1. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

hobbista

@ kapsid:

Bez filtera vazduha i klime.

Posle servisa, kupi i zameni sam filter klime. Stari sacuvaj, i pre sledeceg servisa ga vrati na mesto :)
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

neskafa

Citat: saša61beograd poslato 28.04.2012. - 14:16
Prethodni post,cene iz Auto Žive:sve pobrojano može da se kupi za oko 1500-2000 jeftinije,legalno u maloprodaji i to top-brendovi.Servisi su manje majstori,a više preprodavci ulja i filtera.To je odavno jasno,ali baš preteraše.
Moze jeftinije, ali se gubi garancija.
When we are born, we cry that we are come to this great stage of fools.

saša61beograd

Jasno.A jasno je i serviserima pa to zloupotrebljavaju.Kao da hoće da nas oteraju čim prođe garancija.A i te cene su 50% više!Da je 10% razumeo bih.

zac

#363
Ako Bog da pa ponovo kupim nov auto, od prvog dana cu se odreci garancije.  :ne:
Em su dundjeri i fuserasi ili ti "zamenjivaci" filtera i rezervnih delova , em deru sa cenama. Pa to moze i moja pokojna baba.
Retko gde sam cuo da po tim servisima rade automehanicari (cast izuzecima), uglavnom primaju ljude sa malom maturom, da ne kazem osnovnom skolom, koji su satro "ovlasceni majstori od strane Renoa"  pa slucajno:
- Pretegnu filter ulja (da se ubijes dok ga ne odvrnes, buse ljudi srefcigerima i glupostima, kada sam posle prvog servisa prvi put menjao ulje i filter, namucio sam se kao siroce, bukvalno sam iskidao stari filter... koliko je bio stegnut  :agr: ), cep kartera stezu na 80Nm  :fiju: , kao slucajno sipaju u motor 0.5 litara vise ulja (pa probiju semerinzi, a posle satro kriv Renoov motor koji se proizvodi decenijama, pa ispadne da u motor, umesto 3.2 l ide 5.5 litara ulja, pa kao slucajno naplate ELF ulje a sipaju neko djubre od raznih marki koje su se na trzistu pojavile pre dve-tri godine, pa kao slucajno kazu da filter vazduha je povezan sa polen-filterom kabine, Pa zavlace ljude u garantnom roku za neke ozbiljnije probleme po principu "skarabudzi nesto dok ne prodje garancija", pa prilikom kupovine novog automobila dobijes gratis parking-senzore i onda dodje nepismeni i propali ucenik neke vecernje skole, pa ti odmah sjebe nov branik na novim kolima koja jos nisi ni isterao iz salona, zato sto je asimetricno izbusio rupe fi 10mm.  :ranting: i jos povrh svega ne daju da vlasnik  automobila bude prisutan u toku radova, kao nema sta da brinete, pa u nas mozete imati vise poverenja nego u sopstvene roditelje (opet cast izuzetcima).
Vecinu nabrojanih kritika sam sam iskusio pri kupovini i prvom servisu na mom automobilu, od tada im ne bi dao ni rucicu za otvaranje haube da povuku.  :ljut:
Mozda nekada (za 20-30 godina) kada se srede neke stvari u ovoj drzavi pa po servisima budu radili ljudi koji su bar jednom u zivotu zakucali ekser.
I posle takvih iskustava, jos da im dam za "odrzavanje" u garantnom roku trecinu novog auta.  :bonk:

PS: Izvinjavam se na OFF-u ali prorade mi negativne emocije kada vidim sta i kako rade i koliko naplacuju. 

markoc

#364
pozdrav svima
ja sam jutros ostavio kola za prvi servis u kompresor-u. zove me fina gospodj(ic)a i kaze gotov auto i 13000+ globa.
reko': kako, molim, sta ste sve menjali?  :ha:
"samo osnovno, takva je cena, ne odredjujem je ja...". pomenu filter klime, filter vazduha, i jos jednu, dve stvari...
idem sad da pokupim auto, pa cu okaciti racun posle.  :(

ja gledao ranije po forumu ovde, ocekivao do 7-8k. ko mi je kriv sto se juce nisam registrovao na forum, saznao bi neke stvari ranije, ne bi me odrali k'o vola sad.  :badmood:

Boqy

Nije nešto tu OK, pre par nedelja sam ja radio servis + štelovanje ventila i bilo je oko 13000.

hobbista

Na zalost sve je OK. Treba pozvati servise i pitati za cenu redovnog servisa pre odlaska.
Kriza je velika, i drasticno je opao obim posla. Neki (mnogi) su zakljucili da je bolje da oderu musteriju, pa da im nikada vise ne dodje, umesto da su spustanjem cena povecali obim posla i dobili vise vernih i zadovoljnih musterija  :ne:
Verujem da su u racunu i filter goriva, plocice...
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

ivan-bgd

Ne znam šta si uopšte trAžio kod njih. :ne:  .Do juče radili lade i ostale krševe....nego nema veze HIT i oni su slična fela. Ja sam platio za moj dci manje od 10000..tačnije 9600 kod Žive a ista cena ti je i kod reno Save kod koga ću od sada uvek da idem zbog razočarenja u Živu.A zbog čega , upoznata je većina ili makar određeni deo forumaša :ne: .Ljudi korektni skroz i ljubazni.

markoc

pa neznanje... kod njih sam uzeo kola, pa sam racunao da cu da dobijem normalniji tretman. sad je kasno

na onom nalogu za rad koji sam potpisao pise "bez filtera goriva", videcu sutra ujutro sta pise na finalnom racunu.

inace, ne znam za taj obim posla bas. gledam jutros dok sam ostavljao kola, preko 10 naloga na stolu ispred, samo za danas... ali verovatno i dalje razmisljaju da treba da oderu musterije, pre nego da im se vrate jos jednom. mene verovatno vise nece videti...

ivan-bgd

'be se njima za sirotinju koja se nekako nategne da kupi neki iole normalan(čitaj nov) auto.Oni šibaju firme po ušima ,a mi ,,obični,, smo usputna kolateralna šteta.Doduše to važi za pomenuti KOMPRESOR  ,HIT AUTO i možda pojedine još.A kome su bitni mi obični on ima normalan odnos i cene.Mada je i tu vaćarenje na delovima tj ulju,filterima itd,koje prodaju duplo skuplje, ali to je cena GARANCIJE na žalost.Međutim kad izračunam cenu redovnih servisa u garanciji svavako mi je jeftinije to nego neki krš od 200-300 hiljada km..koji sam vozio i koji mi je za tri godine pojeo oko 2000 evra za svakojake gluposti koje se i ne osete ali pošto sam vodio knjigu koliko sam šta plaćao..zabezeknuo sam se.Tako da je ovo ipak bolja solucija. :ne: Malo odoh u  :offtopic: al me povuklo.... :ne:

Svarog

#370
Beše ono lepo nekad kad sam ja u Kompresoru prvi servis radio za 4.000 dinara. Ne znam šta im je, ja sam kod njih uvek imao dobar tretman i nikad nisam nešto mnogo plaćao. No, istekla garancija i sad ne idem kod ovlašćenih više.

Ayrton

Citat: ivan-bgd poslato 24.05.2012. - 18:27
Ja sam platio za moj dci manje od 10000..tačnije 9600 kod Žive a ista cena ti je i kod reno Save kod koga ću od sada uvek da idem zbog razočarenja u Živu..Ljudi korektni skroz i ljubazni.
Ma razočaraće te i Reno Sava,strpi se!
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

ivan-bgd

Opet ću da promenim. :ne:  Ali ono što su mogli odmah da konstatuju ostavili su za drugi put kao da ja živim tu iza ćoška.Nisu ispoštovali što sam došao po preporuci i puko put iz Bg-a iako mi je navedeni Sava na 5 km od kuće.E to me iznerviralo.A što se stručnosti tiče što reče Žac čini mi se to što oni rade u garanciji može i moja baba  :ces:

Sir Oliver

Što se bre narode nervirate na ovlašćene servisere!? Tu su da deru, a mi možemo da odemo kod njih ili ne.
Ja sam lično odlučio da me "oderu" za još 170-180e za dva servisa u garanciji, ali treći sigurno ne radim kod njih.
Pa, dali smo + - 10 000e za kola, pa neka im i tih 200e, ko im j.m.
Treba samo okrenuti sve ovlašćene pre servisa, jer odstupanja (čitaj dranja) nisu mala.
I da ne mogu da stojim pored kola... ne' da može!  :-)1
I drink to make other people more interesting.

Zoran

Ja sam odradio samo prvi servis u ovlaštenom. Sve ostalo je vlastita režija. Sada imam 113800 km na svu sreću lova mi je ostala a oni mi nisu trebali. Čak sam i veliki servis radio tek na 110 000 km. Ovo je samo moj stav ali ne i preporuka vama. Uradite kako hoćete ali ja sam tako  :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.