Dacia Jogger

prethodna tema - sledeća tema

Veterinar

Pošto je sada i zvanično predstavljen, više nije samo "model u najavi". Evo i opsirnijeg teksta: https://autoblog.rs/blog/auto/noviteti/2021/09/03/dacia-jogger-i-zvanicno

Zoran

Bogami lijep auto, kome treba a ima para.
Sam svoj gazda - vazda.

acalisse

Pa ovo je Lodgy 2.

Lazar@

Citat: acalisse poslato 08.09.2021. - 15:01
Pa ovo je Lodgy 2.
sandero, logan, duster, jogger...

svakako je zvucnije od lomljenja jezika za LODGY

Veterinar

Kao takodje vlasnik Lodgija - da, Lodgy 2. Zadnja klupa, sedalni deo, deljiva. Prtljažnik slican, rekao bih, nisam upoređivao brojke.

acalisse


Aleksandar

#6
4.5 metra i 5 meteri dima...

Evo videa sa predstavljanja...

Pomenuše i novi 1.0 TCE 110 motor...

https://www.youtube.com/watch?v=w-DQErEC5A0

Meni jako liči na mlađeg rođaka nekog Volvo karavana...

glavonja3

Opet crne felne, misteriozne  :cool:

MitarMrgulic

I ja sam odmah rekao da liči na Volvo karavane, čim sam ga vidio :)

Veterinar

Nisam ljubitelj crnih felni.
Pročitao sam u SAT reviji članak o Joggeru. Pise da je naslednik Lodgija koji je bio takav da vas nije sramota da ga vozite, ali nije ni za ponos. Ja sam bas ponosan kad se nas petoro popakujemo i ponesemo pola stana na put, vozeći se normalnom putnom brzinom.
"Ono što ce kupcima ostati nedostižno je bezbrižna i tečna voznja kad napune svih sedam sedišta." Smatraju da motori od 100 i 110 ks nece biti dovoljno dobri za to. Unapred se ne slažem. Ako je 0.9tce mogao bez problema da poveze i preveze 500kg, moci ce i jaci motor da se izbori sa 700. Ako 1.6 MPI moze, sa 83 ks u Lodgiju, moci ce i 17 i 27 KS jaci motori (i obrtni moment je na njihovoj strani).

Mare

Navikli ljudi da odnos snage i mase bude 1:1.  :whistling:

Nije Lodži uopšte ružan, lepši je od Multiple i sličnih. Pa i od Joggera, čiji zadnji deo ne prati dizajn prednjeg dela karoserije. Nisu mi u skladu. Spreda Dačija, odpozadi Volvo.

dekiv68

ružnog li imena - prevedeno na naš jezik.
Podseća me na JNA i đžogerisanje

Loganovac

Nismo mi ciljna grupa. Mlađi ne znaju ni na srpskom šta je džoger, a na engleskom asocira na zdrav život, ono kao pantalone za trčanje i to.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Mare

Džoger me asocira na zdrav život i na brisanje podova.  :40:

Interesantna mi je hibrid verzija koju najavljuju za 2023. godinu. Ali sigurno neće biti ispod 20k evry.


bocca

Hibridna verzija? Uz malo inflacije do 2023. minimalno 25000e ali realno 27-28000e!!! Živi bili pa videli!