3. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

#75
 Mislim da na tom spisku fali i zamjena videne pumpe, natezača zupčastog kaiša i semeringa na redilici i bregastoj ako su vlažni.
Sam svoj gazda - vazda.

krle

#76
Citat: gromovnik poslato 05.01.2011. - 14:27
Treba da radim 3. servis...  

To je u stvari veliki servis. Evo mog računa, pa biraj
http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=269.msg14977#msg14977

To je tada (februar 2010)  bilo najpovoljnije.



Citat: Raja poslato 22.12.2010. - 21:46
Kupi i meni, samo pazi da te ne uhvate. :wink:

Nema potrebe za tim. Autotehnik-Rašuo, TC "ENJUB" u bloku 45,  Elf excellium NF 5w40 po ceni od 550 din/l. Zabezeknuo sam se juče kada sam pogledao u izlog. Nisam ranije video, a prolazim pored te radnje barem tri puta sedmično. Teško mi bilo da bacim pogled u izlog  :banghead:


Citat: Zoran poslato 05.01.2011. - 14:37
.. i semeringa na redilici i bregastoj ako su vlažni.

           


Nemoj, molim te. Ko je to radio na velikom servisu ?  Čudi me da nisi predložio "osvežavanje" motora ili sitnu generalku.



gromovnik

Citat: krle poslato 05.01.2011. - 14:58
To je u stvari veliki servis. Evo mog računa, pa biraj
http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=269.msg14977#msg14977

To je tada (februar 2010)  bilo najpovoljnije.

Moram li da to radim sada na 34000km? Nešto mi je to puno para da dam. Zar ne bih mogao sada jedan običan servis da uradim a sledeći put veliki?

Zoran

#78
Krle, ako sam dobro razumio ti savjetuješ da se semering ne mijenja iako pušta..?
Sam svoj gazda - vazda.

krle

#79
Ne, Zorane.  U slučaju curenja ulja na semeringu savetujem zamenu istog i zamenu seta zupčastog bez obzira na pređenu kilometražu. Ja sam samo pitao ko je to na ovome forumu radio u okviru    velikog servisa. Imali smo slučajeve curenja ulja na semeringu radilice, ali su razlozi bili druge prirode i sve je rađeno pre velikog servisa.

Ovde pričamo o redovnom održavanju. Znači, nema potrebe prejudicirati stvari i predlagati nešto poput zamene step motora, lamele, senzora radilice....Normalna stvar je da će svako otkloniti uočenu neispravnost i van redovnog servisiranja ili ukoliko se  ista uoči  na samom servisu.




@ gromovnik:

Moraš odlučiti sam, to je ipak osetljivo pitanje.

Da je moj automobil imao toliko kilometara i toliko godina kao tvoj ja bih mu obavezno zamenio set zupčastog (kaiš i španer). Kaiševi imaju i vremenski resurs bez obzira na malu kilometražu pa se ne treba igradi.

Veterinar

Kupljeno ulje na mestu koje je Krle naveo. Ostali delovi za servis su skuplji, ali je ulje definitivno najpovoljnije.

rookie

Mene su ranije u par navrata u nekim servisima (+ par taxista) upozoravali na ulje koje kupujem jer je bilo mućki, falsifikata, prepakivanja lošeg ulja umjesto originala, itd. Čak sam neko vrijeme trošio OMV 10w40 na golfu, jer je bar sigurno da je to baš to ulje.
Doduše, to je bilo davno pa ne znam da li još uvijek ima toga i koliko.
Moje pitanje je da li vam je cijena jedini faktor? Ili je bolje platiti malo skuplje na mjestu koje ima sigurnije dobavljače?

Loganovac

 :jea: Isto mislim. I imam loše iskustvo iz devedestih, pa sad ulje kupujem samo u ovlašćenim servisima. Ne kažem da je 100% sigurno, ali mirnije spavam.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

#83
Rookie, Baš tako - što god je ulje skuplje sve treba biti oprezniji.
Sam svoj gazda - vazda.

Veterinar

Ili sto je jeftinije? Ili je otislo u off topic?

VeDuS

Danas sam obavio 3. servis (43300 km i 2,5 godine). Pre nego sto sam otisao malo sam se raspitivao po servisima i ..... pa, blagi haos !
U Sekulicu(Veternik) neka osoba (zenska) mi je rekla da ce mi zameniti ulje, filtere,  za 12000 dinara uz konstataciju da ako treba i polenski filter to je jos 1800 dinara.A kad je tek cula da mi nisu menjali svecice prenerazila se i pocela da me kritikuje "vi ste to MORALI da menjate,jao,strasno,pa gde ste radili 2. servis.....". Drugi je radjen u Masteru(N.Sad) uz konstataciju da ce biti pregledano i po potrebi zamenjeno (na 28000 km ???).Otkacio sam je i nazvao Master u kom su mi rekli da ce morati da menjaju i disk-plocice (na nevidjeno ?? :help:) jer ..."ko zna kakav ste vozac".I to bi bilo od12000 do 15000 dinara u zavisnosti da li ce menjati i polenski filter.
Dva servisa u kojima sam dobio prakticno iste informacije su sa istim cenama su Ziva(Pancevo) i Ruskai(S.Kamenica) i to otprilike ovako: redovan servis(ulje,filteri,podloska :Smiley:,pregled.. )oko 6000 din.Kada sam pitao za svecice rekose da za moj motor kao sto pise i u servisnoj oni menjaju na 60000 km osim ako bas ne crkne(a nije im se desavalo) i to je oko 3000din. sa Renoovim svecicama.
Polenski filter(ako vozilo ima) pregledaju i po potrebi menjaju.
A na kraju danas je to ispalo ovako:
3.3 litara ulja 5w40    ......... 2800 d
podloska :Smiley:   ............. 60 d
uljni filter    ........................ 742 d
vazdusni filter   ................... 1300 d
filter polena   .......................  1700 d
rad                  ..................    1600 d

Ukupno 8202 dinara,popio sam kafu,malo gledao kroz prozor kako rade,citao novine i .... to je to.Inace po nekom Reno-semafor fazonu pregledali su i auto onako :svetlaplocice,manzetne,amortizere,spone,antifriz( -27 c upisase u nalog)... i tako to.Po njihovoj proceni i preporuci azamenim kocione plocice na sledecem servisu (60000 km,veliki servis).
To je to!
za admina:da li sam trebao da poslusam upozorenje da ova tema dugo nije otvarana i da otvorim novu?

Keka

Jedino sto nisi napisao gde si obavio servis i koje ulje je sipano.  :hihi1:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


hobbista

Citat: VeDuS poslato 02.02.2012. - 20:07
za admina:da li sam trebao da poslusam upozorenje da ova tema dugo nije otvarana i da otvorim novu?
Ne, naravno  :to:
Izneo si nove informacije vezane za temu (nije off topic) :)
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

VeDuS

Servis je Ruskai (S.Kamenica) a ulje je isto kao i na prethodna dva servisa radjena u Master-u - Motrio 5w40.I u Pancevu je moglo to ali i ELF,pa ti biraj .Naravno uz razliku u ceni.
Zaoravio sam da kazem da mi je u razgovoru sa osobljem servisa Ziva u jednom momentu bila provucena recenica: "Znate,mi smo najnahvaljeniji na Dacia forumu".Pazi bogati to mu sad dodje ko reklama.Prate li oni nasa razglabanja?Ucestuju li(tajno)?U svakom slucaju mozda ce se neki i potruditi vise.To bi moglo biti jos i dobro za one koji koriste usluge ovlastenih.

LeNgenda

Citat: VeDuS poslato 02.02.2012. - 23:22
"Znate,mi smo najnahvaljeniji na Dacia forumu".Pazi bogati to mu sad dodje ko reklama.Prate li oni nasa razglabanja?

I reklama, i preporuka, i savet, i sve.

Naravno da prate. Ovde ima 563 clana sa danasnjim danom. Naravno da nisu svi aktivni, ali kad uracunamo i goste koji ponekad, pomalo zvirnu da vide sta ima novo... A svako trazi neku informaciju... Koju prosledi dalje...

Ne samo sto treba to da istaknu, nego su i zasluzili, u sta svako moze i sam da se uveri posle 10 minuta na odeljku o servisiranju ili makar jednog odlaska kod njih.

Nego, tema.

Sledeci servis mi je treci po redu, uz mali servis ce ici i svecice jer cemo tad taman da ubijemo 30. hiljadu, a uz to ide i stelovanje ventila. Sve kod Zive, naravno. I dalje mi nije jasno zasto se razlikuju intervali za zamenu svecica, npr. kod VeDuS-a i mene.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.