Termometar vanjske i unutrašnje temperature

prethodna tema - sledeća tema

Deda

Citat: dovla poslato 06.03.2010. - 14:45
Ima u metro cc neka jeftinija varijanta 352 din
pa ko voli neka proba.

'vaki je moj !!! :P

VeDuS

Citat: dsit poslato 05.03.2010. - 14:42
Ja sam kod sebe prosle god ubacio slican kao ovaj s pocetka teme..
U mirovanju auta ima laganja ali u voznji posle par minuta dodje na tacnu vrednost.

Jedina stvar koja mi je smetala je nesnosno iritirajuce tiho pistanje ove spravice. Nesto slicno kao onaj rasterivac pacova.
Gde si ga nabavio,ima li pozadinsko osvetljenje,kako se napaja,gde si stavio sondu i ... kako mislis pistanje,kao upozorenje za odredjenu temperaturu ili nesto drugo ?????
p.s. ne izgleda lose mozda cak i bolje od onih sivih,"metalik" i ima li u nekoj drugoj boji displej (narandzasta) ?

DarioGTI

vedus, mozes li procitati i napisat sta pise na dugmicima na uredaju.... slika je malo mutna pa se ne vidi, a zanima me... da ne moram setat do metro-a  :whistling:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

david

Mene mrze ti silni kablici po kolima i tabli ali bih voleo da imamo i to, bas bezveze sto to nemamo to na bordu...

mladja73

Citat: david poslato 07.03.2010. - 12:14
bezveze sto to nemamo to na bordu...


Bas!! Ne bi im to puno poskupelo automobil a bilo bi ok. Jedino bi cesce brljali po bordu...
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

VeDuS

Citat: DarioGTI poslato 07.03.2010. - 10:21
vedus, mozes li procitati i napisat sta pise na dugmicima na uredaju.... slika je malo mutna pa se ne vidi, a zanima me... da ne moram setat do metro-a  :whistling:

Dario, ne razumem sta da procitam i na kojim dugmicima???? :conf:

Vihor

predpostavljam, da je jedan taster za in/out (temp)
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

scepo

dsit  đe si ga kupio , idem par puta godišnje u BG pa u koju bi ga  prodavnicu mogao potražit . Ovaj mi tvoj baš izgleda lijepo i extra bi mi pasovao u stepway-u .

krle

#38
Citat: krle poslato 03.03.2010. - 15:44
Da li je neko negde naišao na termometar koji meri spoljašnju i unutrašnju temperaturu, a spaja se na audio uređaj.  Čuo sam da postoji ovakav uređaj koji se spaja na antenski ulaz , a temperatura se ispisuje na displeju audio uređaja.  

To je to:





http://www1.conrad.nl/scripts/wgate/zcop_nl3/~flN0YXRlPTQxNzE1NzI1NTg=?direkt_aufriss_area=SHOP_AREA_17274&~template=PCAT_AREA_S_browse&p_page_to_display=&catalogs_sub_id=sub8&aktiv=8&navi=oben_2

stalker

Imam ja i ovakav termometar, mjeri vanjsku i unutarnju i pišti kad je opasnost od poledice. Nema pozadinsko svjetlo pa se ne vidi noću i to mi se ne sviđa  :agr: Vanjski senzor se stegne pod neki neki šaraf nedje van kabine. Dobro je što ima memoriju pa pamti najnižu i najvišu dostignutu temperaturu.

www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

VeDuS

Eh,jos da salje informaciju bezicnim putem....  :)
Dario se ne javlja....  :conf:sta li je?

DarioGTI

ma bio sam u metrou neki dan pa sam vidio.... kosta oko 5eurona.... ma zanimalo me sta sve moze pokazat na ekranu tj program....  :c0: ;)
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

kiborggg

#43
Kod mene je ova jeftinija varijanta. Nije nesto posebno, ali radi posao. Kabal sam podvukao između lima i ivice "neba", pa ispod gumenog kedera A stuba, pa pored table isto ispod gumenog kedera, pa preko kedra i zalijepio senzor pored šarke. Termometar sa pocetka teme je odlican. Koje li je boje backlight ?
btw, ovo je moj. Slika je po mraku tako da nije nesto. Sutra cu napravim neki bolje sešn :)

Aleks

#44
Evo i par saveta od mene vezanih za montazu. Termometar je isti kao STALKER-ov samo sto moj ne pisti, ili ja to nisan znao da i postoji! Postavio sam ga  iznad unutrasnjeg retrovizora jer tu nije direktno izlozen suncu pa ce leti pokazivati realniju temp. i zato sto se odatle moze provuci sonda sa kablom a da se ne vidi, isod neba pa niz A stub ispod kedera pa kroz motorni prostor uz levo krilo do ispod branika ispod mesta za levu maglenku. Ispod branika se nalazi mali sraf kojim se plasticna resetka srafi za branik. Odvijete taj sraf i njime ucvrstite sondu(senzor). Uporedjivao sam sa kolegom koji sve to ima fabricki na Vektri iz 2001. i pokazuje tacno u stepen. Ako laze Vektra-laze i Logan. Vrlo je bitno i to sto u voznji ne varira temp. zbog strujanja vazduha. Nazalost crko senzor prosle godine tako da sada pokazuje samo unutrasnju temp. Verujem da je crko zbog velikih oscilacija jer kad izvezem auto iz garaze u kojoj je +15 napolje na -15 to je veliki shock. A mozda i nije zbog toga...