Felne za Logan II, 15"

prethodna tema - sledeća tema

Raja

Sa čim ćeš reklamirati, ne daj Bože, neki feler na gumi kada garancija ne važi bez fiskalnog računa.

silent

Skupi bre ovi plasticni poklopci...

Loganovac

Nego šta su! Kad me baš povuče za jezik, sve je skupo. Uzimajući u obzir cenu Kormetal alu felni, i felne su skupe, međutim nove svuda tolik okoštaju. Gume su skuplje za nekih 300din/kom od Fulde KM3, a ne verujem da su bolje. Međutim, Živa drži Kleber...
Dobra stvar u celoj priči je da se čovek jeste izuo, ali je kupio sve novo i nema da misli.  :to:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

david

 :dobro:

Dobra stvar u celoj priči je da se čovek jeste izuo, ali je kupio sve novo i nema da misli.

Vihor

 :to:  novo si je novo, plati skuplje, procices jeftinije, rece neko
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

snob

Uuu, 850 RSD! Daj 4 komada!

Svugde (HIT, Marković...) su 12-15€. Takve tražim...






:brutal1:

perke21

Šraf za čeliču felnu u Hit autu 327 dinara. Oni koji menjaju alu za čelične felne moraju da računaju i na ovaj trošak. Pitanje za sve je: Da li su ti šrafovi za točak-felnu od 15" (ključ 17) isti kao i kod renoa (megan 1, senik, modus i sl.)? Felne od ovih automobila odgovaraju i za dačiju (Logan, Sandero).

david

Ja sam menjao sve cetri sa alu na celicne i nisam uzeo srafove. U Hitu mi rekli da treba a Ziva da ne treba i da je to provereno. Samo mislim da je razlika kod Stepija i da oni moraju. Vozim vec 20 dana. Kad sam uzeo kola uzeo sam sve 4 alu a rezervna je celicna i nisam dobio 4 srafa za nju i to vam sve govori...

Loganovac

Citat: perke21 poslato 28.10.2010. - 18:44
...Da li su ti šrafovi za točak-felnu od 15" (ključ 17) isti kao i kod renoa (megan 1, senik, modus i sl.)? Felne od ovih automobila odgovaraju i za dačiju (Logan, Sandero).

Ubeđen sam da su isti šrafovi i na 14" i 15" felnama. A što se tiče Rešo felni, da li je isti ET?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

bogdan08

Na meganovim 15" čeličnim felnama ET broj je 43 a na mojim je 50 tako da nisam hteo da ih uzmem. Ostale oznake se poklapaju. Cena im je 15e.

Zoran

 Pa bolje je da nisi.

                       Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Greška! Trebalo je da uzmeš, Loganove fabričke felne (prema servisnoj dokumentaciji) su ET44 za čelične i ET47 za alu felne. Zorane, Zorane...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

perke21

Bio sam u TTD-u. Prodavac mi je rekao da za sandero i logan idu iste felne, a da ne mogu od renoa, baš zbog različitog ET.  :banghead:

Loganovac

Pa koliki im je taj ET?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

perke21

Ne znam koliki je ET. Ovde sam na forumu našao različite vrednosti (44, 47), a kod alu felni je taj ET uvek različit. Dakle log(an)ično je da može ići i sa drugačijom vrednosti, ako pri montaži ništa ne zapinje (kači klešta, doboš i sl.). Inače sam video u radnji obe felne, za logana i za reno. Primetna je razlika u konstrukciji. Ove od renoa su pliće (pretpostavljam da je ET manji).

Jedno filozofsko pitanje. Da li se gubi garancija ako se uzmu polovne felne od renoa? (Druga strana može da kaže da je neodgovarajuća felna uzrokovala brže propadanje delova transmisije) ili možda na taj pogonski deo i nema garancije.  :ces: