Letva volana

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Pošto u servisnoj se nigdje ne pominje dali se treba podmazivati i čime?
Sam svoj gazda - vazda.

MajorSoul

Nikad cuo da je neko sam podmazivao letvu volana.   :ces:
:wind:
..need more buttons..

DarioGTI

Neznam za Logan/Sandero/Duster, ali na SuperNovi(bez serva) ima predviđena rupa za ušpricavanje tot masti.
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Zoran

 R5 je po listi održavanja imao interval od 100 000 km od jednog do drugog podmazivanja. Dario GTI gdje se nalazi ta rupa? Valjda i na mom Sanderu je tu negdje...
Sam svoj gazda - vazda.

DarioGTI

Rupa za podmazivanje letve (na SN) se nalazi na sredini letve volana, sa gornje strane, ima mali cepic koji je na letvu pridrzan sa obujmicom.
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Zoran

 Hvala Dario GTI baš si drug.
Sam svoj gazda - vazda.

nenadsd

Jeste da se kasnije javljam ali sam hteo da vam kazem da su meni pomazivali letvu na baznom Sanderu, mada ja nisam terao auto u servis nego moj otac ali su mu rekli da su morali da pomeraju manzetne da bi podmazali. Mada je to bilo pre dve nedelje  ona opet pocinje da se cuje.Cim se vreme prolepsa otici cu na tehnicki da to malo proverim.Neznam, pomalo sam poceo da gubim poverenje u sevise ali to ce pokazati kada budem otisao na tehnicki. Mislim da treba proveravati auto i ako je u garanciji jer ipak nemoze samo oslanjati na servis.....

Zoran

Danas podmazana letva volana sa uljem cirka 50 cm3. Malo oslobodio mandzetne i nasuo ulje. Letva je bila suva kao barut. Trebalo je to i prije uraditi. Sandero bazni sa 160 000 km i 2009. godište.
Sam svoj gazda - vazda.