Kvalitet i cene gasa

prethodna tema - sledeća tema

jasho

Pa nije Loganovac svako čudo tri dana, ovo čudo sad traje već mesecima,, a krenulo je dok je još bilo zvanično i kalendarski leto, a cena nafte čiji je TNG nus produkt je bila u opadanju.
Shvatam zimska smeša - letnja smeša, razlika u ceni, ali se ovde ne radi o tome, radi se ,,državnom'' zahvatanju u sektor nafte i neftnih derivata jer su tu najbrže pare, da bi se namirile neke druge stvari recimo ove http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:753817-Dve-povisice-penzionerima-od-novembra, a koje opet imaju veze sa politikom i glasačkim telom, a da bi se ,,ispravile'' neke brljotine od ranije recimo ove https://www.danas.rs/ekonomija/penzioneri-tuze-drzavu-za-430-miliona-evra/  pa onda dobiješ, objašnjenja za maloumne o niskom vodostaju Dunava i sl.

Ukratko Logasnovac neće da bidne da je samo sezonska pojava, a mi smo i dalje  :mojeovce:

astmario

Ono sto primetih da je sve vise pumpi koje reklamiraju razne "premijum", "preciscene" i slicne navodno kvalitetnije varijante, pitah bas na NIS-u, kazu kao ima nekih aditiva koji ciste motor??? Naravno pumpadzije verovatno nemaju pojma sta pricaju ali licno nemam nista protiv toga da plin bude koji dinar skuplji ako ce to garantovati cistocu.

jasho

Verovatno kao i do sada što su garantovali... :dobro:

Loganovac

Oduvek je bio nus proizvod i oduvek je koštao upola od benzina. Ne razumem čemu kukanje kako je cena gasa navodno visoka a za cenu benzina se ćuti. Kukasmo dakle i pre ihahaj godina, pod drugom vlašću, pa se posle nekoliko meseci zadovoljni ućutasmo. Da ne mešamo više politiku u ovo jer je država uvek podobro zahvatala od cene svakog goriva. Kad kažem država ne mislim samo na ovu našu, mislim na svaku. Takođe mislim da je velika stvar što smo sa cenom gasa na istom ili nešto nižem nivou nego pre pet-šest godina, zašto to niko ne primeti?


Šta misliš, da li ćemo i ove zime da preguramo 100 din/L?  :crazy:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

jasho

Ne smatram da ja i Kića nešto posebno kukamo, mi više konstatujemo razvoj situacije... a što se tiče cene nadam se da nećemo, ali očekujem da je moguće, sve liči na takav scenario kako je krenulo, živi bili pa komentarsiali kad i ako pređe...

kiconix

Evo ubedih se da je cena gasa nikad jeftinija i da je prosla vlast bila bolja i da sada imamo plin vrhunskog kvaliteta koji nikad jeftiniji nije bio.
Evo, obecavam da se vise necu javljati u ovoj temi jer vidim da sam pogresio sto konstatujem cenu gasa na pumpama.
Isto se izvinjavam sto na benzin ne vozim, i sto me cena benzina ne pogadja i sto iako spomenem cenu drugog derivata idem u offtopic.
Pa pa.

jasho

#1206
Kićo ništa ne brini, ja ću nastaviti da ,,kukam'! :to:

Evo upravo mi Laufer javlja NIS 83.4 din idemo dalje... :woo-hoo:

p.s.
Sad je Belorusija kriva, greju se u sred leta sram da ih bude...
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ekonomija/aktuelno.239.html:753837-OBRADOVALI-VOZACE-Gorivo-ne-prestaje-da-poskupljuje  :dance:

jasho

#1207
Dalje ide, dalje ide :dance: NIS  i Lukoil 84,40 din

Loganovac

 :badmood: Ja po toj ceni neću da se vozim. Garažirao sam auto do proleća.







:crazy:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

bocca

Lukoil od danas ima nagradnu igru. Mora od nečega da se isplate i nagrade.
Elem, moje poslednje sipanje u NSu, jedna od Molovih pumpi. Ja se pravim Toša, pitam momka koji toči da li zna dokle će ići podizanje cena. Kaže, oni prate cene NISa. Ali spomene da su im njihovi komercijalisti spomenuli kako je i njihova ulazna cena skočila za 2 dinara!!! Ej, 2 dinara! Pa za mesec dana su digli cene gasa 8 dinara a njima ulazna cena veća za 2!!! Kako ćemo svi mi nekim ljudima doneti malo ekstra love! :badmood:

jasho

Jutros NIS 84.90 din

dekiv68

KnezPetrol Ada i dalje 79.9 din

jasho

NIS 85.40 din idemo dalje :dance:

jasho


jasho

NIS 83.90 din, mora da im se pokvario totem😉