GPS

prethodna tema - sledeća tema

stalker

Ja sam prije 2-3 godine kupio neki jeftini uređaj marke Silver Guide što je ustvari neki Lidl-ov brand. Prilično dobro služi pošto mi se brat bavi GPS kartografijom imam instaliranih više vrsta iako najčešće koristim IGo.
Moj brzinomjer po GPS-u do stotke laže nekih 5-7km/h u plusu dok preko 100 laže oko 10 %.
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

Deki

Iako je u ovoj temi već dosta pisano o GPS uređajima bilo bi lepo a i korisno, pošto se situacija menja iz dana u dan a na tržištu postoji masa različitih uređaja, kada bi oni koji već imaju i koriste GPS-ove napisali:
- Koje modele imaju
- Kakva su im dosadašnja iskustva
- Koji GPS uređaj bi preporučili

Time bi dosta pomogli svima koji tek razmišljaju o kupovini.
Svi smo mi deca. Jedina razlika je u našim igračkama.....

sandero1.4mpi

Kao uredjaj koristim telefon sa GPS-om,a platformu Garmin i jako sam zadovoljan.Dovede me gde treba bez problema.

Deki

#33
Ako nije problem bilo bi lepo da navedeš više podataka pošto je i ta varijanta sa GPS-om na mobilnom telefonu, pored one klasične, veoma interesantna.
Svi smo mi deca. Jedina razlika je u našim igračkama.....

sandero1.4mpi

Radi se o "Nokia N79"
Instalira se Garmin Mobile XT (to je ekstenzija bez mapa samo sa osnovnom mapom sveta koja ima samo glavne saobracajnice)
Pa se na nju nabacuju zeljene konkretne mape
Na svom telefonu imam najnoviju SCG rout
Makedoniju i Adria Rout.
Po zelji se moze ubacivati svaka mapa,ali se mora prvo otkljucati.

Vihor

Koliko traje baterija?
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

sandero1.4mpi

Ja sam do Ohrida letos stigao opusteno i bilo mi je dovoljno baterije za jos tri dana normalnog koriscenja telefona.

Vihor

Moj XM 5800 izgori bateriju za 3 sata tako da gps na telefonu koristim samo za peske.
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

sandero1.4mpi

Bas me cudi.Mada zbog ekrana mozda dosta je veci.

Keka

Interesantnije je saznati gde se mogu naci "otkljucane" mape, meni konkretno treba za Mio 200, imam verziju 200EEU sa mapama istocne Evrope, a ubacio bih celu Evropu (pa da preraste u 200 FEU).

Nabavka mapa mimo ovlascenih distributera spada u .....  :c: aktivnosti, tako da eventualne konkretne informacije razmenjivati preko PP.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


hobbista

#40
I ja imam Mio 200, i sasvim korektno radi. Često je na popustu u Metrou, i tada mu je cena oko 7.000 (sa Adriatic mapama).

Skoro je moj prijatelj dobio iz USA ovaj, koji ima ubačen IGo mape USA, a inače dolazi otključan. BTW, mislim da je isti kao Mladen895-ov Roadstar?
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Keka

Imas novi update mapa za Mio 200 na njihovom sajtu, izmedju ostalog friska verzija mape Srbije iz 2009.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


hobbista

Ubacio sam Igo, Garmin i Mireo... da probam :D
Igo mi je najbolji za Srbiju, dok je Garmin bolji (bolja mapa) za Makedoniju. Mireo je onako... negde između. Ne kapiram, jesi li ti otključao Mio200 pa tražiš friške mape?
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Keka

Ja sam ubacio mio-pocket na kartici od 4 giga, a na rom-u je fabricka verzija. Mislio sam da nekako, ako je izvodljivo, prosirim fabricke EEU mape na FEU.

Mnogo putujem po zapadnoj Evropi pa mi treba   :Smiley:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kiconix

Ako koristis IGO mape, javi se.