Lajsne za vrata

prethodna tema - sledeća tema

TdR

Ljudi, šta mislite koliko ima smisla kupovati one zaštitne lajsne za vrata (idu tamo gde je nalepnica na comfort varijanti)? Nekako mi deluje sa slike kao da je gornji deo vrata izbočeniji od te lajsne.

zaki

Koliko ovo košta i gde?
Meni ovo izgleda ok, na tako nešto sam pomislio prvi put kad sam skonto da je tu na vratima nalepnica a ne komad plastike. Biće takvih stvari još u prodaji kao plastika koja štiti poprečnu gredu u prtljažniku kao i kruta polica iliti daska u istom.

kiconix

Citat: TdR poslato 17.12.2021. - 23:30
Ljudi, šta mislite koliko ima smisla kupovati one zaštitne lajsne za vrata (idu tamo gde je nalepnica na comfort varijanti)? Nekako mi deluje sa slike kao da je gornji deo vrata izbočeniji od te lajsne.

Ako je cena prihvatljiva, ja bih ovo stavio na auto.

Mare


speedo

Ne isplati se, osim vizuelnog efekta. Sandero prve generacije to ima (osim baznog i stepwaya mislim) i ne igra nikakvu ulogu. Nije najistureniji dio vrata tu pri dnu nego negdje na sredini, tako da ne pomaže kod parkinga i nepažljivih vozača.

zaki

Moj najverovatnije neće imati tu nalepnicu na vratima tako da će da radi samolepljivi tapet u crnoj boji, sve radi umetničkog utiska
:fiju:

kiconix

#51
Evo iz iskustva, Catur ima takve lajsne i do sada su vec par puta spasle vrata.
Raznorazni stubici, visoki ivicnjaci itd.
PS. Imao je i Fluence, za 3 godine se pokazalo i vise nego korisno.


speedo

Mojim vratima ne manjka oštećenja od ljudi koji ne paze i ne mare...te plastike k'o nove. Zato i moj komentar. Više bih volio da imam da kažem klasične zaštitne lajsne koje idu najisturenijim dijelom vrata.

TdR

Citat: zaki poslato 18.12.2021. - 06:59
Koliko ovo košta i gde?
Meni ovo izgleda ok, na tako nešto sam pomislio prvi put kad sam skonto da je tu na vratima nalepnica a ne komad plastike. Biće takvih stvari još u prodaji kao plastika koja štiti poprečnu gredu u prtljažniku kao i kruta polica iliti daska u istom.
Ovi iz salona mi rekoše da je 11k rsd, mada nisam pitao da li je u cenu uračunata i montaža.

kiconix

@speedo
Na zalost, taj problem je jedino resio Citroen na Cactus modelima sa onim ogromnim zastitama.
Jes ruzno al je radilo posao.
U danasnje vreme kad su dizajneri dobili svu slobodu, nema lajsne koja vrata moze da sacuva.

Capriolo

Citat: speedo poslato 18.12.2021. - 13:49
Mojim vratima ne manjka oštećenja od ljudi koji ne paze i ne mare...te plastike k'o nove. Zato i moj komentar. Više bih volio da imam da kažem klasične zaštitne lajsne koje idu najisturenijim dijelom vrata.
Nekad davno takve gumene (debele) zaštitne lajsne je imao Fiat 132 2000  :-)1

Danas su te dodatne lajsne uglavnom samo čista šminka, jer nisu najistureniji deo karoserije. Primera u tom smislu imaš koliko hoćeš. Pa i ove opcione za Sandera.

saša61beograd

#56
Moj Logan je unakažen na bočnim stranama,potpuno je talasast.Krila,vrata,čak i vratanca za sipanje goriva imaju jedno udubljenje.Bočna lajsna je popila mnogo udaraca,ali mnogo je udaraca i iznad nje.Imam utisak da je moj primerak od nekog posebno tankog lima.Ali nije,jer kad zagledam druge Dačije,isto je.Ovo se odnosi na prvu i drugu generaciju.Toliko sam deprimiran zbog ovoga da sam odustao od redovnog godišnjeg voskarenja,jednostavno ne vidim smisao.Kome god sam se požalio na ovo,ili ne primećuje,ili smatra da je to normalno u Beogradu.Ja primećujem i strašno mi smeta!Da nešto preduzmem,sad je kasno.Da nešto popravljam,gitujem,farbam,tek to nema smisla.
Nema spasa,lim je očajno tanak i mekan,a bočna lajsna preniska.Da sam se na vreme preselio na neku planinu i živeo tamo sam,možda bih sačuvao mog Logana.
Ako se na vreme stavi neka aftermarket lajsna,visoko,u gornjoj trećini vrata,možda bi to nešto rešilo.Ali to je ružno,"budževina" i verovatno ne bi prošlo na tehničkom.A i kao zaštititi krila,prednja i zadnja?
Lim je tanak i to je to.Ja ću ovo nekako preživeti,ali da dam 12-15.000 evra i da gledam kako se svakodnevno ulubljuje lim na novoj Dačiji,to sigurno neću.Ako je Dačijin lim i dalje onako tanak,a rekao bih da jeste.
Zanimljivo je to što je ovaj problem kulminirao u poslednjih nekoliko godina.Ranije nisam primećivao ovo.Možda je moj Logan omekšao sa godinama?Nije,nego su gužve na parkingu sve veće,a automobili sve širi i viši.Rešenje je,kao i za sve drugo,pomiriti se i živeti sa ovim.

papicdu1

Slažem se, lim je katastrofa,tanak.Najbolje se vidi kod pranja krova,uvija se (Sandero stepway 2021)

kiconix

Ako vam je za neku utehu, nema marke i modela koji je otporan na ove stvari.
To definitivno nije do kola, vise je do vozaca.

nik

Kako se može zaključiti iz svega navedenog, kupuj lajsne i pre nego što stigne auto.  :to: