Hromirani izduv

prethodna tema - sledeća tema

Aleks

Ja sam razliku i precniku cevi od 15mm resio tako sto sam od pocinkovane debelozidne cevi (ne secam se precnika, priblizno precniku auspuha) isekao nekoliko prstenova sirine oko 3cm. Zatim sam prstenove rasekao po duzini ali samo na jednoj strani. Rasecene prstenove sam navlacio na cev auspuha jedan preko drugog sve dok nisam dobio priblizan precnik od fi60mm. Preko prstenova sam navukao cev sa prohromskim zavrsetkom, i sto je najbitnije selna koja sve to drzi treba da nalegne preko umetnutih prstenova da bi oni sto bolje legli oko cevi auspuha i da bi naravno sve to cvrsto stajalo.
Prstenove, u zavisnosti od precnika i debljine zida cevi od kojih se prave, treba obradjivati (rasiriti, skupiti, oboriti ivice, ili cak ubaciti i "polumesec"), da bi se sto bollje "obgrlili" cev od auspuha.
Nadam se da sam bio jasan.  :ziveli:

zac

Jasan nego sta, svaka cast na ideji.  :aplause:  :wave:

taNok

Citat: Aleks poslato 13.10.2011. - 18:37
Ja sam razliku i precniku cevi od 15mm resio tako sto sam od pocinkovane debelozidne cevi (ne secam se precnika, priblizno precniku auspuha) isekao nekoliko prstenova sirine oko 3cm. Zatim sam prstenove rasekao po duzini ali samo na jednoj strani. Rasecene prstenove sam navlacio na cev auspuha jedan preko drugog sve dok nisam dobio priblizan precnik od fi60mm. Preko prstenova sam navukao cev sa prohromskim zavrsetkom, i sto je najbitnije selna koja sve to drzi treba da nalegne preko umetnutih prstenova da bi oni sto bolje legli oko cevi auspuha i da bi naravno sve to cvrsto stajalo.
Prstenove, u zavisnosti od precnika i debljine zida cevi od kojih se prave, treba obradjivati (rasiriti, skupiti, oboriti ivice, ili cak ubaciti i "polumesec"), da bi se sto bollje "obgrlili" cev od auspuha.
Nadam se da sam bio jasan.  :ziveli:

ma idi to prekomplikovano za mene ^^

500 din da mi majstor ubaci danas naso.. sutra cu ici pa okacim slike i javim dal menja zvuk

Aleks

Ok, tvoj izbor. Ja se odmaram kad se dohvatim alata, jos kad nesto cackam na kolima....  :woo-hoo:  :ziveli:

Dachaa

Citat: Aleks poslato 14.10.2011. - 20:19
Ja se odmaram kad se dohvatim alata, jos kad nesto cackam na kolima....  :woo-hoo:  :ziveli:
Nikad mi nije tesko  :ziveli:
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

Zoran

Aleks  :to: i ja se odmaram uz te poslove.
Sam svoj gazda - vazda.

Aleks

..... jos zaradis koju kintu!  :ziveli:

DrJekyll

Meni se ovaj nastavak i posle skoro 8 meseci još dobro drži i nije nigde spolja zarđao ili tako nešto.
Mada ja planiram da menjam ceo zadnji lonac koji će kum da mi napravi i verovatno ću kod pirketa da uzmem onaj nastavak od oko 3000 din.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Aleks

Samo nemoj da budes "azuran" kao sa zatamnjivanjem stakala....  :Smiley:

DrJekyll

Evo stakla još nisam zatamnio ali zato imam protočni bojler sad umesto izduva :doh:

Bilo kako bilo meni i nije baš nešto mnooogo stalo da imam ovaj izduv ali mi je kum to na svoju ruku stavio i ko sam ja da se bunim kada je poklon u pitanju.
Naime nije ceo lonac stavljen već samo izduvna cev od Remusovog lonca. Evo malo slika kako to izgleda, a videću da ga sutra malo očistim i islikam po danu:










Nikakav neki zvuk nisam dobio, osim što kada radi na leru malo se dublje čuje kada se stoji iza kola.
Ko zna možda i skupim pare za neki dobar lonac, a do tada điram ovo.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Dachaa

Uuu mnogo mi se dopada kako izgleda,jos kad ga ocistis ludiloo,obaveznoj slikaj  :to:
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

DrJekyll

Jel zna neko čime je najbolje da očistim ovaj hrom? Ja sam mislio nešto kao cif za kamenac ili domestos....
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

zac

 :-)1  Nikako sa hemikalijama za uklanjanje kamenca, posto one nagrizaju i sam hrom.

Najbolje ja "Sidol", ili ako ne mozes da ga nabavis, onda neko sredstvo za ciscenje i poliranje  rosfraja. Ima ih u megamarketima, i zene ih koriste za odrzavanje inox sporeta i sudopera.

DarioGTI

Purol pasta, razmažeš ju na inox, ostaviš 5-10minuta da se malo sušne, i zatim sa pamučnom krpom trljaj do besvjesti. Rezultat će biti odličan. Ako negdje nađeš kredu za inox, isto odlična stvar!
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

DrJekyll

A koliko to sve košta i jel mogu to da nađem po prodavnicama ili farbarama?
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...