TNG i prosečna potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Davide gasa ili benzina?
Ja ovih dana ispraznih rezervoar gasa strogo po gradu, prosek 9L/100km. Preračunato u euro dizel - oko 4,5L/100km  :hihi1:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

10L/100km, +x.xL BMB/100km

stalker

Evo danas napravih malo veću turu u komadu. Dubrovnik - Zagreb = 630 km a rezultat potrošnje me ugodno iznenadio s obzirom da nas je bilo četvero u autu a dobar dio puta je bio uključen i klima uređaj.

Evo što je na kraju pokazao putni kompujter





Vidjet ću koliko je stvarno odstupanje od potrošnje koju pokazuje komp ali u svakom slučaju vrlo dobri rezultati.  :aplause:
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

kiconix

Pri ovoj brzini meni trosi 10l plina.

Boka

Takodje i meni na 120-130 kmh trosi 10l plina.

Keka

Odstupanje u odnosu na BC mora biti bar +10% u korist plina, znaci 8,7+0.87=9.6 litara plina.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

#36
Kad smo već kod toga, da kažem da sam primetio smanjenje potrošnje prema BC u poslednje vreme. Međutim, stvar je prividna jer je sprava počela da laže i to ne malo - pokazuje oko 16% manje od stvarne potrošnje! Juče sam sipao gas, otišao do Beograda i nazad, muvao se po gradu i jutros opet nalio. BC kaže da je prosek 6.7 a matematika 8l/100km!!! Napominjem da sam zimus imao maltene tačno merenje potrošnje plina na BC.
Po mom shvatanju, ovo bi trebalo da znači da je na neki način poremetio mapu u plinskom kompjuteru, suviše otvara dizne pa benzinski ECU mora da skraćuje impulse i na osnovu toga misli da manje troši, kanda BRC-PRC treba remapirati...
...ili da mu dam vremena, možda će da se opameti, kao i do sada - ima neku autoteach funkciju, šta li?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Moguce je i da je los gas pa da su gasne dizne morale da budu vise otvorene da bi postigao zeljeni efekat.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


brankovs

Kako god vozio,meni potrošnja nikad nije bila veća od 9.6 L/100km i to zimi.Na autoputu pri brzini od oko 140-150 km/h troši 8.6 L/100km.Leti troši oko 9 L/100km,sigurno bi moglo i manje ali je teško smiriti nogu na gasu,prosto traži i moli da se malo stisne,nekad više a nekad manje,pa je i potrošnja takva,po meni skroz OK,a ako tome dodam zadovoljstvo u vožnji,isssss.......  :too:,neka troši koliko mora ali neka ide kako bog zapoveda.

Deda

...potrosnja pri brzini 150/h, pun auto, ukljucena klima, kisa bez prestanka =13.125 l tng...( a mozda sam i malo brze vozio??? )

Darcone

Potrosnja 7,5 litara/grad, 6,5litara/otvoren put. Sipam na EKO ili u punionici na zoni , u narodu poznata kao Punionica Sangaj.

vojo76

Konačno i ja prevalih neku kilometražu da mogu izmeriti tačniju potrošnju.

Prešao sam 1310km i natočio tačno 114 lit što mu dođe oko 8.7 lit/100km.   
Vožnja je kombinovana sa više vangradske vožnje (procena oko 60-70%)
Sa yugom mi je potrošnja bila oko 10 lit/100km u proseku tako da moram biti zadovoljan :)

Metodologija merenja: punim, dopunjujem, i poslednji rezervoar vozim do pištanja :)

Prema wikipedi-i kombinovana za fabrički Sandero 1.4 GPL je 9.2 lit/100 km.
http://en.wikipedia.org/wiki/Dacia_Sandero

Dexterslab

Na otvorenom od 90 km/h do 100 km/h malo ispod 7 litara, a u gradu ''blazom'' voznjom od 9,5l do 10,5l. Medjutim na otvorenom brzinom od oko 120 km/h 8,5l, dok po gradu zustrijom voznjom izlazi oko 11,12l. Toliko sam ja primetio.
Zivot se ne meri momentima kada udahnemo, nego momentima koji nam oduzimaju dah! :)

ppejic

#43
Danas mi je "propistao", na predjenoj  distanci od 816km, 3x sipan TNG, prosek 9.6L, na zalost nisam vodio evidenciju koliko sam BMB potrosio za to vreme.

Edit: Gradska voznja

Peja

Darcone

Jel moguce da je tolika razlika izmedju potrosnje TNG-a izmedju Solenze i Logan/sandero, ja pratim tu potrosnju i to je to sto sam napisao. Koje sisteme koristite?