3M karbon folije

prethodna tema - sledeća tema

mrsp

Treba ti posebna foilija za spoljašnost jer je izložena raznim atmosverskim i fizičkim maltretiranjima za unutrašnjost možeš običnu auto foliju.Ali hrapave površine prvo moraš da pripremiš raznim prajmerima jer neće da drže baš lepo i dugo.A i kad budeš skidao te folije koje imaju ispod prajmer sigurno će se videti oštećenja.tako da to nije preporučljivo.Barem su meni tako objasnili.

Maki007

Hvala na odgovoru, nije bas ono sto zelim da cujem ali bolje da se ne zaludjujem razmisljanjem o tome ako stvari tako stoje!

zac

#47
@Maki007

Ako zelis da oplemenis enterijer, bolje je da odes kod nekog tapetara, i da ti vestackom eko kozom oblozi tapacirunge i tablu. Mislim da bi to bilo dugotrajno resenje. Znam neke ljude koji su to radili na svojim aubomobilima pre vise godina i jos uvek su zadovoljni.  :wave:

Raja

Veštačka koža se nekad nazivala skaj a danas se to naziva eko koža. Mislim, da je sve to jedno isto.

zac

Hvala Rajo, u pravu si, moja greska.  :wave:  Ispravio sam.

Maki007

Folije su mi delovale prihvatljivije u smislu kostanja i mogucnosti Uradi sam a tapetari i eko koza po meni nece bitno promeniti sam izgled...dok ona srafirana karbon folija u kombinaciji sa nekom crnom deluje wooooowwww.....instrument tabla mi je ok ali onaj deo gde je cd i svi prekidaci, dugmici ...no coment....
Da je blaupunkt makar dao neki savremeniji cd...tj. lepsi.....malo kubure sa estetikom...
Videcemo...sve je to nebitno u odnosu na zadovoljstvo koje imam u vezi same kupovine i posedovanja ovog auta....(stepway by the way) :)

mrsp

Ja planiram da oblepim unutrašnjost i spoljašnost(neke delove) Objavići slike kada to uradim(verovatno na proleće)  jer treba sve to finansijski izdržati :whistling:

nik

Evo da postavim slike pošto sam posle natezanja od 6 meseci konačno postavio karbonske folije na B stub (još jesenas sam postavio retrovizore ali nisam hteo da postavljam bez kompleta).

Retrovizor


B stub


Zajedno


Inače , folija o kojoj sam pisao ranije od 11 EUR/m2 je  :ksnebo: (odlepila se) pa sam je u međuvremenu, još dok sam bio u DE zamenio sa original 3M sa kojom je isto bilo problema (pisano već da folije ne lepe baš najbolje na Dacia plastiku) ali super-lepak je čudo.

PS: Izvinjavam se za malo lošije slike, već je počelo da smrkava, a slikano je telefonom.

zac


staracstol


DarioGTI

Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Gagi1/2

Pridružujem se čestitkama  :aplause: :to: :respect:

Dachaa

Prelepo nema sta   :respect:
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

mrsp


Svarog

Pretpostavljam samo da je karbon folija na B stubu efektnija uživo nego na fotografiji.  :respect: