Informacija o brzini vozila - radio uredjaj

prethodna tema - sledeća tema

mrprofy

Neko je negde pomenuo da se informacija o brzini vozila u odredjenom formatu salje i radio prijemniku, a da bi ovaj sam utisao muziku po ubrzavanju vozila.
Ako je informacija tipa km/h, ili obrtaji tocka u minuti ili slicno, to bi se zgodno moglo iskoristiti za jedan ogranicavac brzine, tj npr zvucno svetlosni indikator prekoracenja zadate brzine. Izaberete max brzinu, i svaki put kada je prekoracite, zacujete biip biip. Ja bih to mozda mogao da napravim, za sebe svakako, a ako bude interesovanja i za dalju prodaju.
Ako neko ima neku informaciju, nek javi. To mi je postalo jako zanimljivo od kada je novi zakon stupio na snagu, a vec sam u proslosti dao jednu mesecnu platu na kazne za prekoracenje(u Bulevaru Oslobodjenja je ogranicenje 40km/h, a ja sam isao 80km/h).
poz

Loganovac

Impulsi postoje, Krle je dao i šemu http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=1004.msg12317#msg12317 . Međutim, da bi ovo imalo stvarnu uporebnu vrednost trebalo bi postaviti i nekakav Vision sistem koji bi prepoznavao saobraćajne znake ograničenja brzine. Da ne misliš da na svaku promenu ograničenja ručno ukucavaš (ili na neki drugi način menjaš) setovanje uređaja? E sad, postoji i varijanta sa GPS uređajem (pod uslovom da ima update-ovane mape sa detaljno obrađenim ograničenjima brzine) ukoliko uspeš da ostvariš odgovarajuću komunikaciju. S druge strane, mislim da tako koncipiran uređaj neće baš biti jeftin, a ukoliko navikneš da se oslanjaš na njega moguća su neprijatna iznenađenja...
Da se ne bi stekao utisak da sam protiv takvog uređaja, dodaću da je ideja sama po sebi zaista dobra, ali...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

hobbista

Kao što reče Loganovac, GPS sa dobrim mapama ima ubačene podatke (uglavnom tačne), i obaveštava te kada prekoračiš brzinu. Teško da bi mogao nekom da prodaš uređaj koji si zamislio  :ne:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

mrprofy

Ja imam neki kineski GPS i nisam znao da ima i dozvoljene brzine... Ispitacu to.
A meni licno nebi smetalo ni kada bi postojala samo tri moda prekoracenja: gradski, regionalni put i autoput, mada priznajem da bih onda verovatno ignorisao sve ostale znakove u gradu misleci da sam zasticen... pa tako i ovaj od 40km/h u Bulevaru Oslobodjenja :bonk:
To sa GPSom je ipak najbolje resenje.
A varijanta sa vizuelnim prepoznavanjem znakova je vec previse ambiciozna za mene... trenutno :D

mladen895

Na navigaciji  imam zvucni signal a i cifre pocrvene kad prekoracim brzinu,samo sto je to prilagodjeno starom zakonu gde je ogranicenje 60 km/h.E sad,kako to prepraviti?
Kad se mora,sve  je tesko.

Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

mladen895

#6
http://img696.imageshack.us/img696/1411/dscf4509.jpg
Komplet Evropa,slusalice,auto punjac,futrola,mp3,mp4.blutut...110e.To je koliko sam primetio kopija Xdrive.
Kad se mora,sve  je tesko.

Keka

Neki modeli imaju zvucno upozorenje ako se prekoraci brzina od 120 km/h, mozda moze da se podesi preko UCH da se dere, ali gubi smisao posto su ogranicenja uglavnom mnogo manja.

:offtopic: danas sam video drotove u NS kako slikaju foto-aparatom nepropisno parkirana vozila po ulici, sedaju u kola i odlaze. Verovatno vlasnike ceka ljubavno pisamce  :mojeovce:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mladen895

Na ovoj navigaciji je prilagodjeno ogranicenje samo sto je ostalo po starom zakonu 60,a inace cim izadjem na auto put kroz grad menja na 80 van grada na 120.Po gradu negde skida na 40 ali ima dosta gresaka.
:offtopic: ovde sam ih video kako stoje u bocnoj ulici i sa strane slikaju one sto prodju na tamno zuto i skrenu pravo u zagrljaj.Samo mi se cini da to ne bi proslo na sudu jer je aparat sa pijace a ne spec i prilagodjen potrebama policije i naroda naravno.
Kad se mora,sve  je tesko.

david

To je dobra stvar ako moze da se namesti da te upozorava...

mrprofy


mladen895

Nav N Go IGO 8
8.3.2.93112
Jun 8 2009.
Kad se mora,sve  je tesko.


mladen895

Kad se mora,sve  je tesko.