Ugradnja visokotonaca (tweeter) na Stepway Expression 1.0

prethodna tema - sledeća tema

Goky

Dragi moji,
Sasvim slučajno na netu sam našao uputstvo za ugradnju zvučnika visokotonaca (tweeter) na Stepway sa Expression paketom opreme.
U ovom paketu opreme koji dolazi sa Media Displey nalaze se 4 zvučnika, dok se u paketima koji dolaze sa Media Nav nalaze 6 zvučnika (po jedan u svakim vratima i dva visokotonca u kokpitu).
Ono što je bitno instalacija već postoji i na vozačevoj strani se do nje lako dolazi jer dostupna odmah ispod okrugle maske. Na suvozačevoj strani se situacija malo komplikuje jer se mora skinuti kaseta.
Zvučnike sam kupio polovne sa oglasa i oba sam platio sa troškovima brze pošte 2.200 dinara, proverio sam kod ovlašćenih cena samo jednog zvučnika je oko 2.400 dinara i ne znaju rok isporuke od dobavljača.

Oznake orginalnih tweeter-a su:
281480008R | 28148 JD65A | 304699-001 - BOSE tweeter for Renault range (Megane III, Scenic IV, etc.)
281480007R - SOFAITAL tweeter for the RENAULT Megane II/III, Clio, Scenic, etc. range.
281480003R - Tweeter RENAULT LAGUNA III
8200001434C - Tweeter SOFAITAL za RENAULT Laguna II - ove sam kupio ja
7700425805 - Tweeter on Clio II, Symbol, Megane, Twingo,...

Sam postupak instalacije opisan je na italijanskom forumu (upotrebite Google prevodilac za prevod na engelski)
https://www.sandero2021.it/ricambi-accessori/come-installare-tweeter-originali-dacia-su-sandero-con-cablaggio-predisposto/

Video klip sa instalacijom na Sanderu možete videti na

Postupak skidanja suvozačeve kasete možete videti na LZ Parts Youtube kanalu

Utisci su da je sada zvuk bogatiji, imam osećaj da dolazi i ispod šoferke a ne samo odozdo iz vrata.

Meni je za sve trebalo nekih 45 minuta, ako nekom treba još neka pomoć tu sam.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Veterinar


Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

astmario

I ne samo to, sa visokotoncima je i telefoniranje preko Bluetooth-a bolje, sa manje pojacanja se glas jasnije cuje.

nik


Andrix

Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Krle87

Svaka čast na ovome!

Sada moram proveriti imam li ih kod mene ili ne, verovatno ne jer je media display u pitanju. 

Turbo

Citat: Goky poslato 01.11.2023. - 20:28Zvučnike sam kupio polovne sa oglasa i oba sam platio sa troškovima brze pošte 2.200 dinara, proverio sam kod ovlašćenih cena samo jednog zvučnika je oko 2.400 dinara i ne znaju rok isporuke od dobavljača.



Jel ima toga jos na oglasima?

Goky

@Turbo, poslao sam ti PP sa brojem.
Ima puno oglasa koji prodaju polovne delove, ja sam poslao desetak upita....
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Yaris

Ako sam dobro razumeo, ako je u kolima MediaNav, ovi visokotonci su već ugrađeni. Ili sam pogrešno shvatio?

Goky

Da, kada auto dolazi sa ugrađenom Media Nav u paketu su 6 zvučnika... Media Displey dolazi sa 4 zvučnka ali postoji instalacija za još dva visokotonca.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba