Dacia Duster 1.0 Tce ECO-G

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

A gde su troškovi prevoza, homologacije i ostalih usluga?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

MitarMrgulic

Mislim da bi u Srbiji, kao i u BiH, cijene trebale biti povoljnije nego u Hrvatskoj, jer u CRO imaju trošarine (akcize), koje se uračunavaju u cijenu, a i PDV je mislim 25%.

Znam kad sam gledao iste modele na cjenovnicima na internetu, da su u Hrvatskoj, modeli skuplji za u prosjeku 1000-1500 eura.

Raja

Psssst! Nemoj ovi naši da vide.  :Smiley:

Kocijas


Vladek

U Hrvatskoj postoji opcija sa plinom i već je navedena u službenom cjeniku.
Wartburg 353 (1987) 2000. - 2003., Daihatsu Charade (1990) 2001. - 2010., Renault Thalia (2003) 2010. - 2019., Dacia Logan MCV (2019)...

szs

Nama RSava potura restlove koji slabije idu u ostatku sveta uglavnom zbog ekologije
Ja bih VRLO RADO odmah uzeo sa ovim motorom
Medjutim
Borba za SRB tržište se svela na cenu
Nažalost..nisu jedini
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

dekiv68

Citat: bind poslato 05.03.2020. - 22:41
Jel se u Srbiju i dalje uvoze Dacie preko hrvatske ?
Meni je Sandero pre 4 godine došao preko Slovenije

saša61beograd

#22
Potpuno razumem zašto Reno više neće da nam prodaje vozila sa fabričkim LPG.Posle onog skandala od pre 4 godine,koliko se sećam, nije bilo nikakvog zvaničnog objašnjenja,izvinjenja ili nadoknade štete.Svi znamo ko je pustio na tržište loš plin,ali ćutimo i praštamo i molimo boga da se ne ponovi.Tako se ponašaju ovce,a ozbiljne svetske firme,kao što je Reno, ponašaju se drugačije i nikad više neće dozvoliti da im ugled kvare rusko-srpske siledžije iz NIS-a.Dakle,možemo da zaboravimo ovu verziju Tce-a.I treba nam tako.

dekiv68


Loganovac

Nisam siguran. Viteštvo, obraz, ugled su arhaične kategorije. Danas biznis ne zna za granice. Čim gospoda procene da će imati vajde eto nama LPG motora ponovo.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Kocijas

Ne budem lenj, prosetam se danas i od zvanicnog lica nezvanicno saznam da ovu varijantu Dustera mi videti necemo. Bar za sad...

nik

#26
Kao što rekoh već

Citat: nik poslato 29.02.2020. - 21:27
Nažalost, mislim da će prethodna iskustva RNS da presude.  :place:

Ko se na mleko opeče i u jogurt duva.

Bez želje da se uplićem u politiku, da je onomad država reagovala kako treba, obznanila ko se i kako zaigrao i bitange strpala na robiju, druga bi priča bila.

Ovako, ništa od tce+LPG. Niko nije lud da se nada da se neka bitanga opet neće zaigrati.

PS:  Auto je bombonica.

bocca

@kocijas
ako je to zvanično lice bilo prodavac u salonu ja to ne bih uzimao za ozbiljno. Puno puta dokazano da ne znaju ni ono što bi trebali da znaju. Meni je, pre mesec dana, gospođa u salonu na isto pitanje priznala da oni takve informacije ni ne dobijaju. Kod mene nada još uvek tinja a i do dolaska novog Sandera realno mi i nije bitno.

Veterinar

Da, potvrdjujem da pojma nemaju. Kad je u cenovniku bio Logan sa Easy-R menjacem (ili kako već beše) u salonu nisu pojma imali šta je to.

kiconix

Prodavci nemaju pojma, ne znam ko ih zaposljava i kako al da ne znaju posao, ne znaju.
Licno, mislim da ne rade prodaju zbog one gluposti sa domacim plinom. Optuzen Reno koji veze sa tim nije imao i jos uvek se ta prica provlaci.
Nadanja su da ce se te promeniti, takav auto po toj cebi ne bi imao konkurenciju.