Ulje u motoru i interval zamene

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Ovo ulje nemoj poklanjati nego ga upotrijebi preko ljeta. 5w - znači da štedi gorivo pri hladnom startu.
50 - znači da je namjenjeno dugotrajnoj upotrebi na visokim vanjskim temperaturama.
Rezime: Ja bi ovo ulje ostavio i iskoristio u ljetnom periodu i zamijenio ga na 10 000 km.
Sam svoj gazda - vazda.

astmario

#436
Problem je sto ja predjem max 7.000 godisnje :)

P.S.
Sada citam opet citat koji sam naveo ladno su napisali da koristim Elf Excelium 900 NF ili onaj SXR, a to je zapravo Evolution, Exceliuma i nema u tim oznakama...

Zoran

Ma, to ulje slobodno sipaj ali će to povećati potrošnju preko zime...
Sam svoj gazda - vazda.

zac

Citat: žac poslato 14.10.2015. - 15:22
Nista se motoru nece desiti sa tim uljem...desice se samo ako to uopste nije ulje za motor, e onda smo u problemu..

Keka

Nije me mrzelo da pogledam, SG gradacija je preporucena za Kadet 1.6 dizel.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zee

Uzmi drugo ulje, moj predlog.


zac

Au...da nije ovaj jeftini ELF , sto mi kupujemo u Profacu,  iz Rusije?  :conf:

kiconix

Može da bude i onaj skupi i nije samo Elf u pitanju. Nemoj razbijati glavu ionako ne možeš ništa da promeniš.

saša61beograd

Uvek je bilo falsifikovanja svega i svačega.
Ne sumnjam u originalnost Elf-a kod nas.Jeste jeftino ulje,ali je svuda u Evropi među jeftinijima.
A rešenje za paranoju bi možda bilo Nisotec na Nis pumpama,Mol na Mol pumpama,Lukoil na Lukoil pumpama...

cika mili

Citat: žac poslato 18.01.2016. - 21:18
Au...da nije ovaj jeftini ELF , sto mi kupujemo u Profacu,  iz Rusije?  :conf:

Reče mi čovjek da je  u Kit Komercu, u NS, kantu od 5L ELF EVOLUTION 900 SXR 5W40 platio 1800 rsd. Ja sam istu u Profacu 11.01.2016. platio 2750 rsd. Sad koje je lažno , a koje pravo ili su oba prava/lažna?  :D

jasho


hobbista

Neke neproverene informacije kažu da se Kit rešava svih zaliha, pa bi to moglo biti razlog takve cene
Naredni meseci će pokazati šta je u pitanju.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Sir Oliver

Po meni je ova cena od 2750 čista izmisljotina...dok ne vidim fiskalni.
I drink to make other people more interesting.

cika mili

#449
E jbg! Bio sam taj dan u nekoliko radnja u Pančevu ( ne zbog ulja, jer ga u PA nisam ni mislio kupiti) i cjene su 2800-2900 rsd. Sutra ću pogledati je li račun u vrećici s uljem.