Sandero 3, razni manje potrebni dodaci

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Evo javljaju se Mapetovci sa balkona... Dokle bre više ta negativna energija, malo li je svuda oko nas da biste je donosili i ovde? Ako vam ne treba nemojte da ugrađujete.

Mrzim da mrzim!
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Trumpeter

A da obrišeš post i odmah po običaju ugušiš svaku raspravu koja bi skinula paučinu sa ovog foruma.
Šta je bre negativno u konstataciji da ti nije potrebno ugrađivati dodatni podizač za haubu na novom autu koju ćeš otvarati uglavnom kod dolivanja tečnosti za pranje stakla, i da još jedna negativnost, umesto petljanja sa dodatnim USB konektorima koji će služiti samo za punjenje telefona jednostavnije je za nekoliko evra kupiti đek koji se samo utakne u slot upaljača a na sebi ima 3-5 usb konektora.
Simpatičan mi je njegov entuzijazam i nadam se da će uskoro ugraditi zadnju kameru što i mene zanima i baš bi voleo da vidim takva iskustva.

Veterinar

Kada bismo počeli da postavljamo sebi pitanja :"Koliko često otvaram pretinac noću?" i slično, nikakve inventivnosti ne bi bilo i mnoge DIY teme ne bi postojale. Čovek je unapredio auto.  :ziveli:

rubiroza

Odmah da se ogradim. Napisao sam da sam samo jednom otvorio haubu, ali to nije bilo u negativnom kontekstu. Naprotiv, baš mi se sviđa inicijativa za dodatne stvarčice koje je ugradio naš dragi kolega maestral5747. I na moju staru AstruG sam takođe naknadno ugradio podizače haube, iako i kod tog auta vrlo retko zavirujem ispod haube. Poručio sam sa AliExpress-a i osvetljenje pretinca kada sam video kako je on to uradio. I zato imam samo reči hvale za pomenutog člana.

Loganovac

Citat: Trumpeter poslato 23.08.2022. - 07:28
.. nadam se da će uskoro ugraditi zadnju kameru što i mene zanima i baš bi voleo da vidim takva iskustva.

Ne razumem šta će nekome zadnja kamera, valjda da gleda komšinice? Mislim da su sasvim dovoljni parking senzori.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Bata83

 "Zar nisu dovoljni senzori"  to je isto kao i kod zena, Bog ima dao s..e  ali ipak trebaju vece.  :hihi: :hihi: :hihi:

Capriolo

Ja na 500L imam gasne podizače haube (ima čak i gasne podizače sedalnog dela zadnjih sedišta, kada ih preklapate), a haubu u jesen veoma često otvaram - da bih redovno čistio lišće koje pokrije rešetke ventilacionih otvora, da ne bi to lišće "prošlo dole" i jednog dana došlo do poplave u kolima). A tek kada podižem haubu na nekim drugim kolima koja koristim, shvatim koliko je to prijatnije kada taj podizač postoji, jer imaš utisak kad je hauba lagana kao perce. Dakle, nije nužan dodatak, to sigurno, samo je prijatan (povremeno).

Što se tiče pitanja čemu zadnja kamera pored zadnjih senzora, apsolutno ni to nije nužno (po meni), ali može nekada da valja. Nedavno se parkirah tako da je iza bila "rupa" (kao stepenik visine oko pola metra). Tu senzori ne pište i što se samo njih tiče, rupa je tvoja  :hihi1:

maestral5747

Citat: rubiroza poslato 23.08.2022. - 06:28

Zašto koristiš kabl? Kod mene se mobitel bežično povezuje i automatski mi se pojavljuje na ekranu ikonica za Android auto. Zar nije to slučaj kod svih modela?

Super je podizač haube. Čekamo više informacija. Iako moram da priznam da sam do sada samo jednom otvorio haubu :)


Before I get started, just wanted to clarify terms.
There are 3 tiers of infotainment that are or have been available on the Sandero III:
1.) Media Control. This is basically just a phone holder, you use a smartphone app on your phone to control the radio etc.
2.) Media Display. This is an 8" touchscreen with media and radio controls on it, but no sat nav. It supports Android Auto and Apple Carplay wired, but not wireless.
3.) MediaNav. This is the best system. The same 8" touchscreen as above, but with built-in sat nav and, critically, wireless Android Auto and Apple Carplay.

Kod tebe je onda ova treća verzija, kod mene je druga, dakle samo žično AA.
Što se tiče amortizera haube i slično, tema se zove "razni manje potrebni dodatci" tako da besmisleno je tražiti smisao u svemu.
Mene veseli, nekog mrzi, sve u svemu svakom po volji.
Amortizer sam imao od prije, ovo je samo bilo za probu. Mislim da je to od nekog starog Renaulta 5 od zadnjih vrata. U fazi sam kupovine 2 nova duljine 410mm, ima ih u raznim online a vjerujem i u pravim dućanima. Ako se prodavač hoće malo pomučiti i potražiti prema duljini, jer njima je lakše prema modelu auta, a to u ovom slučaju nemamo. Znači naći neki najjeftiniji, Polcar ili slično. Ili dva polovna ko se može snaći

Vladan P

Maestral

A zašto dva komada?

Da ne bude teško za zatvoriti?
Zajedno smo skupa !

Capriolo

Nije teško zatvoriti pr. haubu sa dva gasna držača, jer u donjem položaju haube ( na oko 30-40 cm ) oni ne drže prednju haubu ( kao što ne drže ni zadnju ) i kada haubu pustiš u slobodan pad sa te visine ( prdnju ili zadnju, bez razlike ) hauba se sama zatvori, bez potrebe da ti tu dodaješ neku dodatnu silu.

maestral5747

Citat: Vladan P poslato 24.08.2022. - 22:44
Maestral

A zašto dva komada?

Da ne bude teško za zatvoriti?

Ovaj jedan od 440 Nm u ovoj poziciji ugradnje ne može sam držati haubu. Mislio sam ili jedan jači (gotovo da ih nema takvih u ovoj duljini) ili dva od po 330Nm. A i nekako mi se čini bolja opcija sa dva. Na meganu sam imao 1, ali je stajao ukoso pa prema nekih 20 cm od kraja haube i radio je dobro. Osim ako bi otvorio haubu po jačem vjetru onda se hauba malo uvijala na stranu gdje nema amortizera


slavko_bgd

Citat: Loganovac poslato 23.08.2022. - 10:51
Ne razumem šta će nekome zadnja kamera, valjda da gleda komšinice? Mislim da su sasvim dovoljni parking senzori.

Нису увек. Непоуздани су и не реагују на сваку препреку или чак реагују када нема препреке. Увек дајем предност камери за паркирање, из личног искуства.
А то за лепе комшинице, па шта фали? :)

Loganovac

:doh:

Sledeći put moraću izgleda da napišem jasno i glasno "Ironija: Ne razumem....."
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

maestral5747

Kad Rumunji nemaju čepiće nađe su ponesto u garazi

maestral5747