Originalni MED alarm - zar je to jedina opcija?

prethodna tema - sledeća tema

sanderoman

Taj "ceo svet" (ako mislimo na isti, inace ekstra sirok pojam i potpuno nejasan) ima 5 PUTA vece plate za isti rad. Ali nema veze, vazno da smo mi glupi? U Srbiji je sve karabudzenje pa zasto ne bi bilo i ovo?

Loganovac

Ma niko nama ne brani da budžimo, ali u tom slučaju nije logično da očekujemo da to bude o trošku i na odgovornost proizvođača (belosvetskog) vozila. Oćemo i jare i pare...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

sanderoman

Ocemo, kad znamo da placamo i daru i meru, onda ocemo i jare i pare, nista cudno.

saša61beograd

Ugradio alarm.50eur.Model SM200(?).To mi ništa ne govori,tražio sam jednostavan alarm sa šok senzorom i bez povezivanja sa centralnom bravom,bez blokade motora i uopšte sa što manje komplikovanja.
Sad imam nalepnice,diodu koja se lepo vidi i "sviranje" na srednje jak udarac po kolima.Dovoljno da narkomane i slične "jajare" uputi kod komšije,ja sam svoje platio.
Ugradnja trajala 1,5 sat,zadoviljan rezultatom.Ako nekog zanima gde,napisaću,ako to nije reklamiranje.

dejanz

Mene interesuje gde si ugradio alarm ? Takva varijanta bi imeni odgovarala.

DrJekyll

Reklamiraj ti slobodno ovde :nami:
Ja nešto razmišljam da odem na ugradnju alarma pošto je prošlo više od godinu dana od kako sam uzeo auto i niš' se nije desilo, 'fala bogu, a za garanciju mi se  :mojeovce: od sada pošto sve što ti se sada pokvari oni će da kažu da si to ti uradio i neće priznati garanciju.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

saša61beograd

ProCar na Altini -Zemun.Kod njih sam ugradio alarm i na prethodnim kolima.Na internetu ima bar 10 sličnih ponuda i to sa ove strane Gazele .Cene su 50-80eur ali samo za ovakvu jednostavnu varijantu:samo vrata i šok senzor i poseban daljinac za alarm.Kakav je ovo alarm ne znam,ali radi posao.

cvijo

Ja sam ugradio orginalni Med alarm pri kupovini Sandera. Ali braco sto ima slab domet. Kad sam kod kuce na parkingu domet mu je 2-3m i to nema veze jer mi veci i ne treba. Ali kad sam recimo kod nekog trznog centra ili sl. koji imaju valjda jaka EM zracenja onda jedva uspevam otvorim vrata preko tastera za alarm. Moram da se nadvijam nad sofersajbnom da bih otvorio. Par puta sam morao prvo da otvorim bravu preko centralne brave, pa da udjem u kola da bih pritisnuo taster za iskljucivanje alarma koji se vec bio ukljucio pri mom ulasku.
Ima li ko slicnih problema i predlog sta da uradim.
Da napomenem da je problem odmah od same kupovine kola, tako da ne verujem da je u pitanju istrosena baterija.

Keka

Nisu ti dobro postavili antenu od alarma. U uputstvu piše da treba da bude odmaknuta od lima. Idi u servis gde su ti ugradili pa reklamiraj, ako si pod garancijom.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


hobbista

To je normalna pojava za taj alarm. Da ti ne opisujem moju igranku ispred SUP-a u Ljermontovoj, kada sam ispred policajca u kućici otvarao sopstveni auto... a alarm vrišti :)
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Vihor

ja sam sa medovim alarmom zadovoljan, nemam tih problema (ugradnja Francuz Jagodina), samo mi se ne svidja sto nemam i drugi daljinski. Imam samo originalni kljuc koji je i za centralu i alarm. Verovatno izvršena loša montaža, pravac servis gde ti je ugradjeno, reklamacija. Mislim da je garancija za te dodatne džidže midže 6 meseci.    :cool:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

DrJekyll

Nije problem do alarma to što neće da se ugasi....frekvencija CDMA mreže na Novom Beogradu, a i još negde smeta frekvenciji alarma. Ima negde u SAT reviji baš članak o tome.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

cvijo

#42


Tako sam nesta i ja cuo, pa se pitam ima li svrhe da reklamiram?

Vihor

ma probaj, ako imaš vremena, čisto eto, nek se guze malo, ako se ti i u servisu desava, ti prvo otidi na njihov parkin pa probaj, ako se isto desava ti upadaj, ako ne, onda hebi ga!
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

DrJekyll

#44
Meni kada se to dešavalo bilo je u 70om bloku i kada sam otišao u Hit auto tamo je radilo najnormalnije i ja sam popi#deo...naravno tada nisam znao ovo za frekvenciju. Probaj da ih pitaš da li može da se promeni frekvencija alarma, tj daljinca.

Pojava ovih smetnji je detaljno opisana i u reviji "SAT" broj 239 od 10.juna 2010 god na strani 15 i 17.
Odlomak teksta "Zvanicno smo se obratili Republickoj agenciji za telekomunikacije i saznali da je bilo jos mnogo slicnih prituzbi gradjana iz drugih delova grada u kojim se ova mreza razvija, a da su im se zalili i pojedini proizvodjaci automobila da fabricki ugradjeni alarmi ne rade kako treba. Nezvanicno, rekli su nam da su svesni da problem postoji i da ocekuju da ce uskoro biti resen postavljanjem specijalnih filtera za preciscavanje signala na predajnike CDMA mreze."


evo i linka:
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/beograd/story/130850/Ko+gasi+alarme.html
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...