Zamena antifriza

prethodna tema - sledeća tema

shole

Danas svratih do Kompresora da uzmem litar antifriza,jer mi je potrosio 2-3dl za 10000km. Litar GLACEOL-a RX TYPE D 770 din.! :banghead: Kazu mora taj zbog garancije. :badmood:

kiconix

Svasta cu jos da cujem.
Svratis u YBC u Profaco platis 350 din litar i ko ce te pitati da li si sta dolivao.

shole

#137
Znam za Profaco i TOTAL-ov antifriz,imaju i ovi u ponudi,al' kazu mora ovaj.Valjda zbog boje?! Prije par godina na sluzbenom loganu,na redovnom servisu su mi dosuli TOTAL-ov narandzasti. Primjetio sam da lance za snijeg koje sam u TEMPU platio 1600din, kod njih su 2600. Izvinjavam se zbog :offtopic:

boban66

Citat: žac poslato 13.12.2011. - 19:10
Ljuspice od aluminijuma su verovatno opiljci od obrade glave motora koji su se "otkacili" od odlivka i zavrsili u rashladnom sistemu.

Ventil imas na najvisljem crevu i sluzi za ispustanje vazduha iz sistema, kroz njega mozes dunuti pumpom, da izadje sva tecnost.


Opiljci su možda i od pumpe? a misliš li na ovaj ventil?
Ko sebe osudi, služi doživotnu robiju.

saša61beograd

Citat: shole poslato 13.12.2011. - 19:59
Danas svratih do Kompresora da uzmem litar antifriza,jer mi je potrosio 2-3dl za 10000km. Litar GLACEOL-a RX TYPE D 770 din.! :banghead: Kazu mora taj zbog garancije. :badmood:
Pa nije baš za lupanje glavom u zid.Auto je potrošio samo 2dl za 10000km,onda 770din nije nikakav trošak,to je koncentrat.I ja sam ovo kupio u Kompresoru i sad ne moram da mešam antifrize 4 godine,do zamene i još će da preostane.U celom Bg-u sam samo kod njih ovo našao i nisam ni pitao pošto je.
Samo me čudi što su mi tražili lične podatke kad sam ga kupio.Pa onda na kasu u prizemlje a tamo red.Ukupno,jedno 20 minuta,taman koliko mi je trebalo da na Yugu zamenim komplet antifriz sa sve ispiranjem sistema i to na ulici.

krle

Citat: boban66 poslato 13.12.2011. - 20:16
  misliš li na ovaj ventil?


Da, to je taj ventil.

zac

Citat: boban66 poslato 13.12.2011. - 20:16
Opiljci su možda i od pumpe?

Ne verujem da je od pumpe, da toliko zaribava i tare metal o metal, vec bi procurela i gubio bi vodu.  :ne:
Bar se nadam da je tako.  :ces:

boban66

Citat: žac poslato 31.01.2012. - 18:18
Ja auto odrzavam sam, ali do sada nisam menjao rashladnu tecnost, niti sam dolivao antifriz. U dva navrata sam dolivao samo destilovanu vodu, do sada nekih 300-400ml.  Planiram sledece godine da zamenim stari antifriz, ali se jos nisam odlucio, kojim.

Ako do sada nisi dolivao nista, sigurno taj manjak mozes  doliti dest. vodom, mala kolicina vode mu nece preterano smanjiti tacku mrznjenja.  :wave:



Moj skroman doprinos. Pređeno već 1000km ,nivo antifriza 2 mm ispod max.
Ko sebe osudi, služi doživotnu robiju.

zac

Bobane, svakako cu se setiti tvog tutorijala.  :to:

Ljota

Na Z-101 za 27god. korsantin 40 sam samo dolivao! Za to vreme nikakvih curenja na hladnjaku nije bilo. Što se creva tiče menjana su: 3x gornje i 2x donje crevo hladnjaka. Samo jednom sam morao da promenim tečnost pri pucanju donjeg creva hladnjaka jer nisam bio u situaciji da je pokupim. Auto sam prodao komšiji pre 2 god. i znam da u tom delu nije ništa menjao. I tada su bila oprečna mišljenja.Presudio je savet očevog ispisnika.Čovek je u školi predavao motoristiku, praktičnu nastavu automehaničarima i imao automehaničarsku radnju. Jasna mi je razlika između instalacija Z-101 i Logana i zameniću rashladnu tečnost ali mi je teško poverovati u priče o koroziji i lošem uticaju na gumena creva. :ces:

Veterinar

Fleksibilan sam sto se rokova zamene antifriza tiče, ali ne mogu da se ne setim komadića ekspanzione posude u rashladnoj tečnosti, kao i sledeće situacije... Pre nekoliko godina kupio sam Valvoline antifriz za eventualno dolivanje. Bacio sam novce, jer mi nije bio potreban, a i - iscurio je u velikoj meri. Za četiri godine koliko je proteklo od odvrtanja čepa, antifriz je na čudan način "pojeo navoj" na boci, kasnije je propala kesa kojom je bio prekriven čep, a gumica koja je držala kesu se raspala. Gumica se rastezala kao žvaka pod prstima. Da li je to uobičajen uticaj antifriza ne znam, ali meni lično je to bilo zanimljivo.

zac

Da li pricas o fabrickom antifrizu, zatecenom u autu pri kupovini ili... 

Veterinar

Ne, kupio sam antifriz od kojega sam za dolivanje iskoristio 50 ml, a opisao sam sta se desavalo sa koncentrovanim antifrizom u boci.

Ljota

Ne misliš valjda ozbiljno da na osnovu tvog iskustva sa poklopcem, kesom i gumicom za tegle treba da zaključimo da je rashladna tečnost agresivna u toj meri da možemo ostati bez hladnjaka,gumenih creva,....  :-)1

zac

 :doh:  A ja pomislio navoj na ekspanzionom sudu, ako je u ambalazi, onda nije cudno kada je 100%-tni antifriz u pitanju. Tako se ponasa kada mnogo ostari, vidjao sam to.