Lajsne za vrata

prethodna tema - sledeća tema

kiconix


Loganovac

@saša61beograd: najbolje da nabaviš ovako nešto, takoreći blindiran, standardne pucaljke ga ne probijaju, pa ti ostavljaj komšijama potpise po vratima. Možda bi njega voskirao redovno...  :D
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

TdR

Citat: nik poslato 19.12.2021. - 11:49
Kako se može zaključiti iz svega navedenog, kupuj lajsne i pre nego što stigne auto.  :to:
Tako će i biti najverovatnije... Zagledao sam juče jednog novog Sandera u kraju i video sam da je očešao stubić baš tim delom gde mu je nalepnica, odnosno tu gde se lepi ta lajsna.

svrle


Capriolo

#64
Citat: saša61beograd poslato 19.12.2021. - 10:12
Moj Logan je unakažen na bočnim stranama,potpuno je talasast.Krila,vrata,čak i vratanca za sipanje goriva imaju jedno udubljenje.Bočna lajsna je popila mnogo udaraca,ali mnogo je udaraca i iznad nje.Imam utisak da je moj primerak od nekog posebno tankog lima.Ali nije,jer kad zagledam druge Dačije,isto je.Ovo se odnosi na prvu i drugu generaciju.Toliko sam deprimiran zbog ovoga da sam odustao od redovnog godišnjeg voskarenja,jednostavno ne vidim smisao.Kome god sam se požalio na ovo,ili ne primećuje,ili smatra da je to normalno u Beogradu.Ja primećujem i strašno mi smeta!Da nešto preduzmem,sad je kasno.Da nešto popravljam,gitujem,farbam,tek to nema smisla.
Nema spasa,lim je očajno tanak i mekan,a bočna lajsna preniska.Da sam se na vreme preselio na neku planinu i živeo tamo sam,možda bih sačuvao mog Logana.
Ako se na vreme stavi neka aftermarket lajsna,visoko,u gornjoj trećini vrata,možda bi to nešto rešilo.Ali to je ružno,"budževina" i verovatno ne bi prošlo na tehničkom.A i kao zaštititi krila,prednja i zadnja?
Lim je tanak i to je to.Ja ću ovo nekako preživeti,ali da dam 12-15.000 evra i da gledam kako se svakodnevno ulubljuje lim na novoj Dačiji,to sigurno neću.Ako je Dačijin lim i dalje onako tanak,a rekao bih da jeste.
Zanimljivo je to što je ovaj problem kulminirao u poslednjih nekoliko godina.Ranije nisam primećivao ovo.Možda je moj Logan omekšao sa godinama?Nije,nego su gužve na parkingu sve veće,a automobili sve širi i viši.Rešenje je,kao i za sve drugo,pomiriti se i živeti sa ovim.

Nema tu pomoći. To je cena upotrebe vozila i u urbanim uslovima. A čak i da imaš svoju garažu, i bočne lajsne na kolima, kad god se negde parkiraš na javnom parkingu, svako tvoje vozilo će uskoro tako da ti izgleda. Posebno ako je tvoje vozilo novo ili polovno, a vizuelno lepo i očuvano. To je onda poseban magnet za ljude "sa olupinama" oko tebe, da te na parkingu odvale svojim vratima iz sve snage. I tu nikakve lajsne ne pomažu, jer njegova vrata, kada su otvorna, nemaju "ravnu vertikalnu napadnu liniju" (u odnosu na tvoja vrata, pa da udare u tvoju zaštitnu lajsnu), već su zaobljena u stanju otvorenosti i imaju "izbočeno napadno mesto". I lako zaobidju svaku tvoju zaštitnu lajsnu.
Što se pre sa time pomiriš, biće ti dugoročno mnogo lakše.

@svrle

Te lajsne izgledaju funkcionalnije mnogo od onih koje su "ponudjene" par stranica ranije.

papicdu1

Ove lajsne izgledaju odlično

zaki

Ako živiš u gradu nema tu pomoći i nema šanse da ćeš sačuvati auto od takvih ogrebotina i oštećenja. Sećam se, tek kupio Punta, samozadovoljno gledam ga kroz prozor kad komšinica otvara vrata svoje škode tras u moja, debela krava seda u svoja kola dok otvorena vrata stružu gore dole po mojima. Siđem dole do kola 5 cm duboki  vertikalni rez. Još se nisam oporavio od toga kad mi neko ključem zasekao celom dužinom. Posle sam se pomirio sa sudbinom i prestao da obraćam pažnju na to. Punto je prepun seksi modrica poderotina i ogrebotina, a na dva mesta krila ulubljena, sve na parkingu. Vremenom prestao i da ga perem,  zadnji put opran pre korone kad sam išao na neku svadbu.
:)

papicdu1

 :lol1:. dobro kažeš,živim u ZG i to je kaos,kao i u Bg

kiconix

Nema tu leka.
Ne pomaze izgleda ni EU.

papicdu1

ma jok,nego jer ima netko info ili link otkuda ova firma iz Bg naručuje te lajsne?Piše da su iz eu :D

kiconix


saša61beograd


papicdu1

Citat: kiconix poslato 19.12.2021. - 19:33
Na forumu se spominjao ovaj,
https://www.dacianmag.com/.

za njih znam nego sam mislio na Spider auto

saša61beograd

#73
I dalje mislim (kao što sam mislio u prethodnom postu) da su ove lajsne iz Spajdera odlične.U kombinaciji sa plastikom iznad točkova,novi Stepvej je bolje zaštićen od većune novijih modela.Estetski je ok,cena je ok,ovo bih kupio pre nego što mi isporuče auto!
Ako se lajsne lepe,a verovatno se lepe,ja bih to montirao još par cm više.I nikako ih ne bih farbao.
Imam par pitanja:
-zašto se fabrika nije setila da stavi ovako korisnu stvar?
-da li ovo može biti problem na tehničkom pregledu?

papicdu1

prolaze lajsne na tehničkom,to ne gledaju