Zamena - ugradnja zvučnika

prethodna tema - sledeća tema

trajce

Imaš li mrežice preko njih i koliko su guste? Jedan par zvučnika koje je moj brat kupio, bili su puni prašine,  koja je bila između magneta i namotaja, pa ih je on okrenuo naopačke slušao tako neko vreme, prašina se istresla od vibracija i oni su ubrzo opet počeli da rade normalno.  Eto jedno iskustvo, koje možda pomogne, a i ne mora  :wave:

saša61beograd

Ima neka mrežica,pogledaću sutra,hvala na predlogu.

Lazar@

#542
Koliko je ovo opasno?
Otvaram gepek malo prije, oba pojacala potpuno mokra?
A sve u auto suvo? Kondenzacija?


Bata83

koliko je opasno ne bih znao, od kako sam u saobracaju ni jedan auto nije bio bez pojacala i nikakvih nisam imao problema zbog kondenza na njemu. Naravno uzdam se u osigurac kod aku.

Lazar@

Stiglo nešto malo ozbiljnije da zamijeni Sal  koji je sasvim zadovoljavajuce lupao :aplause:


Pioneer Champion Series TS-W307D4
Dupli namotaji 2x4ohm, 400w rms

Cijena je bila više nego odlična, sa sve kutijom...Čekam da stane kiša pa da ugradjujem, moram da premjestim pojačala i malo da se igram... Jer je jedno pojačalo stabilno na 1 ohm i trebalo bi da izbača oko 600w rms  :jea:




Lazar@

Ugradjen! Radi dobro, bass refleks za razliku od proslog koji je bio u zatvorenoj kutiji...Malo "dublji" zvuk ima

Trpi svu snagu koju trenutno imam dostupnu(barem u ovoj konfiguraciji)...Cetvorokanalno pojacalo bridzovano na dva kanala po 180w, a posto je zvucnik sa duplim namotajima to mu ga dodje 360w rms ( a inace je zvucnik 400w rms)

Ali ako ga stvarno toliko pojacam, krov i sofersajbna krenu da se uvijaju :bonk:


Keka

A sta je poenta svega toga  :conf:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Aleks


Lazar@

Citat: Keka poslato 10.02.2018. - 20:26
A sta je poenta svega toga  :conf:
Volim da imam dobru muziku? :wave:

Snage ima na pretek, ali to ne znaci da vazda slusam muziku odvrnutu do kraja...Jednostavno Pioneer ljepse svira od Turskog SAL-a pa i kad je muzika tiha :ne:


A sta kao tebi nikad nije doslo da pojacas muziku? :ces:
Fabricki Blaupunkt jeste izuzetno mocan, ali ja sam trazio nesto jos bolje :gun:

Sve sto sam kupovao sam kupovao na popustima tako da ne bi vjerovao koliko me je zapravo malo ispala muzika...

Novi pioneer radio(usb, android, iphone, aux, blutut adapter), Novi pioneer prednji zvucnici sa visokotoncima, novi zadnji zvucnici TZS sa visokotoncima, novo cetvorokanalno TZS pojacalo, svi kablovi i osiguraci...Polovni  Pioneer woofer i kutija i polovno Soundwave pojacalo sve ukupno oko 200e

Naravno kupovao postepeno sve

Bata83

Naravno jos da se stavi kondezator pa makar i neki nisko budzetni da malo ispegla napon

Lazar@

Ako nadjem...
Kod nas ih uopste nema na prodaju ni novih ni polovnih :ne:

A da uzimam sa kupujem-prodajem moram da saljem pare western unionom i da platim autobus, tako da mi se ne isplati bas :ne:

Bata83

Kakav kp. nisu normalni sa cenama 30+e za 1F , uzeo u NS na pijaci za 6e 2F. Jedino je lutrija da li je ispravan posto robu uzimaju preko na kilo.

Loganovac

 :doh:

Imam ja jedan sigurno neispravan od 2F, ćeš kupiš upola cene (3 EUR)?

:Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Lazar@

Neko od suvozaca udario koljenom u flesku i polomio usb port...Radio prekidao, svaki cas prebacao FM/USB/Aux

Kad sam vidio cijene novih plejera sa 2 ili 3 rca izlaza slogirao sam se...

Tako da sam imao dosta komplikovanu ali uspjesnu operaciju...Lemovi popucali, bakarni tragovi na stampanoj ploci prekinuti..Tako da sam morao da premostim 4 pina koja sluze za masu



Usb port dodatno ucvrstio pistoljem za plastiku

Maja  :doh:

Boka

Ima 2-3 godine kako mi prednji levi zvucnik vrlo cesto prekida u radu, U pitanju su fabricki zvucnici. Kad upalim auto i krene muzika ne cuje se nista , i ili ga lupnem rukom i on proradi a ako nece tom metodom onda pojacam na pola snage i on proradi. Jednom sam ga i skidao , naprskao kontakt sprejem kontakte ali nije imalo efekta. E sad , u zadnje vreme sve cesce nece da radi. Ja ne slusam glasno muziku , tako da meni "kartonjare" ekstra vrse posao. Pitanje , jel odsvirao svoje, pa da trazim polovne ko je skidao fabricke, ili bi recimo i ovako nesto imalo isti ili bolji (gori) zvuk od fabrickih.

https://www.winwin.rs/auto-moto-oprema/auto-tehnika/auto-zvucnici/auto-zvucnici-jbl-stage-502-2-way-35w-rms-8619232.html