Indikator vezivanja pojaseva i automatsko zaključavanje vrata

prethodna tema - sledeća tema

Goky

Od skora sam vlasnik Sandera 1.4 u Laureat paketu opreme.
Zanima me da li postoji indikacija nevezanih pojaseva (vozača i suvozača) i mogućnost automatskog zaključavanja svih vrata kada automobil pređe neku brzinu (u uputstvu piše kod nekih modela).
Gledajući ispod vozačevog i suvozačevog sedišta primetio sam po dva kabla koji su u njih uključena ali meni gore navedena indikacija ne radi. Da napomenem ja sam uzeo automobil bez bočnih vazdušnih jastuka.

Inače mogu da kažem da sam veoma zadovoljan automobilom. Jedino mi malo smeta veća potrošnja koja u gradu prema putnom računaru iznosi oko 9.6l. Videću kakva će potrošnja biti na otvorenom....
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Goky

Evo uspeo sam da slikam... na žalost kada sam pogledao slike video sam rđu na poprečnoj šipki... ovo ne bi smelo da se desi... razmišljam se da pošaljem slike Renault - Nissan Srbija...
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

krle

U uputstvu su date opcije.

Konektor je verovatno za bočne vazdušne jastuke.

Automatsko zaključavanje se može softverski uključiti.

Citat: krle poslato 10.07.2009. - 00:08

  UCH nudi razne opcije kao što je ,recimo, automatsko zaključavanje vrata kada  je brzina  vozila  ispod 10 km/h. Međutim da bi ste imali ovu opciju  , nije samo dovoljno dovesti podatak o brzini na UCH, konektor  EHI, pin A6,  već treba  funkcije  (CONDAROU -Autorisation condamnation en roulant ;CAFCLIENT-Fonction CAR activee par le client) i aktivirati pomoću DDT  2000.

Svako rešenje treba praktično i proveriti, za to je potrebno imati i  odgovarajuću opremu (interfejs OBD, DDT 2000, itd.) i naravno slobodno vreme, koje većina nas nema.



msecanmo


Keka

Definitivno NIJE konektor za elektronsku zastitu od korozije  :lau:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


msecanmo

Kolko mogu da vidim sliku izgleda da u konektor nije ništa uštekano več samo  zaštita  :bonk:

krle

Tačno je,kod Logana Ph1  tu su konektori za grejače sedišta. Za naše tržište ovakva vozila nisu bila predviđena pa nije ni provlačena instalacija. Ja nemam ove konektore ispod sedišta.




Za Logan Ph2/ Sandero nemam podatak (nemam el. šeme), ali pretpostavljam da je logičnije da su ovi konektori za bočne vazdušne jastuke koji su nude kao opcija. Grejači sedišta nikada kod nas nisu bili u ponudi.


Trebalo bi što pre nabaviti el. šeme novih modela Dacie.

msecanmo

Ne znam kod mene postoji taj konektor na Sanderu, baš me zanimalo zašta služi  :ces:
Čak sam i mislio ispitivat dali dolazi kakva struja u te konektore ali sam skonto bolje da ne diram jer auto je pod garancijom pa da nešto ne zeznem :friends:
Dobro govoriš ništa bez  šeme   :to:

Goky

proveri da li i kod tebe ima korozije... koliko sam bio oduševljen autom kada sam ga preuzeo prošlog četvrtka... toliko sam sad razočaran... kupiš nov auto a ono korozija....
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

leotar

Ako je za utjehu, par dana nakon kupovine sam primjetio da na tabli ima ostavljeno mjesto za indikatore nevezanih pojaseva i vrata koja nisu zatvorena. Odmah sam poslao mail dileru i (odmah) dobio odgovor da u mom paketu to ne radi  :banghead: Da mi je bar indikator za otvorena vrata... E, sad. Ako toga (bar za pojaseve) nema u Ambiance, kako to da ga nema u Laureat?  :ces:

Te konektore sam i ja primjetio ispod oba prednja sica, ali nisam dzarao... mecku... Moze li biti da su ostavljeni tu po nekom defaultu za prednje vazdusne?

Za potrosnju se ne sekiraj... i meni je isto  :place:

krle

Citat: msecanmo poslato 23.03.2010. - 22:55

Čak sam i mislio ispitivat dali dolazi kakva struja u te konektore 


El.šema za grejače sedišta kod Logana Ph1.

Goky

Gde se nalazi UCH (Unite Controle Habitacle) kod Sandera i da li postoji šema sa funkcijom pinova... Ne zamerite mi na ovakvim pitanjima Sandera imam nepunih nedelju dana...
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

krle


http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=346.msg2571#msg2571


UCH je dole levo u odnosu na    papučicu kvačila. 

Goky

Hvala, video sam dok sam gledao temu za uključivanje oborenih svatala i za automatsko uključivanje brisača... samo nisam znao da li taj raspored važi i za Sandera... a verovatno je isti pošto dele istu platformu... mene je baš zainteresovalo automatsko uključivanje brisača... čini mi se da to nije teško napraviti...

Pronašao sam UCH moduo... iz snopa žica koje se slivaju tu video sam jednu belu koja nije priključena ni na jedan pin... samo je presavijena i zalepljena krep trakom... ko će ga znati od čega je...

Inače u vezi šipke koja je zarđala danas (sreda) sam dobio mail iz RNS kojim me upućju na svoje koncesionare. Razgovarao sam sa ljudima iz auto kuće gde sam kupio auto i ostalo je da vidimo kako će da se to reši... oni sada treba da konsultuju svoje iz RNS... Nije meni problem što ta šipka nije ofarbana i ima malo rđe na sebi... ali kad kupim NOV automobil očekujem da takvih stvari ne sme da bude... pa zato sam i kupio NOV auto...
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba