Pametni punjači akumulatora za kućnu upotrebu

prethodna tema - sledeća tema

milorads

Ja sam uzeo ovaj za 6400 din 6A... nije najjeftiniji,  jeftiniji je od bosh-a ali nije nepoznata marka proizvodjaca...
https://www.kupujemprodajem.com/automobili-delovi-i-alati/auto-akumulatori-i-punjaci/akcija-pametni-punjac-za-akumulatore-osram-batterycharge-906/oglas/106777886
E sad ne znam da li je bolji od tog iz Lidla koliko je skuplji posto je to sve u budget klasi jos uvek.


Bata83

"Pametni" punjac (mali crveni)  iz Lidla sam kupio prosle godine i odradjuje posao, ima i zimsko odrzavanje akumulatora ali mana mu sto nece da puni skroz prazan aku.

Zoran

Da probaš preko predotpora ( npr, sijalica od fara).
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Nema vajde od predotpora pošto mu meri napon. A 8V nije "skroz prazan" nego uništen akumulator. Ipak je pametan, pametniji od nas. Nije to slučajno odabrano.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

silent

Купио сам пуњач у Лидлу, појавио се ове недеље, верзија ULGD 5.0 C1, 1600 дин. Нисам га још увек пробао.

Није ми баш јасно описано у упутству, да ли акумулатор сме да се пуни док је у возилу, без скидања клема?

mali.alen

Ja svoj ,isto iz lidla, koristim dok je akumulator na autu, bez skidanja klema. Možda to nije ispravno ali dosad nisam imao problema. A najviše ga korstim za akumulator od traktora koji zimi ne koristim. Stavim ga na punjač i tako stoji cijelu zimu u modu "zimsko održavanje".

silent


glavonja3

Kupio za 2.000 din ovaj iz Lidla, akcijska cena bila do veceras.

Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

kiconix


Vihor

Šta će ti 5 akumulatora odjednom!?     :hihi1:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

kiconix

Daleko bilo, pu pu pu.
Al bi bio miran jedno 15-tak godina.