Deda i tng

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Kako ne možemo da upalimo auto bez benzina? Evo, ovako: http://www.brc.rs/cms/download/BRC_Sequent.pdf
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Boka

Loganovac, procitao sam ovo uputstvo za BRC ali mi nije jasno to kako se moze upaliti samo na plin, ako nemas benzin?

Loganovac

#17
Kod mene - nikako. A i ne treba. Samo sam odgovarao na pitanje.

Naravno, ostavljam mogućnost da postoji caka, ali me to ne zanima, em sam po PS-u, em imam plastičnu usisnu granu...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Boka

Pa ne moze ni kod mene zato sam i pitao, posto sam bio malo zbunjen, a moj uredjaj je BRC 24 Sequent.

slavko_bgd

Nisam znao do malopre da BRC Sequent 24 ne može da startuje direktno na gas, zato sam postavio pitanje kako ne možete da startujete direktno na gas. Malopre sam razgovarao sa kolegom koji radi BRC i on mi je to potvrdio.
Landirenzo, Landi i još neki uređaji imaju opciju havarijskog startovanja na gas.
Ova opcija služi samo da u slučaju kvara sistema za napajanje benzinom motor može da se pokrene direktno na gas i odveze u servis. Na primer, ako u toku vožnje na gas pregori osigurač pumpe za gorivo i vozač se zaustavi, ima šansu da pokrene motor na gas. Zloupotreba ove opcije može uzrokovati kvarove na gasnim diznama i isparivaču.
Sa tog stanovišta je kolega Loganovac 99% u pravu kada kaže da je ova opcija nepotrebna. Onaj 1% je samo za "u zlu ne trebalo!"
Pozdrav svima!

Loganovac

Eto, Slavko, konačno i ti nešto od mene da naučiš!  :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

slavko_bgd

#21
Hvala kolega, odoh sad da popijem jedno pivo u tvoje zdravlje... :lazy:
Pozdrav!

Loganovac

Ja ću u tvoje zdravlje jednu Viljamovku!  :ziveli:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Deda

hehehe
Sutra ce Vihor da me vozi za Jagodinu da uzmem auto sa montaze ...
Jedva cekam da ga preuzmem i sipam plin!!!
Pricam sutra uvece kako je i impresije... ajd ! :)

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Deda

Malopre po najvecem snegu dodjosmo kucama, Vihor i ja.
Sneg pada samo ovde kod nas i to ko blesav...Nego, on je nebitan,lol

Uzeo sam uato, ali nista ne primecujem, nema nikakve razlike ... Ide na plin isto kao na benzin.
Decko iz servisa mi je rekao da vise necu moci 170, ali da cu 160 na plinu normalno ici...
I kaze da mi je ugradio neki najnoviji plinski uredjaj koji ima opciju samostelovanja, tacnije samo odredjivanja nemam pojma cega, te da ce mi ovaj uredja bez problema sluziti isto kao i na benzin sto bi vozio...???
Mozda Vihor zapamtio sta je pricao sve...
Boca mi je na mesto rezervnog tocka. Ispod haube se skoro i ne vidi rasprsivac i mini komp... Sve je super a slike cu da okacim cim pre.. Bilo mracno a mobilni mi je bez blica..
Ja sam prezadovoljan.
Ovi u servisu Francuz su fenomenalni. Kad se pojavio Vihor ko da doso Pera lozac, j*bote , svi ga znaju. I sve moze. Mislim, mozda moze i bez Vihora, ali je on jednostavno car koji ih je sarmirao,lol :P
Hvalal njemu sto me vozio za Jagodinu, zamalo da me ubedi da doplatim jos 8oo evra da mi ugrade i dizel motor. Njegov ide ko na takmicenju, odlican je!!!

Javljam prve imresije cim pre, kao i potrosnju...
Ako ima pitanja, stojim na raspolaganju...

Deda

Posle hiljadarke trebam ici na servis kod njih ( servis je besplatan) a rekli mi da utorkom rade atestiranje plinskih uredjaja pa da ujedno i to zavrsimo...
Znaci : vozim hiljadarku i cekam utorak pa da odem o jednom trosku sve da zavrsim...
Dali mi brdo papira, svi su trenutno u gepeku jer ne vidim na oci, pa cu sutra da prostudiram ... :P  :kava:

Vihor

Ajd dok Deda spava, kod preuzimanja vozila detaljno nam je objasnjeno sta i kako, kad otvorise haubu nista se ne vidi, mnogo lepo uradjeno i nije narusen savrsen izgled ispod haube. Prilikom paljenja, pali se na benzin i kad se motor malo zagreje on besprimetno prelazi na plin i nema promena u radu motora, prede pa prede, pored rucice menjaca jedna mala prcaboca sa lediodicama koja pokazuje kolicinu preostalog tng-a i daje zvucnu signalizaciju kod nestanka istog, prosto mi dodje da i ja ugradim plin u dci, ostalo nek deda natavi, svi papiri i uputstva su kod njega.
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

mladen895

 :aplause: :wind: :jea: Kako je lep osecaj kad na pumpi uvek kazes:pun...
Kad se mora,sve  je tesko.

Loganovac

Ja uvek каžem: "Dok ne zatandrče" ili "Dok ne čvakne".
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.