Dacia modeli u najavi

prethodna tema - sledeća tema

dzule

Ako bi tako bilo, verovatno bih ga kupio...za 9000 :glare:

nik

Citat: saša61beograd poslato 19.01.2021. - 18:08

Nadam se da će Reno-u doći iz dupeta u glavu i da će običnog Sandera početi da pravi u Rumuniji.
Zabole ih, EU ima sporazum sa Marokom o slobodnoj trgovini, tako da za njih je isto dal' se pravi u Rumuniji ili tamo. Carine nema.
U odnosu na broj prodatih Dačija vozila u EU, ukupna prodaja u zemljama koje to pogadja (SRB, BiH, MNE,...) je na nivou statističke greške, nažalost.
Ukratko, ko nas j**e, kad nećemo u uniju, ali to je već politika o kojoj nećemo na ovom forumu.

Veterinar

Razmišljam nešto... Ko zna? Pre manje od godinu dana sam od RNS dobio mail u kome je pisalo da se u našu zemlju nažalost nikada neće uvoziti Duster sa tng uređajem, pa je iste godine uvezen. Jesmo mi greska, ali meni bi, kao organizatoru posla, bilo značajno da cela "mreža" odlično funkcioniše. Neka je samo hiljadu automobila prodato, neka je samo 1000 evra zarada po automobilu, milion se ne baca.  :ne:

szs

Koga zanima novi Stepa Eco-G i potrošnja

Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Zoran

Ovaj izgleda ima 6 brzina dok na 2800 ob/min ide 130 km/h
Sam svoj gazda - vazda.

kiconix

Nema. Menjac je sa 5.

Zoran

Onda su 5 tu dobro produžili
Sam svoj gazda - vazda.

kiconix

Jesu zbog turbo motora.

Veterinar

Da, 0.9tce ima odnos obrtaja i brzine blizak 1.5dci 65ks. Ovo može samo bolje da bude. Nego, titranje displeja?

kiconix

Nema titranja, to ima veze sa kamerom koja snima.
PS, nema sansi da toliko trosi na 135.

speedo

Koliko sam ja upratio Stepway sada ima 6 brzina (plus rikverc) u svim verzijama osim CVT naravno.

kiconix

U pravu ste, pise da su svi sa 6. Zbunilo me jer novi Captur sa tim motorom ima 5 a ide istom brzinom sa istim obrtajima.
Tek sad nema sanse da trosi 10l na 100.

bocca

Ako se ne varam, a mrzi me sada da tražim, verzija sa TNGom ne bi trebala da ima kompjuter sa potrošnjom, ni trenutnom ni ukupnom. A sigurno ide sa 6-o stepenim menjačem. A motori iz Kaptura pa i Dastera nisu potpuno identični kao i ovi u novom Sanderu. Novija eko norma, drugi obrtni momenat... I drugi menjač.

montenegrino

Citat: szs poslato 19.01.2021. - 16:26
Šteta što neče biti kod nas
Običan Sandero
1.0 eco G bi bio pravi pogodak za naše tržište
I ne čudi me što je izabran od Whatcar u toj kategoriji
Nadam se da bi Logan u toj varijanti mogao biti pun pogodak. Mislim da ne bi smio biti skuplji od obicnog Sandera

Kocijas

Na dacia.rs postavljen cenovnik novog Logana.