Stepway 0.9 TCE potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

Goky

Moja najniža potrošnja koju sam uspeo da zabeležim je 4.6l na 100km. Relacija Knjaževac - Zaječar brzina oko 90km/h.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Vladan P

#31
Beograd - prelaz Đala - Budimpešta (noćenje i nešto vožnje po gradu) - Beč.
Sve to i drugom pravcu.

Na auto-putevima ,kada god je bilo moguće, tempomat  na 130 km/h.
Klima radila sve vreme.
Tri osobe i prtljag u gepeku za 7 dana odmora.
Zastoj na auto-putu u Mađarskoj (za dva i po sata prešli 15 km.)

Pređeno kilometara 1380.

Potrošnj po kompjuteru - 6,9 lit/100km

Meni se to čini ok za navedene uslove.


BTW - Beograd - Valjevska Kamenica - Beograd  (uključena klima) potrošnja 5,4
Zajedno smo skupa !

Goky

Skoro ceo avgust sam vozio na gDrive 100 jer je bila neka akcija na NIS -10 din po litru sa karticom Sa nama na putu, na pređenih 1.124 km potrošeno 61 litar što dođe u proseku 5,4 litra na 100 km.
Vozio sam uobičajene relacije van grada...
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

djomla1977

Vidim da ljudi ovde uglavnom ostvaruju pristojne potrosnje. Moje iskustvo je sledece: Beograd-Nei Pori-Beograd skoro sve autoput,  zena, dete i ja plus natovaren auto unutra+ natovaren krovni kofer benzin g drive i makpetrol 100 oktana prema bord compu pri konstantnih 130km/h okruglih 10 litara. Eto.

MitarMrgulic

Mladjo,

Puno je 10 litara za otvorenu cestu, je li moguce da taj krovni kofer i otpor vazduha, toliko podizu potrosnju...

djomla1977

Citat: MitarMrgulic poslato 07.09.2019. - 17:36
Mladjo,

Puno je 10 litara za otvorenu cestu, je li moguce da taj krovni kofer i otpor vazduha, toliko podizu potrosnju...

Do sada nisam imao iskustva sa krovnim koferima, pa ne mogu da vrsim poredjenje sa prethodnim automobilima. Siguran sam da mi prosla astra 1.4twinport nikada nije trosila 10 litara. Sta znam i meni nesto 'zvuci' mnogo, ali je izgleda tako...

nik

Potrosnja za ovaj motor, uz sve negativne uticaje tereta i krovnog kofera, stvarno deluje previse, ali mislim da ne treba mnogo da se pouzdas u podatke sa kompa. Jedino relevantno je merenje "od čepa do čepa".

dekiv68

I ja mislim da je ovo prevelika potrošnja za 0.9 TCe, za stepway koji je višlji od običnog Sandera i bez obzira na krovni nosač ili je pogrešno računato.
Moj običan sandero 0.9 TCe bez krovnog nosača do Kokino Nera i nazad je potrošio 7,08l TNG. Do Niša držao na 120-130km/h sa pojedinim izletima do 150-160 km/h (imao 2 kraća zaustavljanja. Do Granice sa Makedonijom 130-140km/h, u grdelici 100-110km/h. makedonija i Grčka 120-130 sa pojedinim izletima na 150km/h. Skoro sve autoput, u povratku celim putem sa klimom i čekanjima na granicama i naplatnim rampama.

Loganovac

Rekao bih da je pogrešno računato.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

francesko123

POzdrav. Evo moja potrosnja do sada. Prelazim dnevno nekih cca 80Km. Magistralna cesta, bez nekih zahtjevnih dionica. Moja potrosnja je 6,1/100km.

Raja

Nemam razloga da ti ne verujem ali 6.1 mi se cini mLogo, kao Zoranov sandero 1.4. Promeni malo stil voznje, lakse nogom po gasu i ne
teraj ga u visoke obrtaje.

francesko123

Lagano ga vozim, bez "izivljavanja" na gasu.

svrle

Za prvih nesto vise od 2600 km, potrosnja je 5,03 L/100km. Uglavnom van gradska voznja (magistrala), grad oko 15%. Board computer mi je pokazivao oko 0,1 L/100km (jednom je bilo 0,2) manje od moje racunice.

Vladan P

#43
Vozalo se po Srbiji desetak dana od Pirota do Novog Sada uz svraćanje u kojekakve gradove,planine,jezera...
Troje u kolima,sve vreme radi klima.
Autoputem - tempomat na 128 km/h.
Lokalnim putevima prema pravilima ili malo preko.
Ukupno 1250 km.
Potrošnja prosečna - 7,3 litara.

BTW -
Danas, Beograd - Valjevo- Beograd  Ibaraska magistrala 4,5 litara. :)
To mi je rekord u najmanjoj potrošnji sa ovim autom.

Za poslednjih 2 godine i devet meseci i 23000 pređenih kilometara prosečna potrošnja 6,6 litara.
Zajedno smo skupa !

dragomix

Put Subotica-Kraljevo, vecinom autoput osim deonice Čačak-Kraljevo. 0.9 Tce. Potrošnja na autoputu nenormalna, preko 8l. Potrošnja na autoputu preko 9l, brzina konstantna 130 km/h. Drugi put Beograd-Subotica uspeo da spustim na ispod 7l sa brzinom oko 110 km/h. Dosta veliki otpor vazduha pri velikim brzinama. Opet, da či je ovo normalno ili ipak troši malo više dok se motor ne "razradi"?