startovanje dci motora

prethodna tema - sledeća tema

Vihor

Razmazio si ga ti, naviko samo na toplo      :whistling:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

vujanovgoran

Ostavi aditive za kraj, ja u moj nikada nisam sipao kap aditiva, gorivo sipam trenutno na NIS, ranije sipao na Avia. Proveri pre paljenja da li je crevo pre pumpe puno goriva, ili ima vazduha, moguce je da se gorivo vraca u rezervoar, pa mu treba vreme da nagura pritisak.  Sto se tice duzine grejanja grejaca, moguce je da je neki grejac neispravan pa mu treba vreme, ili je do releja, ali to ne utice na paljenje, bar ne na ovim temperaturama.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Keka

Sipaj litru doticnog goriva u plasticnu flasu i stavi u zamrzivac da odstoji 24 sata, pa slikaj da vidimo na sta lici.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Vihor

#33
  :dobro:

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

lovac

Danas sam sipao na Lukoil, ovo njihovo novo dizel gorivo (ne mogu se setiti kako se zove), tako da slikanje onog što je bilo u rezeervoaru otpada, ali čim dođem kući, sipaću opet Eko avio dizel, pa u zamrzivač!

Ovo što je vujanovgoran napomenuo - nije loša ideja: primetio sam, da ako auto ostavim na blagoj uzbrdici i ako ga ne palim bar jedan dan, treba malo duže verglanja dok upali. To je verovatno zbog toga što se sistem delimično isprazni. Doduše, nikada nisam ručno pumpao gorivo, uvek je palilo od prvog (malo dužeg) verglanja. I što je interesantno, to se dešava kada ga ostavim na uzbrdici, guzicmo nadole. Kada je na ravnom - nema problema.

Videćemo sledeće zime, kako će se ponašati, pošto za par dana idem kući, a do tada neće biti velikih mrazeva, sada je sve u plusu i pada kiša.

U svakom slučaju hvala na dobrim savetima.