DACIA - Lodgy novitet u 2012. godini

prethodna tema - sledeća tema

zkazi

Ovo sto se moze videti na prethodnoj slici ce verovatno biti izgled kabine u nekoj najskupljoj verziji, koju tek treba da vidimo kako ce izgledati i koliko ce eurica biti... Ja jos nikada nisam video reklamne i propagandne fotke pre pocetka prodaje od neke najjeftinije i najskromnije opremljene verzije. Da ne bude posle umesto audio uredjaja u sredini konzole samo poklopac i predoprema za muzicki uredjaj!?

Ako je tako, onda je stvarno Rio Sport Sedan EX za 10.690 (sa tri kupona), porodicni sedan koji je "zmaj" u odnosu na Lodgy, koliko god ovaj bio prostraniji. Nivo opreme, sistemi, cena, a garancija tek??? Potrosnja od 4L (na otvorenom putu) do 6 litara (u gradu) bezolovnog u gradu (ako je verovati ovim podacima i ako sam dobro procitao)!

Preko 12.000 dolaze mnogo kvalitetniji modeli, pa da ne ispadne da ovo sto vidimo bude vise od Octavie, Fluenca, Cruza, Dustera... i da ne nabrajam dalje. Da se nisu malo preracunali u Renou... ipak je recesija... a prodaja Dacie i kod nas drasticno opada.

Sir Oliver

Ako bude ovako, čak ni za njih neće da bude malo. Ovo već izgleda "na nivou".
Baš mi se sviđa.
I drink to make other people more interesting.

zkazi


Tale

Ajd kad toliko hvalite tu Kiju da vas pitam. Jel vi stvarno vjerijete da taj njen benzinac troši od 4 do 6 litara? Jest al malo morgen. Ovde kada se upoređuju automobili sa dačijom obično se uzimaju klase koje nemaju veze jedna sa drugom. Koliko god opreme da ima taj Rio on je i dalje auto iz B segmenta kao i Sandero i jedino se sa njim može upoređivati.
Dalje kakve veze ima garancija od 7 godina. I Dačija ima 5. Pa sve veliko što se misli pokvariti, pokvarit će se za 3 godine. Ovde vas samo 7 godina obavezuju na redovne servise po velikim cijenama, a da ne govorimo koliko koštaju Dijelovi za Kiju(opšte poznato da su za Koreance dijelovi papreno skupi).
Nemam Dačiju pa nemam razlog da je branim, ali treba sagledati sve stvari prije upoređivanja.
Ako ovaj Lodgy bude imao cijene slične Dasterovim biće pun pogodak. Ipak za mene je Daster najbolje auto iz Dačije i pored nadolazećeg Lodžija.


staracstol

Nema potrebu za takivim automobilom (minivan) ali ću ići na sajam da vidim taj Lodgy, čisto iz znatiželje. Kad ga vidim uživo, daću svoje cenjeno mišljenje  :nami: Što se potrošnje tiče, slažem se sa Taletom i citiraću jednog kolegu sa Yugo foruma "Ako auto troši 15l svi će reći 10 a ako pimpek ima 10 svi će reći 15cm. Ja bi lično najviše volieo da je Hamster izašao, taj mi nešto lego na srce.

LeNgenda

Nema Salona automobila ove godine, ako si na njega mislio da ides.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

ivan-bgd

Možda je čovek mislio da ide u Ženevu da vidi lodgy-a :too:...ili u Frankfurt :wink:

staracstol


LeNgenda

Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.


speedo

Na ovim slikama izgleda sasvim dobro. Možda su mogli napraviti da se i zadnja šajba posebno otvara, kao i da su zadnja bočna vrata - klizna, ali to bi vjerovatno poskupilo "igranku". Tu je i 1.2 turbo benzin, vjerovatno će ići i u neki Duster redizajn, te u novi Logan/Sandero :)

Tale

Unutra odličan, naprijed odličan, pozadi solidan, bok kvare mali točkovi.
Sve u svemu dobro.

headknocker

u svakom slucaju imace i tempomat ... sto je definitivno prvenac kod dacie!!!

http://www.dacia.de/dacia_lodgy_ausstattung.php

Damir Oravec