Sandero Stepway III unutrašnja rasveta

prethodna tema - sledeća tema

maestral5747

ja ću u boji ostalog osvjetljenja table, a to je bijela kod novog sandera. Crvena mi je nekako podsvjesno opasnost, stop i sl., a plava više nije in otkad je golf 4 izgubio čar najpoželjnije makinje na balkanu

rubiroza

Danas u pošti preuzeo T10 LED i odmah se bacio na zamenu sijalice unutrašnjeg osvetljenja. Da bi se došlo do sijalice potrebno je sa skinuti poklopac plastiku. Skida se tako što se malo jače povuče sa strane šoferke. Zatim pritisnuti dve žabice i izvući celo osvetljenje. Vrlo je prosto i svako može to da uradi. Najvažnije je na kraju prvo postaviti poklopac, pa sve zajedno vratiti u rupu na krovu. Evo i par slika, ali odmah da kažem da imam neki buđavi telefon koji slabo slika po mraku. Inače osvetljenje sa LED sijalicom je 100 puta bolje i svetlije u odnosu na "običnu" sijalicu. Sada mi ostaje da zamenim sijalicu u prtljažnom prostoru.


szs

Ako se dobro sećam, neki su imali problem na ranijim Dačijama
Nakon izvesnog vremena, sijalica se automatski gasi ali led ostaje da tinja
Nadam se da nećeš imati taj problem ali ja bih proverio sedenjem u mraku, minut dva posle gašenja
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

rubiroza

@szs

Kada sam pročitao tvoju poruku otišao sam opet do auta da proverim. Definitivno se totalno uvek gasi sijalica. Ne ostaje da tinja.
Probao sam obe opcije. Prva opcija je da zatvorim vrata. Druga je da vrata ostanu otvorena, a tada se posle par minuta automatski gasi sijalica bez obzira na otvorena vrata.

szs

Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

speedo

Kod mene su LED sijalice tinjale po gašenju, u pitanju je Sandero prve generacije. Nisam imao nekih problema zbog tog tinjanja, ali sam ih na kraju sve (kabina, gepek, zadnja tablica, prednje pozicije) izbacio iz auta jer su primjetno oslabile i svjetlost koju su emitovale postajala je sve više i više plava. Vratio fabričke obične sijalice.

maestral5747

rubiroza, nije valjda da još najlone na sicevima držiš? :D
Inače dobro je to ispalo, a za gepek ta bi mogla da bude malo slaba jer nema reflektirajuće površine kao u kabini.
I žao mi što pretinac ispred suvozača nema nikakvo osvjetljenje

Loganovac

Dacia Logan Prestige 1.6 16V iz 2006. bogami ima. A koliko se sećam i Laureati su imali u ono vreme.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

maestral5747


Dodao sam svjetlo u kasetu ispred suvozaca, pali se na dodir, a tako i gasi.

maestral5747

odlučio se na jednostavniju varijantu svjetla za ladicu, pretinac, fioku, kako li već, ispred suvozača. Duljina 10 cm.
a i naručio samoljepivu tkaninu za unutrašnjost te ladice, malo premium toucha :D

https://www.aliexpress.com/item/1005005152409293.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.30.21ef18028RuySO

u crnoj boji135x30cm
https://www.aliexpress.com/item/4000393544062.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.47.21ef18028RuySO

maestral5747

#26
fercera, a i filc je zaljepljen  u ladicu

https://youtu.be/k_eCrp1WtH4


Vladan P

Kakav je taj filc?
Da li ti izgleda da je dovoljno kvalitetan da se lepi u enterijeru?
Zajedno smo skupa !

maestral5747

pa mogao bi biti i malo deblji...
Inače teško je baš precizno izmjeriti i to prenijeti na filc. Mada na poleđini imam mrežu u cm.
Naljepio sam i ispod ventilacije, tj ispred mjenjača. Vidjet ćemo koliko će trajati, bar nije nešto skup