Problem sa MOTRIO uljem na drugom servisu

prethodna tema - sledeća tema

ppejic

Drugi servis, 14kkm,

Ovlasceni servis je sipao Motrio 5W40 ulje. Kazu "to je isto sto i ELF samo sto je to ulje za ovlascene servise".  U servisnoj su napisali da su sipali ELF ulje.

Kako je ovo druga godina eksploatacije vozila, kada dođe sledeći redovni servis neće me više videti kod njih.

To je bas ovakva kantica. http://performanceandstyling.com/News/NEW-OIL-RANGE.html

Peja

kiconix

Jbt, kako nas oni rade, to nije normalno. Pa ja sad ne bi usao u ovl servis pa da oni meni plate.

Loganovac

Prosto ne mogu da verujem da im je to kod tebe prošlo...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

Verovatno su i skraćeni servisni intervali, da bi gurali losiji kvalitet servisnih komponenti.

@Logaovac

Jos im nisam platio redovan servis+Servis TNG, tako da mozda oni mene vise nece videti.

Pozvacu Call centar da ih pitam.

Peja

Loganovac

Pa jel to ima u Niš da isteraš kola iz servisa bez plaćanja? Ne razumem  :fiju:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

#5
 :hihi1: :hat:

Servis radi i bez salona u kome se sve placa. Salon nije radio...

Peja

Loganovac

#6
Pejo, mutiš ti nešto  :cekicem:

Juče u "Tačno je..."  ti napisa da si se olakšao za 8500 dinara http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=666.msg24288#msg24288 , da li je tačno?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

 :offtopic: Ako smo formalisti onda nisam, ali ću se olakšati u ponedeljak kada proradi salon

Peja

krle

#8
  :offtopic:
Ja u taj , meni, potpuno  nepoznati brend Motrio nemam poverenja i u moja kola nikada neće biti korišćen pa makar ga Reno preporučivao na sav glas.


Vidi molim te, Motrio delovi, Motrio ulja...   Odjednom su postali univerzalni "proizvođači" svega. Na kraju će i one slupane Dačije iz Austrije biti Motrio :ranting:

Keka

Moguce je da su shvatili da im se veliki broj musterija odliva iz servisa zbog visoke cene delova, pa su resili da (mozda iste te skupe delove) ponude nesto povoljnije pod nekim drugim brendom.

Isto to rade u Tempu i Rodicu sa njihovim robnim markama (koje zapravo prave redovni proizvodjaci, vec ih imaju u svom proizvodnom programu, samo stave drugu nalepnicu).

Ako mene neko pita, nije problem u cenama delova, nego u ceni radnog sata i nacinu obracuna. Pokusavaju da ustede na pogresan nacin.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


krle

#10
Ne bih rekao da je to ista "roba" u drugom pakovanju. Bojim se da je ovde u pitanju nešto drugo, a to su  reparirani delovi i  reciklirana ulja. Mislim da sve ovo stiže iz Renoovih servisa u tu "firmu" na "obnavljanje".



Voleo bih da neko  iznese  neke podatke o istoriji  ove firme kako bi me demantovao.



ppejic

Tražio sam objašnjenje od Call centra, videćemo u ponedeljak.

Peja

krle

Pa taj centar će ti odgovoriti u stilu "to je odobrio Reno". Uostalom, zna se ko uvozi ovo ulje .

Keka

Sad gledam njihov sajt, i gume "prave" http://www.motrio.fr/index.php?option=com_content&view=article&id=47&Itemid=156

Moguce je da su reparirani delovi. Doduse filtere, kaiseve, svecice i ostali potrosni materijal ce malo teze da repariraju.

  :offtopic: A svi su pljuvali Yugo i delove sa trafike  :lau:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


krle

Da je Reno stavio svoje ime i svoj logo na pakovanjima onda ne bih bio sumnjičav. Ovako  im ne verujem uopšte.