Aero brisaci

prethodna tema - sledeća tema

dsit

#15
Ja sam pre 2 god, kao pred put, dan pre polaska kupio nove za nekih 200-300 din (sivo-narandzasta kutija). Tako su bili dobri da mi se na sred ibarske okrenuo i sav izkezecio-pukla ta plasticna kopca. Sva sreca pa sam poneo stare a nesreca je bila sto su bili skroz "na kraju" gepeka pa sam sve stvari po finoj kisi morao da vadim na sred ibarske po mrklom mraku  :badmood: (isao na more)....od tad vise :nono: jeftine metlice i :nono: nocu  na more....    :)


Posto ne mogu da stavim post za postom, onda da dopisem ovde...
Batalio sam aero..uzeo sam danas ponovo klasicne Bosch-ove,590 din par...gledam te aero, pa i preko 3000,3500,skoro 4000 din (valeo) izlazi par.  Sto je mnogo mnogo je a prosto ne verujem da je 5 puta bolje,koliko kosta.....il mozda gresim..

jerotije

To ti dodje kao kineske i firmirane patike. Obadvoje nosis, lepe su, samo sto bi original "trebalo" malo duze da traju

krle

Naročito original iz PRC.

dsit

Keka rece da im je menjao gumu jer se ofucala za 4-5 meseci a par tih metlica je bio 1400 din. Ispada da su meni su klasicne boschove (600 din par) trajale i korektno radike podosta duze...

acaacim

#19
Ja sam kupio u hiper marketu,prekoputa studentskog grada,neke Aero brisace,za neku sicu,300 din po komadu,fenomenalni su.Jedino sto sam zadrzao stare nosace metlica,imaju neki plasticni ispiust koji sluzi kao osigurac da ne spadnu. Preporucila mi je komsinica koja taksira sa loganom.Par meseci rade lepo,dobro brisu i ne skripe,a auto je dobio moderniji izgled sa prednje strane.Okacicu i slike,samo me podsetite.

Evo slicica:

Loganovac

Evo, ja te podsećam.  :lau:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

stalker

Ja nekih godinu dana imam neke talijanske, na pakiranju pisalo Extra, cijena prava sitnica oko 10 E. Jedan radi perfektno a drugi škripi za popi*dit. Pošto su origigi brisači dugački 510 mm vidio sam da bi mogli statai i malo dulji pa sam na vozačku stranu stavio 530 mm.
Pošto se na njima može mjenjati gumica odlučio sam nabaviti grafitne gumice jer mi ovaj jedan pije krv na slamku  :mad6:
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

dovla

Može ladno aero 530 mm na oba i mogu da se menjaju samo gumice provereno.

Urosh85

Citat: acaacim poslato 02.12.2009. - 11:48
Ja sam kupio u hiper marketu,prekoputa studentskog grada,neke Aero brisace,za neku sicu,300 din po komadu,fenomenalni su.
Evo slicica:


ja sam u metrou kupio iste pre mesec dana, 250 din komad 530mm ...
ali imam problem, sto mi desni brisac na pocetku brisanja ostavi po sredini trag, taj trag ne smeta, dugacak je od sredine brisaca pa na gore ( kad se brisac pokrene ) mozda nekih 5 cm, cini mi se kao da ne naleze brisac dobro.
Mislim da treba "broj" manje za desnu stranu, jer je soferka vise zakrivljena nego sto brisac moze, jer nema veliku moc naleganja na staklo kao obican brisac sa metalnom konstrukcijom oko metlice ...
naravno ovo se sve menja kad je auto u pokretu, zbog otpora vazduha ..

Ovih dana cu opet u metro pa cu videti da kupim broj manje ako i dalje imaju na lageru



snob

Kupio u TEMPU neke češke 2x510mm. Čak piše na njima da su, između ostalih, za Logana. Oko 750 RSD/kom. Fenomenalni su! Bili! Barabe mi ih skinule... :ranting:

Odma' sam, takođe u TEMPU, kupio neke grčke 530mm ja i 500mm ona. Oko 450RSD/kom. Kvalitet odličan, ali za nijansu slabiji od onih čeških. I dalje su mi na autu. Mislim da je ,,plafon" TAJ odnos veličina metlica. Pošto može i veća na mestu vozača - na njenom mestu se stavi proporcionalno manja. Itd...

Ove iz PRC-a ni ne gledam...

Nema potrebe za slikama, jer ovi brisači i od 200 i od 750RSD izgledaju isto...

staracstol

Ja pazarovo (pre mesec)"Champion" te aero i skroz su ok, ne skripe i ne brljaju. Zapravo je sve isto kao i sa "Bosch" obicnim samo izgledaju "kulije".

Dachaa

Juce sam u metrou kupio ove brisace kao Urosh,pre njih smo imali neke iste kao i ove ali nisu kupljeni u metrou ali sljakali su 2 god.Zeznuo sam se trebao sam samo da promenim gumice,nisam znao da moze  :banghead:
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

kiborggg

S obzirom da nisam nasao u marketima i auto kozmetici brisače tipa champion i valeo, izabrao sam po meni najbolje od ponuđenih. Brisači su aero, marke ,,mitutoyo". S vozačeve strane 530 a sa suvozačeve 510. Za sada se mnogo bolje ponašaju od onih brisača koji dodju na novom stepway-u i to mi je dovoljno  :cul:

staracstol

"Za sada se mnogo bolje ponašaju od onih brisača koji dodju na novom stepway-u i to mi je dovoljno"   :aplause:  Upravo tako, to sto su lepsi je sekundarno, bolje brisu i zbog toga ih vredi nabaciti.

MajorSoul

Montirao sam nove metlice. Imaju mnogo vecu povrsinu za brisanje nego ove koje su bili.
Slikacu jedan dan pa cu postaviti.

:wind:
..need more buttons..