1. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

ivan-bgd

Ovde izgleda hoće da kažu da su potrošili ceo sprej,a ako nisu da li si dobio nepotrošenu bocu da imaš za drugi put da odmašćuju .Što hobbista reče, a šta se to odmašćuje na novom motoru??? :bonk: ,a i ovaj servisni pregled je :bullshit:

Goky

Šta je Uložak filtera vazduha (1.564,78RSD) a šta Filter vazduha (1.900,01RSD)? Na 1.4 motoru se menja samo filter fazduha!
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

ivan-bgd

Mora da je neki sa krilcima i to duplim čim je ovako skup :lau:

Ayrton

Citat: Goky poslato 05.12.2012. - 16:48
Šta je Uložak filtera vazduha (1.564,78RSD) a šta Filter vazduha (1.900,01RSD)? Na 1.4 motoru se menja samo filter fazduha!
Bio je skoro jedan ovakav račun, pa sam ja postavio isto pitanje.Verovatno je "uložak" filtera u stvari filter klime.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

kiconix

#394
Telefon je majka, još kad ga upariš sa tatom internetom, dobiješ čudo.
Zar ti nije palo napamet da prvo proveriš cene u ostalim servisima, barem ih u Bgd ima koliko hoćeš.
Blago rečeno, odrali su te, ili još bolje, opljačkali.

drad

Da, jedan uložak je filter klime, a drugo je filter vazduha. Što se tiče dranja u pravu si, ali sam bio u stisci sa vremenom, a u Kompresoru je bilo mesta u subotu (a i lokacija mi je odgovarala u tom trenutku), tako da nisam ni zvao ostale servise. Jednostavno u tom trenutku cena mi nije bila bitna (što ne znači da je to uvek slučaj). Ovo sam stavio na forum kao informaciju ostalim članovima koji imaju Sandera 1.2, a nadam se da će se javiti još neko da iznese svoje iskustvo sa 1.servisom za 1.2.

Dadokg

#396
Pozdrav svima, posto mi se blizi prvi servis krenuo sam da kontaktiram ovlascene servise u blizini kako bih prikupio dragocene informacije.
Umalo nisam pao sa stolice kada mi je stigao mail iz Jagodine. Evo da podelim sa vama specifikaciju.

MOTORNO ULJE (ako ima FAP filter) ELF SOLARIS 5W/30........................4.4 lit.X 985.00 = 4334.00
              MOTORNO ULJE (ako nema FAP filter) ELF EVOLUTION  5W/40.............4.4 lit X 858.00 = 3775.00
              FILTER ULJA...1325.00
              FILTER VAZDUHA...2532.00
              FILTER PUTNOG PROSTORA (filter klime)...............................................................................1906.00
              FILTER GORIVA(nafte)...5131.00
              RAD MEHANICARA (zam.ulja i svih filtera,kont.signalizacije,kont.trapa,
                                                    kont.kocnica komplet,kont.svih ulja i tecnosti).........................................2400.00
Pogledao sam servisnu knjizicu gde pise da se pri prvom servisu menjaju filter ulja i ulje, filter vazduha, filter kabinskog prostora.
Interesuje me i sta mislite o ovom ELF SOLARIS 5W/30 ulju?

Edit: Sve ukupno izadje preko 17000din, manje ili vise, u zavisnosti od ulja.

Keka

Solaris mora ako ima DPF.

Deru sa cenama, to je cinjenica.

Pozovi jos neki servis da ti daju ponudu ili vidi sa ovim idiotima da li postoji mogucnost da doneses svoje delove i ulje a oni da ugrade.

Sad je momenat da odlucis da li ces preci u privatni sektor za odrzavanje ili ces zadrzati garanciju po simbolicnoj ceni  :hihi1:

Solaris u Profacu kosta 670 (3000), a Evolution 530 (2000) din za litar (5 litara).

http://www.profaco.rs/proizvodi/putnicka-vozila/elf-ulja/sinteticka-ulja/elf-solaris-fe-5w30.html
http://www.profaco.rs/proizvodi/putnicka-vozila/elf-ulja/sinteticka-ulja/elf-evolution-sxr-5w40.html

Filtere u slobodnoj prodaji racunaj slobodno polovinu navedene cene (zamenske).

Npr. kod Zeljka oridjidji filter goriva je 4000 http://www.dacia-delovi.com/?526,filter-goriva-logan-sandero-1.5-dci-%282008.-2012.%29 a zamenski 1200 http://www.dacia-delovi.com/?258,filter-goriva-logan-sandero-1.5-dci-%282008.-2012.%29. Doduse kod dizla ne bih se igrao sa no name zamenskim, eventualno bih uzeo neki firmirani zamenski (Mann, Unico i sl.).

Filter klime je 850 din http://www.dacia-delovi.com/?259,filter-klime-logan-sandero

Filter ulja Purflux 550 http://www.dacia-delovi.com/?640,filter-ulja

Filter vazduha ne bi trebao da je vise od 1000 din.

Ukupno delovi kostaju 9400 sa oridjidji filterom goriva, znaci mozes da prodjes jos 1-2-3 hiljade povoljnije.

Ruke za sve to ne bi trebale da budu preko 2000 din.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Dadokg

Ulje  5 litra  – 5w40                                         5litra  x750.00=3750.00
Filter ulja                                                       1555,00
Filter vazduha                                                 2250,00
Usluga- rad                                                         0,00

   UKUPNO                                                                      7555,00

Ukoliko je potrebno,u zavisnosti u kakvom je stanju,potrebno je zameniti i filter kabine, čija je cena 2000,00 dinara.
Možete da prisustvujete servisu ali na bezbednoj razdaljini, jer tako nalažu propisi.


Ovo je drugi odgovor, firme iz Nisa gde je Auto i kupljen. Ostaje mi da vidim sta ce reci u Kragujevcu mada ne verujem da moze jeftinije.
Ovde je jedinio problem sto ne sipaju odgovarajuce ulje.
Za sada cu ostati u garanciji, necu preci na odrzavanje u sopstvenoj reziji.

Keka

Jeftiniji servis  preskakanjem odredjenih propisanih radnji nije jeftiniji.

Izelo vas dizlo, na kraju kilometar izadje skuplje nego da vozis na tecnu platinu :mojeovce:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


saša61beograd

@Dadokg,okreni:011/3180-558 ili 011/2419-441 (Panter auto delovi) pa ćeš saznati pošto su Purflux filteri,isti onakvi kakvi su fabrički ugrađeni u tvoju Dačiju.Za Elf ulja već imaš adresu (Profaco).
Kad čuješ te cene biće ti jasno sa kakvima imaš posla u ovlašćenim servisima (kao da to već ne znaš).
Zbog garancije moraš to preboleti,ali već sledeće godine razmisli da pređeš na "svoju režiju".
Filter za gorivo obavezno promeni i tu nemoj da štediš,nemoj da ti uvale neki "no name".Zapravo ovo važi i za sve ostalo.

Dadokg

Filter za gorivo mi ide tek na drugom servisu. Tako piše u knjižici. Za sada menjam samo ulje, filter ulja, filter vazduha i filter kabine.
Doduše u knjižici mi piše da se servis radi na 15000km a ne na 10000km kako su mi rekli kada sam kupio auto.
Ja sam prešao nešto preko 6000km, tako da mi to mi ništa ne znači.
Ove godine ću u ovlašćeni a za sledeću godinu ću dobro razmisliti. Imam kanal u garaži i sve ostale uslove da to radim sam. Zato ću sada nadgledati kako rade servis da znam za ubuduće.

srdjoni

Citat: Dadokg poslato 09.01.2013. - 20:59
u knjižici mi piše da se servis radi na 15000km a ne na 10000km kako su mi rekli kada sam kupio auto.
15000 ili godinu dana, tako je meni rečeno. Meni će taman toliko i biti kad istekne godina...
Homesick for a place you've never been...

Zoran

Dadokg, ja sam prvi servis odradio kod ovlaštenog a sve ostalo svojim rukama. Dobro je ispalo zato što mi garancija nije zatrebala. Ja se nosio činjenicom da ako nešto ozbiljno na motoru ne valja mora crknuti odmah (max 5000km). Ostalo sam malo rizikovao. Na kraju ispalo je dobro. Ti sam odluči za svoj slučaj.
Sam svoj gazda - vazda.

miki-bgd

@dadokg
obrati paznju da u knjizici pise da benzinci idu na 15000 na prvi servis, dok kod dizelasa zavisi, neki na 10 neki na 15, cini mi se da je u pitanju razlika u nekom filteru.