Poprečni krovni nosači za Sandero Stepway - iskustva, marke, modeli cene

prethodna tema - sledeća tema

Szerbo

Poštovani forumaši,
Zanima me da li je neko kupavao poprečne krovne nosače za Stepway.
Koje marke, koja cene i eventualno iskustva.
Kao dodatak može i koji kofer (iz iskustva)  ide na te nosače (cena itd.)
Unapred hvala! :to:

Zoran

Za Sandera u BiH par nosača košta 130 KM, meni bilo skupo pa sam ih sebi napravio sam. Evo slike:
Sam svoj gazda - vazda.

msegovic

Ja sam kupio proslog leta original nosace (pise Renault, made in France) i cena je bila, mislim, ~10250 dinara ili ti 98-99eura koliko je i stajalo u zvanicnom cenovniku. U to vreme Thule-ovi su bili oko 12500 dinara. (Pitao sam u to vreme i Zeljkor na forumu ali nisam tada dobio odgovor.) Da mi je bilo skupo, jeste...ali nisam trazio druge jer tada nisam imao vremena za to - bili su mi neophodni i doneo odluku. Ja sam zadovoljan: sta sam zeleo i ocekivao to sam i dobio. Odi do nekog salona i pogledaj kako izgledaju.

Evo kako izgleda kraj nosaca


Szerbo

Hvala na odgovorima.
msegovic Koji kofer Koristiš? (ako stavljaš kofer, možda stavljaš skije :) )
Da li osećaš neku promenu u vožnji sa koferom, tipa zanošenja itd?

Hvala i tebi Zorane, interesantno, samo ja nemam vremena a ni iskustva da se sa time zanimam. Šta si ti stavio na nosače? U vožnji?

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

Szerbo


msegovic

Citat: Szerbo poslato 05.02.2011. - 10:31
...Koji kofer Koristiš? (ako stavljaš kofer, možda stavljaš skije :) )

Nemam kofer. Barem za sada nisam imao potrebe za njim.
Recimo od glomaznijih stvari sam nosio bike. Nisam primetio neke promene u voznji. Osim sto se malo culo strujanje vazduha oko bicikla sto sam i ocekivao... Ne secam se kojom sam max. brzinom vozio ali svakako nisam nesto zurio i jurio. Prilagodis brzinu teretu koji nosis i uslovima na putu i nema problema.

Szerbo


Szerbo


dzule

cuj, ja nemam stepway-a, vec obicnog sandera. stavio sam krovne nosace, kostali me u ak sekulic 59 eura, plus su ih oni stavili na auto. pisao sam o tome vec na forumu. kofer sam kupio jos pre par godina u temerinskoj ulici, za cenu od 100 eura, zapremine 320 litara, prezadovoljan sam sa istim, nije thule, jer je thule bio 320 eura plus nosaci jos 120....
pogledaj te sipke ( mislim na same sipke ) u metro-u u zoni, znam da sam ih tamo vidjao, pa ima raznih duzina.
ne znam da li smem da ti dam podatak na forumu gde sam kupio kofer, da ne bude reklama, ali napisi na privatni mejl, pa cu ti objasniti i dati telefon....
u ovaj kofer ne mogu stati skije, ali znam da kum, koji isto ima sandera, pored kofera, stavi i magnetne nosace za dva ili cetiri para skija. kofer pomeri levo ili desno a onda doda magnentne drzace....
inace utisci u voznji sa koferom su sledeci: posto sam ranije vozio fiestu, stalno su svirali, sto kofer, sto nosaci...e sad sam isao na zlatibor, i moram reci da nije uopste strasno, niti sviraju, niti je potrosnja nesto veca...ali iskreno nisam ni isao preko 100 na sat....mozda bi prava ocena mogla da se da tek na leto, kad izadjem na autoput i udri onda....
inace, skinuo sam nosace cim sam stigao u novi sad, kao i kofer..... nadam se da sam bar malo pomogao

Szerbo

dzule
Hvala na odgovoru.
Gledao sam i u Metrou ali nisu ni jeftin a nigde ne piše za stepway pa ne bih baš da rizikujem.
A za kofer šaljem ti mejl

dizelas

Velika prednost Stepway-a je to što ima uzdužne nosače na koje se mogu montirati "univerzalni" poprečni krovni nosači predviđeni za montiranje na uzdužne krovne nosače.

To govorim iz iskustva jer sam na Astri G karavan imao uzdužne nosače, pa sam kupio vrlo jeftine univerzalne poprečne nosače meni nepoznatog proizvođača, ali odgovarajuće nosivosti. Za njih sam vizuelnim pregledom (i mjerenjem) utvrdio da odgovaraju Astri, odnosno da se mogu podešavati tako da odgovaraju velikom broju automobila sa fabričkim uzdužnim nosačima.

Kupio sam ih u Njemačkoj prije 6 godina na akciji u Obi-marketu i koštali su, koliko se sjećam, 10-15 evra. Kasnije sam iste takve viđao i kod nas po tržnim centrima i prodavnicama auto-opreme, po sličnoj cijeni.

Koristio sam ih samo jednom za prevoz velikog trosjeda, i sve je bilo OK. Zato preporučujem opciju kupovine povoljnih univerzalnih nosača, uz prethodnu provjeru da li odgovaju.

Szerbo


Hvala na odgovoru.
Upravo sam i hteo da vidim (čujem) na ovom forumu nekoga ko je kupio neke nosače, da li je zadovoljan sa njima i da li odgovaraju.
Na žalost kod nas ni ti "nepoznati" nosači nisu baš jeftini da ih kupiš pa baciš ako su loši. Da koštaju kao u OBI - ju pa čak i malo više kupio bih odmah.  :(

Aleks

Jel' nije problem da neko okaci neku sliku nosaca za Logana ali onih originalnih sto ih nude u salonima za oko 60-ak eura. Znam kako iagledaju oni iz Metro-a i sa buvljaka pa bih cisto hteo da uporedim. Takodje sam na netu naisao na podeljena misljenja o koferima iz Metroa pa me zanima da li su stvarno toliko bucni, od tanke plastike, jadni i bedni kako uglavnom pisu. Da se razumemo, sto je dobro to je i preskupo i verovatno vredi, ali ja trenutno nemogu da izdvojim toliki novac, a ko u inat niko u mojoj okolini ne prodaje nista polovno tipa Thule i sl. a do leta moram da kupim i nosace i kofer. Hvala.

milos82

evo original nosaca. odlicno sluze; inace su stalno na autu (od nov. 09) - pojavlio se malo rdje (desno ispod pingo soka :) )
ps: sto se tice dodataka, moja preporuka je (ocigledno) thule, istina da je skuplje ali zaista vredi svog novca (imam nosace za skije i bicikle (proride591) a planiram i kofer (pacific 500) - transport skija na nosacima na duzim voznjama nije bas "ski-firendly" - citaj: skije korodiraju od soli i prljavstine, a "kupovina skija" nije bas jeftin sport)



pozdrav
milos