U planu Dacia City za 5.000 evra

prethodna tema - sledeća tema

Munze

preuzeto sa auto.blog.rs



Dacia planira da na evropskom tržištu lansira novi mali gradski model, koji bi koštao oko 5.000 evra.

Za sada nije poznato mnogo detalja o novom malom Rumunu, sem da će biti dugačak 350-360 cm, da će imati pet vrata i mesta za četiri putnika.

Što se motora tiče, pominje se benzinski agregat iz Twinga sa 60KS, eventualno od 75KS. Kako bi mala Dacia mogla da izgleda pokazuje ovaj render iz nemačkog AutoBilda.

Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Loganovac

Aha  :c:

Tako je i X90 (Logan) trebalo da košta 5.000EUR  :doh:
Drugo, render je želja za deda Mraza, pričaćemo kad izađe (ako izađe) ovaj model...  :zloca:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

bmiillan

ako bude ovako izgledao nece ga kupovati samo zbog cene
nemoj na silu uzmi veci cekic

srbenda

Prvo su preradili Thaliu u Logan, pa Clia u Sandera a sad ce i Twinga u City.

Loganovac

Bar ovaj deo u vezi Thalie i Logana smatram uvredom.
Pa Thalia je Clio sa (jako ružnim) dupetom...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

LeNgenda

S tim sto nova Thalia nema mnogo veze sa novim Cliom, i sto uopste ne izgleda lose, a Sandero spolja mnogo vise lici na nju, nego na Clia II...

Meni Logan ne lici ni na koji od Renoovih modela, mnogo vise je "svoj" od Sandera, koji je spolja evidentno C/P od Thalie. Kao da su Logana stvarno crtali od nule, a sa Sanderom su hteli da odigraju na siguricu.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

srbenda

#7
Izmedju sandera i nove thali nema slicnosti osim farova. Dok logan ima kompletne linije sa stare thalie. Sredisnju liniju koja ide od sredine farova do sredine stop svetala, izdignut gepek i ista dva grebena na haubi i blatobranima iz kojih izlaze farovi. Nadjite na googlu slike pa uporedite. Izgled auta se ne zasniva samo na farovima.
Kad sam rekao preradili nisam mislio napravili isto vec se koristili vec postojecim linijama auta.

http://katalog-automobilov.sk/img/renault-thalia-1-4-16v-2.jpg
vs
http://www.lincah.com/wp-content/uploads/2009/01/2009-dacia-logan-picture-1-588x441.jpg   

tacno se vidi sredisnja linija, izdignut gepek i grebeni na farovima

@Loganovac mislim da nema mesta vredjanju niti sam rekao da je ruzan ko thalia niti da je los auto.

DarioGTI

ovih 5000eura ce narast na 7000eura  :to:

malo mi slici na hondu jazz(farovi, hauba) ali i na novi Chevy Spark(branik, maska)  :gun:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

abc123

Vala i krajnje je vreme da se za "sitne pare" moze kupiti jedan pristojan gradski malisan koji se moze ugiltati svuda. Ovo preterivanje sa paketima opreme i luksuzom pocevsi od raznih smartova do mikri, jarisa itd. je preraslo u perverziju sa cenama. Pa ljudima za grad treba auto sa sto manjom potrosnjom, startnoscu i malim gabaritima. A to je obicno drugi auto u kuci i nema potrebe da se na njega baca velika lova na luksuz i skupo odrzavanje. Svaka cast ako izguraju sa ovom cenom. :dobro:

krle

Citat: Loganovac poslato 06.05.2010. - 12:08
Bar ovaj deo u vezi Thalie i Logana smatram uvredom.
Pa Thalia je Clio sa (jako ružnim) dupetom...
:aplause:


LeNgenda

Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

wvojin

Nema sanse da bude 5000 evra! Kod nas nece sigurno  :-)1
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

Dexterslab

Sto se tice slicnosti izmedju modela, naravno da posotji, rade ih isti dizajneri...to je sve ista skola.
A sto se tice ovog City-a iskreno nema sanse da ostane na toj cifri, ali mislim da ce im to biti pun pogodak, jer pre svega u uslovima danasnje urbanizacije svima ce nam trebati manji auto! :)
Zivot se ne meri momentima kada udahnemo, nego momentima koji nam oduzimaju dah! :)

Dragan.vi

Isto tako je jasno da ne moze da kosta ni 7k evra, jer toliko kosta Sandero najjeftiniji. U svakom slucaju autic je mnogo lep, valjda zato sto je crven :jea: