Lajsne za vrata

prethodna tema - sledeća tema

Gagi1/2

Ne treba nikakav lepak. Lajsne već u sebi imaju tanak sloj siliona koji dobro drži.  :dobro:

stalker

Evo danas sam uslikao par slika novih lajsni na mom Loganu.





www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

Zare82

I? Jel manje duva kad juris suludom brzinom?! :)
Zaljudjenik!!!

stalker

Ovo samo štiti vrata da se ne oštete kod otvaranja kad si parkiran pored kakvog zida ili drugog vozila.
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

mrsp

Gagi1/2 - Kod mene nije imao nikakav lepak i spadale su mi lajsne stalno dok nisam stavio živu gumu od tad  :too:.
A inače kao što je rekao i stalker ovim samo štite vašu ivicu vrata a i druga kola kada otvarate vrata  :to:

Loganovac

Predlažem da auto obložimo dušecima sa svih strana da ga zaštitimo od tuđih vrata!  :hihi:

Svoja i tuđa vrata od oštećenja čuvam ja, ne mogu nikakve lajsne to da odrade umesto mene, a od drugih očekujem da se isto ponašaju :c:

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

staracstol

@Loganovac: Bravo, da se svi ponasaju ko ljudi, lajsne bi bile suvisne.

Zare82

bolje da ne kazim sliku kad se kamiom uparkirao pored mene...pocepao mo je i predja i zadnja vrata...i otisao covek da spava...tu lajsne ne bi pomogla...ma meni lajsne nisu potrebne,pratim da nadjem da da mi ne duva...al kod nas nema nista lsicno da se kupi,bar ja nisam naisao...a da je ok...
Zaljudjenik!!!

Andrix

moje iskustvo sa istim je da treba paziti da ne budu debele,da ne kace zadnja vrata ili zadnji rub, meni se na zadnjem rubu malo lak poremetio od otvaranja i naleganja.definitivno su dobra stvar jer i ja cesto naslonim vrata dok izlazim.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

stalker

Citat: Loganovac poslato 27.12.2011. - 13:38

Svoja i tuđa vrata od oštećenja čuvam ja, ne mogu nikakve lajsne to da odrade umesto mene, a od drugih očekujem da se isto ponašaju :c:



I ja pazim kad otvram svoja vrata ali ne stignem uvijek upozoriti sve putnike u autu tako da iz tog razloga imam lajsne.
Lajsne inače ne štite od nepažnje onih koji parkiraju pored vas pa je moj Logan izlupan sa svih strana  :ranting:
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

Gagi1/2

Na svim dačijama su lajsne na vratima (ove pod A :))  loše pozicionirane. Skoro uopšte ne štite od udaraca vrata auta parkiranih pored :badmood:.
Čini mi se da jedino MCV ima donekle dobru zaštitu, ali zato na Sanderu, kao da ih i nema.

zac

Fabrika je predvidela da se Sandero parkira, iskljucivo, pored Liliputanskih automobila.  :njanja:

Loganovac

Ne slažem se, na lajsnama pod a) imam daleko više tragova nego na limu vrata, tako da ipak imaju zaštitnu ulogu. Neko veče klinac zakačio rancem vrata dok je ulazio (prednja desna) i zakovao ih u stub ograde na parkingu - sve se završilo na lajsni, lim nije ni pipnuo. Molim dakle da se Logan isključi iz ovakvih proizvoljnih i neosnovanih ocena.  :hihi:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

miki-bgd

#28
Razmisljam da stavim lajsne na Stepway-a (slika pod A  :D ). Lepo objasniste da se "lepi" silikonom, jel to znaci da mogu da biram mesto na vratima gde zelim da zalepim? Ja sam veoma pazljiv kada otvaram vrata :c: , ali ne mogu to reci za one sto se parkiraju pored, pa sam mislio lajsnom da zastitim vrata, koliko-toliko. Da li je neko stavjao lajsne na Sandera/Stepway, i da li rade posao?

U spider-u se nude (ne znam da li gumene ili plasticne) za 4300din(garnitura)

zac

Miki, lajsne se nelepe silikonom....silikon bi za lajsnu, kao i za farbu, drzao kao pas jeza. Na lajsnama je vec zalepljena duplo-lepljiva traka, a ako kupis neke lajsne koje nisu samolepljive, onda kupi i tu duplo-lepljivu traku koja i sluzi za to.
Sto se tice izbora plastika-guma, predlazem gumene, lepse ce i da isprate liniju auta-fleksibilnije su.
Plasticne se mogu polomiti, a i pitanje koliko ce pratiti radijuse na vratima a da se ne odlepe.  :wave: