Ulje u motoru i interval zamene

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Ja mislim da se ulje kupuje na slobodnom tržištu države gdje se i prodaje. Tako smatram da u hrvatskoj u Motrio ambalaži dobiješ Inino ulje, u BiH dobiješ Modričino ulje u Srbiji dobiješ Nisovo. Tako da ti oni nemogu ništa konkretno napisati za to ulje jer jer svuda različito.
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

#391
Kako da ne, proizvode i pakuju na 30 mesta na malo i po malo....Koliko vidim na slici pise "Made in France".

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


jasho

Onda skoro sigurno da je u pitanju total tačnije elf samo drugi naziv i pakovanje!  :doh:

dejanz

I ja bi reko da je Elf.  Reno preporucuje Elf,  a motrio je renoov brend.  Onda mi je logicno da je motrio=elf samo u drugom pakovanju.

speedo

Poslao sam mail na par adresa sa motriovog web sajta, pa ću javiti šta oni kažu. Ako kažu. Keka, hvala na toj sličici.  :to:
Samo mi je čudno da se ništa ne može pronaći na internetu, kao da je vojna tajna...

Keka

Cisto sumnjam da ce iko da prizna da identican proizvod prodaju po znatno razlicitim cenama.

Koliko uopste u Serbistanu kosta to Motrio ulje?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


jasho

Pitao ja generalno za brend Motrio na njihovom štandu na sajmu, nisu ništa mogli da mi kažu osim da su kvalitetni delovi od renomiranih proizvođača oodobreni od više autoprizvođača ne samo od Renoa za drugu ugradnju tj. nakon isteka garantnog roka.
Vrlo lako može biti elf ali sa manjim brojem ili bez nekih aditiva koji idu u kvalitetnije proizvode, koji opet ne umanjuje osnovnu funkciju da hladi i podmazuje, ili čak  čist elf u drugom pakovanju! :ces:

Keka

I ostali delovi su proizvodi renomiranih proizvodjaca zapakovani u kutiju sa nekim znakom.

Ovde se kao svesno i planirano odricu zarade u razlici cene izmedju "originalnog" i "Motrio" dela.....eto sta je humanost  :Smiley:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


jasho

http://www.motrio.com/?lang=en

Motrio je niz multibrend rezervnih delova (6000 reference koje se uklapaju 40 brendova), za habanje i održavanja operacija, univerzalnog dometa i malih mehaničkih delova: filtracije, kočenje, paljenja, vidljivosti, podzemne veze, distribuciju, klima uređaj, alternatori , starteri, kvačilo ...
Konkurentne cene

Motrio proizvodi zadovoljavaju očekivanja kupaca nudeći pozicioniranje cena niža od originalnih delova, i prilagođen korišćenju njihovog vozila. Motrio delovi su oko 20% jeftiniji od originalnih delova.
Obaveza da pokrije 100% "ciljne parka"

Proširena u 2011. godini, Motrio opseg drži obavezu da pokrije 100% od najčešćih modela na generalnih brendova u Evropi, za habanja i porodicama održavanje: kočenje, filtraciju, paljenja, amortizeri, bump stajalište komplete, komplete vremenske, pumpe za vodu, pomoćne trake i metlice brisača. 3 nove porodice su pokrenuta u 2013. godini: dodatne valjci, kočioni cilindri i kočione pločice, a pratiće u 2013. godini po dometu ekstenzija za male mehaničke organa.
Očuvana kvalitet i bezbednost

Sve Motrio reference ispunjavaju zahtjevan niz specifikacija, obezbeđujući na taj način kvalitet delova i sigurnost za klijente.

Loganovac

Citat: jasho poslato 10.05.2015. - 06:45
...kvalitetni delovi od renomiranih proizvođača oodobreni od više autoprizvođača ne samo od Renoa za drugu ugradnju tj. nakon isteka garantnog roka.

Bre, ako su toliko kvalitetni što ih ne sipaju u fabrici i ne odobravaju u garantnom roku? Dok oni garantuju i plaćaju popravke ne valja, kad te skinu sa "one stvari" odjednom je dobro, je li?
Meni takvo sr*nje ne treba u kolima.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

speedo

Da se razumijemo - meni su Motrio ulje i filteri ulja i zraka ponuđeni u garantnom roku za redovan servis od strane ovlaštenog servisera i prodavača Renault i Dacia vozila.

VaskezNS

Pa ima i na našem: http://www.motrio.com/?lang=sr

Btw, sve je to princip "robne marke", kao što je u Srbiji imaju trgovinski lanci, pa imamo - "Baš Baš" (Univerexport), "Premia" (Tempo-Delhaize), "Dobro" (Dis) itd. Približan kvalitet originalnog proizvoda uz manju cenu.

To znači da Renault zaključi ugovor sa nekom od fabrika delova da ih proizvodi pod žigom "Motrio" i isporučuje u toj i toj količini i ceni njihovom lancu ovlašćenih servisa. Kao što reče Keka, tu Renault ovlašćenim servisima omogućuje ugradnju na razlici u ceni i lepu zaradu. Zato i ne postoji "fabrika/fabrike delova Motrio" već samo vendori za određene grupe proizvoda. Za ulja su to najverovatnije "Total-Elf", za hidrauliku i rashladne sisteme "Valeo", kočne sisteme "Lucas" itd. Ono što još nisu uspeli da proizvođače pneumatika zeznu da prave "Motrio" gume  :D

Pa tako, ako za svoj auto uzmete npr. radije Elf umesto Motria, zapravo ste uzeli isto, a možda čak i malo kvalitetnije ulje  :nami:

Suština je da "namirišemo" ko zapravo pravi "prateće" delove (sve što nije šasija, motor i kabinska oprema) prve ugradnje u Renault (sa žigom Renault) - i znaćemo od kog proizvođača ćemo kupiti zapravo "najoriginalniji" deo  :ne:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

dejanz


VaskezNS

Ovo je mesto za sLogan ;-)

Loganovac

To me sve malo podseća na devedesete kad si u prodavnicama mogao da kupiš jeftine "made in Italy" delove za Zastave, a ono sve sam go škart. Ispostavilo se da su delovi stvarno italijanski, ali oni koji nisu prošli kontrolu kvaliteta...
E sad, pretšpostavimo da ulja proizvode u projektovanom kvalitetu. Ako su zbog sniženja cene izostavili jedan jedini aditiv, da ne pominjemo nešto još grđe, za mene to ulje nije dovoljno dobro i nema smisla na taj način uštedeti par stotina dinara na servisu. S druge strane, ako se zaista Elfovo ulje u dogovoru i dilu sa recimo Renoom pakuje u Motrio kutije da bi snizili cenu servisa onda oni nisu normalni, mogli su na hiljadu pametnijih načina da snize cenu i pri tome se jako lepo reklamiraju, bez dovođenja vlasnika u dilemu da li je to ulje zaista dovoljno dobro. Dakle, po logici stvari ova varijanta otpada.  :ne:
Ostajem pri Elf-u. Poješću dva sladoleda manje. U stvari, mogu i desetak više, već mesec dana ne pušim...  :D
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.