Kvalitet i cene gasa

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Presao sam samo 450 km sa punim rezervoarom, standardnom rutom kao i uvek, pre nego sto se upalila rezerva.

Cena na Avia pumpi u NS kod stanice je 72,90 a bilo je 68,90. Kvalitetom ni cenom dakle nisam zadovoljan.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Na NIS-u cena već neko vreme miruje na 75,40 - OK, to je standardno 50% cene BMB. Ono što ne valja je da se protrošnja povećava. Da li je još neko primetio?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Nisam primetio, vrti mi se izmedju 7,5 i 8,5 u proseku. Poslednje sipanje na Lukoilu 7,6.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


drzarkod

Meni je unazad dva meseca vise trosio MCV a u Bosni kad sam sipao bilo je ok.....Za oko litar, dva vise zavisi od opterecenja...

Keka

Da li potrosnja zavisi od opterecenja ili od kvaliteta gasa?

Nije realno ocekivati istu potrosnju sa razlicito opterecenim vozilom, niti porediti Srpski gas sa Bosanskim gasom.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


bocca

kod nas je gas jeftiniji od pozarevackog iako je poskupeo nekoliko dinara za mesec dana. sto se potrosnje tice, od kada sam se vratio iz crne gore (1. avgust) potrosnja mi na nekoliko pumpi skocila za preko 1L/100km, sem kad sipam (dva puta) na knezu u novom sadu kod groblja.

Keka

Poslednji rezervoar sam napunio na Knezu u Senti. Ne  smem ni da kazem kolika je potrosnja po BC, dok ne potrosim ceo rezervoar i ne izmerim metodom tandrkanje-tandrkanje. Suvise dobro izgleda d bi bilo istina  :Smiley:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kiconix

Ovog leta si naprasno omatorio pa sad voziš kao penzos.  :njanja:

drzarkod


Keka

Citat: kiconix poslato 06.09.2013. - 17:42
Ovog leta si naprasno omatorio pa sad voziš kao penzos.  :njanja:

Starim putem NS-Bg niti mogu zbog puta da vozim brzo niti zbog zaseda  :cap:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kiconix

Lepo priznaj da ciljaš 5l plina.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


drzarkod

Ljudi ovi se nameracili da dostignu proslogodisnju zimsku cenu gasa..... :ces:... a kvalitet.... :ljut:
Sreca planiram da na prolece roknem plin u Dustera, jer zimi malo vozim i po lokalu ( otvorio stek za ugradnju ) a da i da vidim sta ce nasi dobronamerni vlastodrsci da smisle, koji novi namet za one sto hoce   :cekicem: tj. moraju da stede.

Keka

Sipao sam na Lukoilu u Indjiji po 75,90. Na predjenih 607 km je zapistao i prebacio na beMzin, neko zaboravio da na'rani svinje. Stalo 49,88 litara.

Na ostalim pumpama cene sarene, ide i do 79,90. Najjeftinije sto sam video je Vuk petrol i OMV u Indjiji-74,90.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


seitech

Kod nas u Kg-u, cena gasa divlja. Trenutno NIS 83.9rsd. Prethodnih nedelju, dve je to raslo rapidno i to po sistemu - svako jutro druga cena. Ostale pumpe, naravno, prate NIS sa cenom. Pitam se gde ce da stanu s cifrom za ovu zimu, koja prakticno jos nije ni pocela, a cena je vec otisla.  :ces: