Čišćenje crnih tragova od tuđih branika, lajsni sa vrata i slično?

prethodna tema - sledeća tema

Veterinar

Fotografisi auto ili napisi sifru boje. Bilo bi straaašno ako farbar greši, još strašnije ako laže.

zac


glavonja3

Nasao sam u papirima koje sam dobio pri kupovini auta da je boja 'crvena 21 d'. Obicna ili metalik?

Off topic: Pise na istim papirima da je moj auto kostao pre carinjenja i slicnih rabota 5068 evra. Setite se da je Logan reklamiran kao auto koji ce kostati 5 hiljada evra...

Vladimir

21D je obicna, a B76 je metalik.
Moj Logan je B76, metalik crvena.

zujovic

Probajte sa WD sprejom, ne skida lak, ne ostecuje farbu, a fenomenalan je, benzin nikako  :)

Veterinar

 :to: WD sprej sam koristio za skidanje ostataka nalepnica i za skidanje smole sa krova.

glavonja3

Sprejom slicnim WD40 sam uspeo skinuti mrlje od katrana, a ostaci tudjih branika teze idu.

bind

Farekla G-10 - Mleko za poliranje.Do sada vec par puta skidao  sam sa njim  tragove tudjih boja, branika i sl.
A ako ona nepomaze onda Farekla  G-6,samo malo  pa odma G-10 .
Ima i Farekla G-3 ali ona je gruba i prosto brije  boju sa par pokreta moze da se ostane bez laka i boje.
Znaci G-10 i smo u izuzetnim slucajevima G-6.
Deluje ko magija.

Jedno jutro ,jednom prilikom dolazim do auta tad Golf, koji je tu noc bio parkiran pored kontejnera,pored auta , kutija kartonska u njoj brdo flomastera .Na haubi nacrtano sunce,planine kucice,reka,deca .Pravo umetnicko delo.Mali romi probali flomastere ,igrala se deca. Zvao drugara tehnologa ,zavrsio hemiju i pitam cime da skinem? Izopropil alkohol je resenje .Nabavim ga preko jedne firme i stvarno skinem ceo crtez sa haube a boja netaknuta.Bio sam odusevljen...