Svecice - prva ugradnja i njihova zamena

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Sa Boschovim svjećicama u prošlosti imam jako negativna iskustva, dok sa NGK i Championovim sam bio prezadovoljan.
Sam svoj gazda - vazda.

bmiillan

slobodno uzmi denso, teško da ovde može da se kupi bolja svećica od nje.
nemoj na silu uzmi veci cekic

Rimad

Treba paziti da ne budu falsifikat. Neka uputstva kako prepoznati falsifikate:

http://www.slideshare.net/athangal/distinguishing-fake-ngk-spark-plug
http://www.ngk-sparkplugs.jp/english/techinfo/fake/

Kada sam mijenjao svjećice, tražio sam fabričku ugradnju (Eyquem), ali prodavnica zastupnika nije imala na stanju ( :agr:), pa sam uzeo NGK.

Pored toga što su kvalitetne (ako nisu falsifikat), kod NGK mi se sviđa što daju uputstvo kako zavrnuti svjećicu bez moment ključa. Uputstvo dođe na pakovanju (a i dao sam link na nekom od prethodnih postova).

samsung

#198
Uzeo sam pre neki dan 8 komada a danas jos 8 svecica denso k20pr-u po katalogu odgovaraju za 1,4 i 1,6mpi tako da sam se obezbedio za narednih 100.000km!!! :dance:



Cena kod uvoznika je oko 1,5e  ili preciznije 185 dinara....
pozdrav iz St.Pazove

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


samsung

www.euroauto.rs

Ja sam konkretno uzeo svecice u prodavnici Euroauta u Prvomajskoj ulici u Zemunu.....u svakom slucaju kome trebaju svecice nek pozuri kod njih dok su te cene denso svecica.
pozdrav iz St.Pazove

Branislav-NIŠ

Kupio i ja juce Denso u Euroaut-u,jos uvek cena 185.00.  :zloca:

Aleksabgd

Citat: Branislav-NIŠ poslato 22.01.2014. - 16:45
Kupio i ja juce Denso u Euroaut-u,jos uvek cena 185.00.  :zloca:

Da li odgovaraju ove svecice i za logan 1.4  koji za pogon koristi pretezno tng? trebala bi mi i preporuka za nissan almeru 1.5 dci 50 kw za svecice

Veterinar

Eyquem sa dve elektrode vidim da mnogi preporučuju. Za dci nemoj da tražiš svećice, ne idu u dizelaše. Traži grejače, ukoliko su potrebni...

samsung

Kod mene na 1,6mpi su se denso svecice odlicno pokazale nemam nikakvih zamerki a vozim na tng. Benzin mi sluzi samo za potpalu. Iste svecice idu i na 1.4mpi.

Inace za auto koji koriste tng se prerporucuju svecice sa jednom elektrodom.


Za almeru dci ces vec morati sam da se snadjes!!!  :hihi:
pozdrav iz St.Pazove

jasho

Potvrđujem Veterinara za Eyquem sa dve elektrode i  automobile na TNG  :welcome:

Imaš ih u Euro07, oni su i uvoznici sa Srbiju, na tri lokacije u BGD, cena pristojna oko 300 din komad ima negde u mojim postovima u ovoj temi tačno, da sad ne kopam!!!

:ziveli:

samsung

Potvrđujem i ja  za Eyquem sa dve elektrode i  automobile na TNG-vozio sam doduse kratko i nisam imao problema ali kazem da svi majstori pa i proizvodjaci svecica preporucuju i rade svecice za plin sa jednom elektrodom.
pozdrav iz St.Pazove

kiconix

Ja sam pregurao 130k na plinu i NGK svecicama sa jednom elektrodom. Redovno menjane na 30k i nikad ni jedna nije preskocila.

Keka

Citat: samsung poslato 12.02.2014. - 22:24
svi majstori pa i proizvodjaci svecica preporucuju i rade svecice za plin sa jednom elektrodom.

Samo sto ti nisu rekli na koja se vozila odnosi preporuka.

Bilo koja kvalitetna svecica ce raditi na nasim motorima, bez obzira na pogonsko gorivo. Osim gore pomenutog dizela, naravno.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

Citat: Keka link=topic=704.msg139362na nasim#msg139362 date=1392294625
Bilo koja kvalitetna svecica ce raditi na na nasim motorima, bez obzira na pogonsko gorivo.

Svaka svecica sa odgovarajutom toplotnom vrednoscu ce raditi na na bilo kom motoru!