Landirenzo - zvuk motora u leru

prethodna tema - sledeća tema

vojo76

Neki dan sam čuo kako punto sa fabričkim LPG sistemom zvuči na leru i prosto sam se šokirao. Motor jeste miran ali 'kucka' kao dizel na leru

Vidim prijatelja kako parkira novi punto i pitam 'Dizela si uzeo ?'. Njegov izraz lica mi je rekao da sam ga malo uvredio iako ne namerno :)
On objašnjava da se tako svaki čuje kada radi na gas. Malo mi je to u najmanju ruku čudno.
Pada mi na pamet da je možda tako dok se motor ne razradi ?

Da li mi može neko od vas reći da li se zvuk motora i na MPI motorim različiti sa LPG u odnosu na benz ?
Ako jeste, koji je razlog ?

I odmah da ispalim još jedno pitanje :)
Da li se u slučaju kvara na benzinskom sistemu može upaliti auto sa landirenzo sistem direktno ? (neki sistemi imaju taj servis mod paljenja, koji svakako nije preporučljiv, ali zna biti koristan tog dana kada benz zakaže)

10x

Keka

Zvuk motora koji radi na TNG je tisi.

Pitanje je koliko buke prave dizne za TNG, a to zavisi od samih dizni, mesta i nacina montaze itd. itd.

U konkretnom slucaju Punta kuckale su dizne, a ne motor.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


perke21

Tako je, sigurno su dizne. Ja sam na mom prethodnom autu imao ugrađen gas u AC Rašić. Motor je bio  VW 1.6MPI. Dizne su se baš čule, kao da je dizel. Inače crkla mi je bila pumpa za benzin. Zvao sam ih da bi upalio na plin direktno, ali su mi rekli da je to nemoguće. Mislim da je uređaj Tomaseto, ima kod njih na sajtu, taj sada ugrađuju.

Keka

 :offtopic:

Tomaseto je isparivac, takav uredjaj ne postoji.

Covek je pitao za Landirenzo, ne za AC, Zavoli i slicno.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


bmiillan

#4
u punto sa fabrickim gasom se ugradjuje uredjaj marke landirenzo. dizne koje se ugradjuju uz landirenzo
su izuzetno glasne (tvrde da su i izuzetno kvalitetne). inace ih proizvodi firma MED koju je landirenzo
kupio pre par godina, oni koji ih imaju ugradjene na automobilu kazu da su jako trajne i ne crkavaju ali
auto se zaista cuje skoro kao dizel. naravno da i mesto gde su montirane dizne moze da pojaca zvuk
ali kod ovih landirenzovih nista ne pomaze, u smislu da se utisaju.
nemoj na silu uzmi veci cekic

ppejic

Meni su uz Landirenzo ugradjene Bosch dizne, verovatno zbog toga i stekecu kao dizel Bosch pumpa  :Smiley:

Peja

Loganovac

Opet ti i tvoje uši! Pa ni u autu ni van njega se ne čuju te dizne (Krle i ja smo slušali motor još u Kovačici, prede kao mače, a cela komisija se vozila njime po Niškoj banji, svi mogu da posvedoče)...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Boka

Ja na Pejinom autu u Niskoj banji nisam cuo dizne. :ne:

ppejic

Pa nisi ni mogao cuti kada si bio UNUTRA  :-)1

Spolja-ispred automobila....stekece kao dizelas.

Peja

Boka

U pravu si Pejo, auto ti je tisi od mog logana za 30-35% a mozda i vise tako da te bas briga koliko ti se cuju dizne na ler. :to:

ppejic

#10
Koji god sistem za pogon na TNG da je ugradjen, plinske dizne su manje vise iste. Plinska dizna ima izuzetno jak feder, pa zbog toga i stekekece tako glasno.
Plinadzije su merodavnije da objasne zbpg cega je plinska dizna konstruisana na takav nacin.

Peja

vojo76

http://www.youtube.com/watch?v=WHQZAb_Z3tk

Sandero sam dobio bez one oznake '1.4 MPI' (kažu štednja pa nema više te oznake i umesto 10lit se dobija samo 3lit u rezervoaru).

Kupim onu '1.5 DCI' i  teram a niko me ništa neće pitati  :Smiley:

bmiillan

nemoj na silu uzmi veci cekic

Loganovac

Da, ali obrati pažnju na ovo:



Kako se i koliko čuju kad izađe s kamerom iz dizni i pređe sa druge strane motora? Uostalom, rekao sam već, zvuk dizni ništa bitno ne dodaje zvuku motora sve dok se ne digne hauba. Doduše, ja imam izolaciju ne poklopcu haube, ali Kića nema, Peja nema, pa opet isto. Kome smeta štektanje, ima rešenja, ali košta preko 100 din/L!  :cool:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

slavko_bgd

Citat: ppejic poslato 13.04.2010. - 22:25
Meni su uz Landirenzo ugradjene Bosch dizne, verovatno zbog toga i stekecu kao dizel Bosch pumpa  :Smiley:

Peja

'Ajmo ponovo: nisu BOSCH nego Landirenzo-MED dizne. Bosch je samo P/T senzor...
Jbg, Pejo, samo mali do tog sklopa je nemacki...4/5 Italijan, keve mi!

Pozdrav!