TNG potrošnja Logan/Sandero/MCV 1.6 - 8v

prethodna tema - sledeća tema

hobbista

Pa sad... ne znam da li je normalna, ali je ovo minimum koji sam ikada postigao u gradskoj voznji  :agr:

Da dodam jos da papucica gasa u ovih 404 km nije prelazila 1/3 hoda, tako da sam ocekivao manju potrosnju. U saobracaju sam se osecao kao podmladak PUPS-a  :kava:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

kiconix


mrsp

Evo da  dodam i ja moju potrošnju ok 10.5l po gradu, a nije bilo nešto ni hladno inače bi potrošnja bila sigurno veća.
Juče bio kod majstora da nešto namesti i pita za potrošnju.Reko nije loša vedećemo.A on da ga zategnemo još malo pa ako slabije vuče ili pojavi grešku na kompjuteru zbog siromašne smeše ti dođi da pojačamo.
Doduše i dalje vuče normalno videćemo samo po potrošnji kako će da se ponaša.
Za sad sam zadovoljan. :too:

Keka

Da li su i sedista ventila zadovoljna zbog siromasne smese?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Ja ovo ne razumem. Kakva siromašnija, bogatija smeša, kakvo štelovanje? Postoji samo mapa, a ECU određuje smešu valjda...  :ces:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Smanjis mnozilac na mapi, ubrizgava krace (manje gasa). Povecas mnozilac, ubrizgava duze (vise).

Da li ce se motorni ECU zbog toga buniti (upaliti check) zavisi koliko se ustine. Ako je na donjoj granici tolerisanog intervala lambda sonde, nece se buniti. Ako izadje iz opsega, hoce.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Smanjiš množilac na mapi, ubrizgava kraće (manje gasa). ECU snimi situaciju i produži impuls diznama - vrati smešu u normalu, prikazuje na BC veću potrošnju od stvarne. Povećaš množilac na mapi, ubrizgava duže (više). ECU opet snimi prebogatu smešu pa skrati impulse (benzinskim) diznama, opet vrati smešu na optimalnu vrednost, BC pokazuje manju potrošnju (benzina) od one koju bi stvarno trebalo da potroši. Imao sam oba slučaja, više puta mi je remapiran plinski kompjuter, menjao se prikaz potrošnje na BC, nisam primetio bitnu razliku u potrošnji gasa. Potrošnja je vidno varirala jedino sa promenom kvaliteta gasa... I nikad nije upalio check engine lampicu osim onda kad mi je u Grčkoj crkla plinska (najbolja na svetu  :c: ) dizna.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Tako je, ali se vracamo na tolerancije. Postoji odredjena zona smese u kojoj ECU nece vrsiti korekcije. Izvan te zne ce vrsiti korekcije. Kad ne bude vise mogao da iskoriguje a parametri su i dalje van zone, upalice check.

Zbog autoadaptacije usteda na gasu ce biti jedva primetna, ako je i bude. Moze samo da poremeti benzinsku mapu, pa da bude igranke.

U obzir treba uzeti i pritisak gasa i velicinu dizni, ali to znatno komplikuje celu pricu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mrsp

Iskreno da vam kažem nemam pojma kako su zadovoljni ventili a ni kompjuter,za sad se ne buni niko i sve je kako treba. :too:
Čovek mi je do slovce rekao ajde da smanjimo potrošnju još malo ako ti pali check ili ti slabije vuče ti dođi da pojačamo :ne:

jasho

Evo moj podatak o potrošnji juče Banja Luka -Beograd cc 315 km sve autoputem prosečna brzina 140-150km/h, u Bl nasuto 35 litara gasa zapištao kod aerodroma Beograd.

Prethodnih dana pun rezervar, tačnije sipano oko 38 l gasa, prešao oko 420 km sa  prosečnom brzinom 80-100 kmh, bilo je deonica gde sam vozio 40-60km/h posebno na usponima.

Naravučenije: što veća brzina, manja autonomija :D

Pozdrav!

sibelius

ja sinoc nasuo plin,iskoristio pred ove neradne dane.
kako sam izracunao izaslo 9,02 l/100
voznja i po gradu  i na itvirenom ali ga nisam stedeo

Keka

Presao 479 km, potrosio 34 litre TNG od tandrkanja do tandrkanja. Prosek 7,1. Ne secam se da je ikad bilo manje. Ili su popravili kvalitet ili mi je stalno vetar duvao u ledja.

Voznja mesovita, veci deo na otvorenom pri brzini 90-100 km/h, ostatak u gradu 50-60 km/h.

Po BC prosecna potrosnja 6,1, potroseno 29,3 litre.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kiconix


Keka

Od tada presao 349 km, potrosio i dosuo 30 litara TNG, brzina je bila:

Kanjiza-NS 90-100 km/h
NS-Becej 90-100 km/h.
Becej-Kikinda 150 km/h (kasnili)
Kikinda-Zrenjanin-NS 120-130 km/h

Prosecno 8.6 l/100 km.  :(
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kiconix