logan styling farovi i stopke

prethodna tema - sledeća tema

dukati

Ne bi da reklamiram ali mislim da željkor ima svetlo stop za 2500 din. U servisu gde sam ja gledao su bila 4000 il 4500 din, pa mi je dečko u servisu u NS toplo preporučio da odem u neku trgovinu gde su ta svetla isto 2500 kao kod zeljkar. Vidi u temi oglasi - prodaja originalnih rezervnih delova iz Rumunije ili tako nešto. A komplet styling su ti 9000 o čemu sam i sam razmišljao  :friends: Pozdrav.

Kr1st14n

Ja sam stavio ove Sport Farove 9000 im je cena iz rumunije :) i iskreno mnogo promeni styling na kolima :)

Dachaa

Sta mislite o ovome,verovatno cu ovo da uzmem pa da podelim sa nekim ne verujem da ce mi ovoliko trebati,ali pre toga cu ipak uzeti novo stop svetlo.

http://www.polovniautomobili.com/oglas1710720/folija_za_farove_i_stop_svetla/
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

Keka

Zakonom je zabranjeno tamniti farove.

Štop svetla još i mogu da prođu, ali zbog reljefa na plastici DIY varijanta će biti komplikovana. Sprej je bolje rešenje, ali s i on posle nekog vremena ljušti.

Posle svog ličnog iskustva, ja tu ništa ne bih dirao.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Dachaa

Ne bih farove ni tamnio to mi bezveze  :ne: ,a procitao sam par negativnih iskustva sa sprejom pa mislim da je ovo bolje resenje kako god bude bilo,pa ako i ne bude valjalo skinucu ga,sta da radim,samo cekam prolece  :lazy: nervira me ova zima.
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

staracstol

Sprej se ljušti samo kad uzmeš sprej i isprskaš far BEZ da si pre toga ceo far prešao 2k šmirglom i odmašćivačem. Neki sprejem zatamnjeni farovi stoje već preko decenije na kolima i nije im ništa. Takođe, nije ni svaki sprej isti, ima krštenih marki a vala ima i treša pa kad daš 20din za sprej onda jbg, neće ostati na plastici. Keko tebra, pa ti mi prvi ne deluješ kao neko ko "ništa nebi diro". Ja lično znam ljude koji su tako tamnili i svako "ljušćenje" je bila posledica brzanja i preskakanja koraka. Ja ću na proleće da tamnim moje al malko drugarčije, biti će prikazano. Takođe bi napomenuo da je i vlažnost vazduha jedan od faktora u računici. Mnogi lakovi ne odrade svoje na vlažnosti vazduha većoj od 60% a primera radi u Vojvodini leti vlažnost se kreće od 88% do 96% u proseku. Znači, prvo informisanje, pa izvođenje or else...

Keka

#51
Keki je radio majstor stopaljke ali se posle nekoliko godina ljusti. Sprej je neki njegov.

Ima Keka neki svoj sprej, pa ce sutra u podrumu na starim stopaljkama od Kadeta da proba smirglu i fen, pa ako bude zadovoljavajuce, radice i na Loganu ponovo.

E sad, da li da stavim na plastiku i jedan sloj prajmera ili ne?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

Citat: staracstol poslato 05.01.2012. - 13:16
Sprej se ljušti samo kad uzmeš sprej i isprskaš far BEZ da si pre toga ceo far prešao 2k šmirglom i odmašćivačem.

:conf:  Ismirglan far     :-)1  komotno ga mozes baciti u djubre.

staracstol

Zasto bi bacao far? Zato sto je ismirglan 2k smirglom?

zac

#54
A cime posle ispoliras taj far?
Kako se prelama svetlosni snop, u kojim sve pravcima, kroz matiranu-izgrebanu prozirnu polikarbonat ili (ABS) plastiku?

Ja radim u proizvodnji slicnih materijala, i mi kada se u procesu proizvodnje pojavi ogrebotina, zvana vlas, jedva primetna, takav proizvod smatramo skartom.

Keka

Pogledaj na sta lici plastika od fara posle godinu-dve.

I sam znas da nije isto plastika na socivu i plastika na faru po pitanju tolerancije ogrebotina.

Na lako obrusenu plastiku kad dodje lak, verovatno ponovo postane glatka.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

Da povrsina postaje glatka, ali razlivenost svetlosnog snopa se otklanja samo ako taj lak ima identican indeks prelamanja kao plastika fara, a u to sumnjam.  Pogledaj ismirglan far na uredjaju za stelovanje farova, to jest one ivice svetlisnog snopa.

Aleks

Cekajte malo! O cemu se ovde diskutuje?  :ces: O farbanju (smirglanju) farova ili stop-svetala?  :ne:

DarioGTI

Farovi se mogu tamniti, ali ne na način da se lakira poklopac ili sjenilo, već da se farba kućište fara, odnosno onaj dio koji ne igra ulogu u svjetlosnom snopu i providnosti. To sam vidio na mnogo auta, tako i par Logana (na internetu) i stvarno moćno izgleda. Ja to planiram raditi u proljeće.
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

zac

#59
 :to: To  vec pije vodu.