Svecice - prva ugradnja i njihova zamena

prethodna tema - sledeća tema

zac

#105
Nisu Renault, vec Eyquem RFC58LZ2E, bas one koje fabrika stavlja kao prvu ugradnju, sa dva kraka, takodje su made-in France.
Koliko znam Renault ne proizvodi svecice, vec automobile, a te na kojima pise Renault su ustvari Eyquem sa brendom Renault, i zato su skuplje.    :)

zeljkor

Ma nije isto ... Renault ti grantuje kvalitet po svim njihovim kriterijumima ... Znam da ih Equiem radi za Renault (i imas ih u Euro07 za 300 din !) , ipak smatram da je pouzdanije kupiti u Renault-ovom izdanju .
Novi delovi za sve modele Dacia vozila - www.dacia-delovi.com ; 065/55-55-358

saša61beograd

Posle 56.000km zamenio sam svećice.Na fabričkim nema nikakvog Reno znaka,iste Eyquem svećice kao one koje sam kupio sa 300din komad.Centralna elektroda,koja je u preseku krug,istrošila se i pretvorila u elipsu (u preseku) a zazor je mnoogo preko 1mm.Motor je sa starima radio normalno,isto radi i sa novim,nema neke razlike.
Zavrnuo ih po osećaju,a ako sam se zeznuo,pre će biti da sam nedovoljno nego previše stegao.Pratiću neko vreme (da li će izleteti kroz haubu).Valjda je ok,menjam svećice 35god i nisam nikad ništa pokvario.
Kao i kod promene ulja psovao sam skalameriju od klime i serva,da toga nema bilo bi uživanje.
Rupe u glavi gde su svećice bile pune prašine,sve sam to pre odvrtanja starih dobro očistio usisivačem i vlažnim krpicama.
Eh,lepi moj Yugo 45, kako je tamo sve bilo jednostavno...

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

zac

 :aplause: To si dobro uradio, kod nasih motora je svecica dudoko u glavi i oko nje, u rupi, se sakuplja prasina i pesak...e sad zamislite da taj pesak dospe u cilindar.  :bonk:

Zoran

Jenom prilikom će uslikam svoj usisivač sa surlom za tu namjenu...
Sam svoj gazda - vazda.

saša61beograd

Da,mora plastična cevčica na usisivač kao nastavak,pa stegnuta klještima da može da se uvuče...Opet,Yugo,kako je to nekad bilo jednostavno.

Loganovac

Ne brini, ima da se kupi 4 godine star Yugo za 'iljadu evra...  :zloca:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

kiconix


zac


saša61beograd

Citat: Loganovac poslato 08.06.2012. - 21:08
Ne brini, ima da se kupi 4 godine star Yugo za 'iljadu evra...  :zloca:
Da ga kupim,da po njemu iz hobija,amaterski petljam vikendom.Razmisliću...

zac

Pa dobro, nasalili smo se malo, Sale nemoj se ljutiti, ja se slazem da je kod Juga sve bilo pristupacnije i na neki nacin "bolje". I ja u posedu imam jednog Jugica iz 2006. to jest moj otac, i pravo da ti kazem, kada radim na njemu, ja se odmaram.  :wave:

saša61beograd

Upravo tako.A na Loganu čim podignem haubu uhvati me trema kao kad sam bio klinac pa čačkao ćaletov auto.

saša61beograd

Dopuna priče o svećicama:nakon zamene nisam primetio razliku.Ali,par dana kasnije primećujem:
-motor pali trenutno,nema čak ni onih par sekundi verglanja.
-nestale su sitne vibracije ručice menjača na leru.
Isti benzin,ista spoljna temperatura,predpostavljam da je ovaj sitan boljitak upravo zbog svećica.S obzirom da su 300din komad,od sada ih menjam na 25-30.000km (umesto fabričkih 60.000).
Nove fabrički naštelovane na 0,9mm a zazor starih uočljivo veći,možda i preko 1,2mm (ne može se tačno izmeriti zbog zaobljenosti elektroda).

Zoran

Ja zazor mjerim žicom od CO2 aparata. Imam žicu 1 mm pa malko da bude tijesno i to je to.
Sam svoj gazda - vazda.