Problemi sa sistemom za TNG

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

To si mogao i bez majstora po mraku pogledati, dok motor radi.
Sam svoj gazda - vazda.

Batakole

Na zalost posle zamene svecica kablova i bobine par dana je sve radilo ok a onda je pocelo ponovo seckanje trzanje, los rad dok se zagreje motor u na bezin a narocito na plin i paljenje chek engine lampice samo kad se vozi na plin. Zamenom sam delimi no smanjio probleme ,sta jos moze da pravi probleme i los rad i na benzin mada manje i na plin dosta vise.

kiconix

#527
Moj tast je imao slican problem.
Nije na fabrickom tng ali slicne muke.
Izlazak iz servisa sve super, 50-100km kasnije, ne moze da se vozi na plin.
Menjano sve zivo vezano za paljenje.
Na kraju posle ulozenih 200 tinak evra i opasnog popizda, zamenjen racunar za tng.
Nikad problem posle toga.
Ni dan danas.

dekiv68

Zna li se koliko košta plinski računar i njegova zamena

Batakole

Jedino sto sam primetio da se problem pojacava kad pada kisa i vlazno je vreme a smanjuje se
kad je suvo i toplo kao da voda
. probija do kablova i bobina i da je vlazan keder iznad bobine. Nasao na reno forumu da se zapusio odvod vode ispod soferke i prelivao na bobinu pa moram i to da proverim a tu prolaze i cevcice od sistema za pranje soferke.

Batakole

Citat: dekiv68 poslato 19.04.2023. - 19:04Zna li se koliko košta plinski računar i njegova zamena
Nov 350€ polovan bez garancije do 250€

Batakole

Pozdrav nastavak problema sa gasom, juce nakon prelaska 80km na gas odjednom pocinje da blinka lampica chehk engine , motor jedva radi upalile se lampce za abs.esp nece da prebaci na benzin. Zaustavljam se nekon jednog km gasim motor prkljucujem bluetooth modul za dijagnostiku, on cita 10 gresaka, obrisao sam ih pokusao da upalim motor ali nije uspelo. Opet ocitavam greske i nalazi jos pet i njih brisem ali i dalje svetle lampice za abs. Skidam minus klemu 10min napokon se gase sve lampice, palim motor na benzin u nastavljam voznju na benzin bez problema. Ujutru merim napon na akumulatoru i ima samo 12v kad upalim motor samo 13v. Da li je moguce da sve probleme koje imam sa gasom budu zbog loseg akumulatora i alternatora. Logika kaze da sistem nema dovoljno struje pa zato lose radi na gas, narocito dok se malo ne dopuni akumulator pa onda malo bolje radi. Moram prvo to da resim pa onda dalje. Ako se neko nadje u slucnoj situaciji moze da proba da resi problem kao ja. Javljam se kad resim akumulator i alternator. Inace auto i dalje na benzin odlicno i mirno radi i dobro ide

Mare

Situacija je sledeća: krenem na put, vozim se na plin (signalizacija pokazuje da se koristi plin), ali na tabli se vidi kako istovremeno opada nivo benzina.
Da li je moguće da zbog neke neispravnosti motor koristi oba goriva (zvuči mi suludo, al ajd da pitam), ili postoji problem sa elektronikom pa ECU umesto plina detektuje benzin, a ustvari motor sagoreva plin???
U pitanju je Logan, 0.9 TCe sa plinom.
U vožnji nema problema, čuju se TNG dizne onako kako treba da se čuju, niti ima bilo kakvih grešaka na tabli.

Loganovac

Šta tačno znači "opada nivo benzina"? Spala crta?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Veterinar

Ako je opala jedna, desavalo mi se to na 0.9 tCe sa fabričkim plinskim uređajem. Retko, ali bih primetio pri jacem gasu na uzbrdici, recimo.
 Ako nije fabricki uređaj, onda me ne čudi. Mozda ce doci do rezerve, pa se vratiti na tacan "nivo".
 Ako je fabricki, vozis na plin, a vise od jedne crtice je spalo, onda mi je to strano.

Mare


Andrix

A da probas da tako vozis dalje do spadanja sledece crtice...Cisto da se potvrdi. Ili je potrefilo da bas u tom momentu spadne crta, ako je bilo na granici oce/nece. Meni se to desava i sada na plinskom pokazivacu. Kao i kada sam isao na put, sipao pun i posle 225 km kod Nisa dosipam i stane 7.6 l, na pokazivacu se nista nije pomerilo ?? Kaze covek da nisam vozio na benz....Ali se benz nije pomerio ni dlaku..
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Zoran

Neki plinski uređaji sami prebace na benzin dok traje veliko opterećenje?
Sam svoj gazda - vazda.

saša61beograd

Citat: Andrix poslato 01.08.2023. - 19:30Ili je potrefilo da bas u tom momentu spadne crta, ako je bilo na granici oce/nece.
Ovo je vrlo moguće.Može da padne crtica u krivini ili kad je auto nagnut u stranu.Kad se ispravi,ne vraća crticu nazad.Ako je plovak u rezervoaru po istom principu kao na starim Dačijama.

Loganovac

Ljudi, viŝe puta smo konstatovali da je u pitanju indikator, a ne merač količine goriva, koji je prilično neprecizan i nepouzdan.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.