All-season gume

prethodna tema - sledeća tema

mali.alen

KOd mene je od 4 gume jedna jajasta. Nisam to primjetio dok ju nisam stavio naprijed. Vratio ju na zadnju osovinu pa kako joj bude. Ali da se ovakve stvari desavaju u danasnje vrijeme... Žalosno...

lovac

Citat: slavko_bgd poslato 25.06.2019. - 20:38


Inače, te Lassa koje si izabrao smo odabrali tast i ja za svoje mašine. Plan je da ove gume koje su nam sada na kolima oderemo do jeseni i onda zašrafimo Lasse.

Evo ja se kotrljam na Lassa gumama već 7 - 8000 km, od prošlog oktobra.
Gazio sam i sneg i led i kišu. Sada gazim vreli asfalt - i opšte ne deluju loše.

Subjektivno: dosta su tihe, deluju mekano, na velikoj kiši su dobre, sveži sneg mogu relativno dobro gaziti, a na ledu staje sva nauka.

I ja sam prvenstveno mislio pazariti Sava adapto, ali sam se u radnji predomislio, iako su koštale skoro isto. Lassa mi je nekako imala lepšu šaru.


Lazar@

S obzirom da sam pocijepao jednu ljetnju unirojalku, trenutno se kotrljam na rezervnoj i gledam sta da uzmem...Imam odvojeno set zimskih guma sa skoro novom sarom, ali sam jednu na zidu zakacio zimus na ledu, tako da ne znam koliko dugo ce da izdrzi.

Na autu su trenutno ljetnje gume, naprijed zeetex zt1000 a pozadi bio ovaj unirojal...Sad razmisljam dal da uzmem 2 all season(da imam u slucaju da se ova zimulja pocijepa) ili 2 ljetnje pa da kompletiram posebno ljetnji a posebno zimski set  :doh:


Naisao sam na ove all season gume, ali ne znam nista o njima  :glare:
Petlas PT535, Turski brend, u R16 velicini kostaju oko 52-53eura.
Sara je zanimljiva, nije pretjerano agresivna

izgledaju ovako:


saša61beograd

Pozadi all season koje stoje tamo cele godine,a napred se sezonski menjaju zimske i letnje.Znači,u opticaju je 6 umesto 8 guma.To je zanimljivo rešenje,ako se zanemari zlatno pravilo da treba voziti iste sve četiri gume na sva četiri točka.Ali,takvo je vreme došlo da je teško poštovati zlatna pravila i "dobru praksu".
Ova šara je i meni zanimljiva i zaista nije preterano agresivna,rekao bih da je neka light varijanta all season guma.Sećam se da su se ove Petlas gume nekad prodavale i u Srbiji,ali ih odavno nigde nisam video.

Zoran

Ova šara mi super izgleda
Sam svoj gazda - vazda.

VaskezNS

#530
Citat: Lazar@ poslato 26.06.2019. - 20:51
Naisao sam na ove all season gume, ali ne znam nista o njima  :glare:
Petlas PT535, Turski brend, u R16 velicini kostaju oko 52-53eura.

Ne bih rekao da je ovo All-Season guma...šara ne liči tako, mada na sajtu kaže da jeste...  :ces:

Inače, ima 4 kanala za odvođenje vode, i verujem da je na kiši odlična (ne uzimajući u obzir kompaund gume).
Ovo je mesto za sLogan ;-)

Keka

A sastav gume je najvazniji...svojevremeno je Trayal prekopirao Miselin MXT saru...kakvo je to djubre od gume bilo  :banghead:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Andrix

Meni je ova sara nesto gusta za zimu, jer su all season gume po pravilu zimske sa primesama za leto...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Zoran

Sava S2 ima sličnu šaru ali jeste malko rijeđa. Išla je super po snijegu.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

E svašta ću da čujem i vidim pod stare dane! Ljudi merkaju gume ko devojke!  :doh: Pa nećete da ih izložite na zid u dnevnoj sobi nego da ih vozite. Čuj, sviđa mi se, ne sviđa mi se, lepa, nije lepa, retka, gusta........

BTW, Sava S2 je all-season guma?  :gun:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

saša61beograd

Citat: Loganovac poslato 28.06.2019. - 07:27
Ljudi merkaju gume ko devojke!
Neki i pipaju!Sramota!

VaskezNS

Citat: Loganovac poslato 28.06.2019. - 07:27
E svašta ću da čujem i vidim pod stare dane! Ljudi merkaju gume ko devojke!  :doh: Pa nećete da ih izložite na zid u dnevnoj sobi nego da ih vozite.

Ja je ne bih izlagao u dnevnoj sobi, nešto drugo bih, u spavaćoj...  :ces:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

Andrix

licni opazaj i oset je najjbitniji... :Smiley:
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Keka

Nemam snage da komentarisem, pocev od konstantnog forsiranja no-name guma do pristupa celoj problematici.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


szs

Adac i sl testovi...pa birati šta je raspoloživo kod nas a po cenama koje možemo da podnesemo
Uvek bilo i  biće
Ekonomija, DA ali sigurnost na prvom mestu
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella