Krovni kofer

prethodna tema - sledeća tema

navolim

Juce sam se vratio iz Pefkohorija, kofer je sluzio kako treba ... napunili smo ga svime i svacime (uglavnom plazni rekviziti i nesto hrane) i zaista je, u odnosu na proslu godinu, kad nisam imao kofer, u gepeku bila druga slika: mnogo vise slobodnog prostora. Cim malo sredim slike, okacicu ih ...

Hvala na zeljama i pozdrav ...

Loganovac

Kod mene je u gepeku uvek isto kad krenem na odmor, sa koferom ili bez njega - uvek je prepun!   :banghead:

Za to je zaslužna moja supruga koja kuću tako isprazni kad krenemo na odmor da možeš da krečiš a da ništa ne pomeraš od stvari! A kriv sam i ja jer sam je čikao kad sam kupio kofer, kao "De da vidim da li sad možeš da poneseš ceo kubik prtljaga (510+500 litara). Može!  :bonk:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Aleks

Kofer od 430lit u Metrou kosta bez malo 13.000din. U katalogu pise da je CAM-ov, nisam ga video uzivo.

LeNgenda

#18
Ako se iko ikad zapitao kako izgleda onaj Eco 320 krovni kofer iz kataloga dodatne opreme za Sandera, ja mu pokazujem slike da se obavesti.

Pravi ga Automaxi International, a model je Pegasus 320. Kupljen je u Hit autu po narudzbi koja je nisanila onu subotu kada je sve bilo na popustu od 20%, pa je sa nekih 18 i nesto hiljada cena pala na oko 15.000 dinara, a kad drugi servis platimo kuponom, pa fakticki prebijemo, izaci ce nas oko 5.000-6.000 dinara, sto je realno bagatela.

Koferce je od cvrste, kao nasa tabla hrapave plastike, otvara se sa suvozaceve strane, uz njega se dobiju dva kljuca, cetiri U-profila sa plasticnim kandzama u koje gvozdje uleze, tako da to izgleda vrlo kulturno kada se gleda spolja i osam anatomskih zavrtnja koji se rukom zavrcu unutar kofera i pritezu U-profile. Tu su i dve gurtne za pricvrscivanje prtljaga unutar kofera.

Na daljem zidu postoji cak i nalepnica sa kataloskim brojem, tako da zabune nema.

Ne oseca se u voznji legalnim brzinama, ni prazan, ni natovaren, ali se cuje huk vazduha koji se provlaci izmedju njega i krova i mlatara sa u tom prostoru zarobljenom antenom, ali nista preterano primetno i/ili zamarajuce.

Nisam siguran da li da ga preporucim po punoj ceni jer za te pare je proletos bio Thule Ocean 80 u AP Sportu u Vojvode Stepe, ali za 50-60 evra koliko ce mene na kraju kostati je apsolutno idealan.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Dejan

Da ne otvaram novu temu... Pre Jula moram da nabavim krovni kofer za stepwaya, ne bih kupovao neke skupe varijante. Isao sam u Metro i nisam video da ih imaju, možda još nije sezona. Ima li neko ideju gde bih mogao da pogledam, eventualno neka preporuka vezana za veličinu i sl.

dzule

kao sto sam negde na forumu napisao, ja sam moj kofer od 320 litara kupio ( i koristio ranije na fordu fiesti ) u novom sadu, u temerinskoj uluci, radnja je RB Auto. Novi Sad, Temerinska 40. Telefon: 021/ 422 827. kostao je manje od 100 evra, mislim oko 8o, nije kockast, malo je zaobljen. sasvim je dovoljan, uz prtljaznik,ja imam dvoje dece, i kao i loganovac, nema tog sto moja zena ne moze da ponese na more. na svu srecu, stane sve pozadi i gore.....imam slike sa fordom, ako ti treba mogu ti poslati na pp, samo kazi.....u metrou znam da imaju, i cena je tu oko 8000. deluju solidni......moguce je da ih jos nisu izbacili u prodaju, sad ce.....

Vihor

molim te sajt  , ne mogu da nadjem   :ne:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

dzule

#22
http://www.krovnikoferi.com/

moj kofer je elite 320, ima predvidjeno jedno 8 rupa za busenje za kacenje na krovne nosace, pa po potrebi izbusis...
informativno da znas, u taj od 320 litara mi stane 3 srednje putne torbe- popreko, ili sanke one stare drvene, plus jos jedne kao bob, plus gomila stvari. ja licno tu gore stavim leti torbe, a u prazan prostor stavljam u rinfuzi, velike peskire, igracke, obucu, i sve sto zatreba a nije zgodno ili je preveliko za pakovanje u kofere.zimi utrpam sanke, pored u kesama rasporedim ski pantalone, cizme, cipele, i sl. popunim ga po principu lego kocki

ivan-bgd

Prošle godine i pretprošle sam bio u Grčkoj i nije mi bio potreban kofer.Imam dva klinca i puno stvari ali sve je stalo u gepek i između sedišta .tako da je ispalo kao krevet za klince.Ne kažem da nije dobra stvar ali za more mislim da nije potreban e sad,za skijanje verovatno jeste pošto je i garderoba kabastija,pa skije,pa gojzerice itd itd.A ja pošto ne skijam kofer mi nije potreban. :ne:

Aleks





Ovo je kofer od 320l kupljen u Metrou u Kragujevcu, prosle godine. Placen je, ako se dobro secam, oko10.500din.
E sad, za koji se odluciti, 320l ili 430l? Ovaj od 320l je dosta siri od onog od 430l koji je uzi ali je zato duzi. Meni je prioritet bio da u njemu stanu decija kolica koja su dosta siroka i nisu mogla da stanu u kofer od 430l jer je on uzi.
Koliko kosta-zadovoljava kvalitetom. Jeste da je od tanje plastike i da se poklopac uvija kada se otvara, ali uz pazljivo rukovanje trajace dugo.
Kupio sam ga u junu, i bilo ih je dosta, tako da verujem da ce ih uskoro biti u ponudi.

ivan-bgd

Tako je i moja počela ...pa sam lupio šakom o sto....bolela me ruka par dana :lau:...Ne vredi mora da se skrati odeća i nošenje.Kad dođeš tamo gde si naumio tek onda vidiš da je totalna glupost nositi tolike stvari :ne:

Dejan

Hvala ljudi, sačekaću ponudu Metroa.
Njegovo Veličanstvo Rezervni Točak odredio je da kofer bude obavezna oprema prilikom dužih putovanja.

dzule

nemam slike kofera na sanderu, ali imam sa starim fordom, cisto da se vidi kako izgleda.

sibelius

dokle god budem mogao da se pakujem u gepek i pored rezervnog tocka u njemu kofer ce ostati samo ideja( da ne kazem zelja)
ali znam ljude kojima je kofer kao clan porodice , nigde bez njega

dzule

#29
u metrou izbacili kofere, onaj manji od 320 litara je 10900 i koji dinar....
nego, u madjarskoj, na sajtu core imate akcijsku ponudu , gde nude  koferce za 21490 forinti, sto je po zadnjem kursu,kad sam isao pred novu godinu u segedin, oko 6.500 dinara. znaci, kupite nosace u srbiji, ili tamo, namontirate kofer, treba cirka 15-tak minuta i nazad kuci.....
link:
http://cora.hu/reader/cora-akcios-katalogus30/ na strani 22