1. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Veruj mi, cena je više nego OK, osim ulja koje je preskupo - 18,3 km/l (skoro 980 din/l)???
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

jorge2882

Treba da odradim prvi servis, autom sam presao smesno malo za ovih prvih god. dana, oko 3.5K. Posto mi je najblizi Ziva iz PA resih da njega prvo okrenem, onako pun predostroznosti i upoznat sa njihovom "ljubaznoscu" zbog koje kod njih nisam ni kupio auto na prvom mestu.. Telefonski razgovor bukvalno "Bam-bam..hoces-neces!" . Cena prava sitnica 9000. "Ne, ulje ne mozete sami da kupite, vec samo nase sipamo, inace ne radimo". Iako sam vec nasao Elf 10w40 po ok ceni, i zasto bi mi neko prodavao svoj Elf iz rinfuza (kante 20-30L, koju ko zna gde je uzeo i po kojoj ceni) po skupljoj ceni... "Filter vazduha mora da se menja!". Sledi velika zurba coveka sa druge strane zice i teznja da se sto pre prekine razgovor..Vazi..Nisu jedini, toliko o njima.

DrJekyll

#77
 :badmood: Sad si me bash smorio....Ja sam hteo da idem do PA da radim servis, ali opet cu malo da razmislim  :ces:
Pogledaj malo po forumu i naci cesh temu koja je vezana za ovlashcene servise i nadam se da cesh tamo naci shta ti treba.

...mozda nisu tako loshi ovi u PA, mozda je chovek bio neshto neraspolozen ili mu se ishlo u WC :Smiley:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Loganovac

Pročitaj šta smo pisali o servisu u Pančevu - nema govora o nekom rinfuznom pakovanju ulja, više puta smo naglasili da se sipa isključivo iz boca od litra i dva litra. S druge strane, logično je da nosilac garancije na vozilo insistira da u garantnom roku sipa ulje kome se zna poreklo. Ti si mogao da mu doneseš svašta, a da si kupio baš od uvoznika i da li je "kršteno" ili nije, mogli bi samo da ti veruju na reč, a to im nije baš zapelo. Uostalom, oni u benzinske motore sipaju samo ELF 5W30, i o tome smo pisali. A moram da ponovim da su prema meni uvek bili korektni i ljubazni... Pitam se da li bi ih beogradski taksisti trpeli da su drugačiji  :ces:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

krle

#79
Citat: jorge2882 poslato 02.08.2010. - 09:32
 Iako sam vec nasao Elf 10w40 po ok ceni...
"Ne, ulje ne mozete sami da kupite, vec samo nase sipamo, inace ne radimo"


Ne bih ti ni ja sipao ovo ulje.

Za 5W40 nisam siguran, ali 5W30 je kod Žive isključivo u pakovanju od 2l. Kod njih nisam radio samo prvi servis, ali sam zato radio sve ostale ( na 23200,32400,41900,50400 i veliki servis na 61200km). Radio sam skoro kod njih i zamenu spona.  Sve sam zakazivao telefonom i uvek je bilo korektno odrađeno.
Najveća prednost ovog servisa je što  vlasnik može biti pored vozila dok se izvode radovi.

Znam da bar dva servisa u Beogradu koriste ulje iz bureta i ono nije Elf.  

DrJekyll

Ja ipak razmishljam neshto, ako pedeset ljudi i vishe kazu da je u PA extra, onda ne moze biti drugachije.
A jorge ako mislish da oni nisu dobri predlazem ti da nazovesh HIT servis i da tek onda uporedish sa Zivom....videcesh, kao nebo i zemlja su :)
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

jorge2882

Ja vam govorim da su preko telefona extra neljubazni, a da ne govorim da kad sam kupovao auto pokusavao je da mi uvali taj iz salona star 9-10 meseci i njakan za svaku musteriju, naravno po istoj ceni i nije bilo govora o ugradnji mog auto-kasetofona, vec covek prodaje svoj po paprenoj ceni...Za ulje znam od coveka koji je jednom uradio servis kod njih i nikad vise.
Elem, necu vise da trosim reci o njima. Iz PA sam, prvi servis odradjen jutros u AK Kompresor. Cena sa rukama 4300 din. Sva pohvala. \o/

Deki

#82
PRVI redovan servis završen kod Žive u Pančevu. Usluga izvanredna i brza a svi izuzetno ljubazni.

Sve vreme sam bio pored majstor Ivana koji je radio servis i kome nije ni malo smetalo da mi usput odgovara na pitanja i objasni ono što me je zanimalo.

Urađeno je sledeće u skladu sa onim što je navedeno u servisnoj knjižici:
Ulje (4l. Elf Excellium 5W40) - 4x750 = 3000,00 din.
Filter za ulje (original Reno)             = 850,00 din
Filter za vazduh (original Reno)        = 1600,00 din.
Usluga servisa (1,5 radni sat)          = 1550,00 din
-------------------------------------------------
Ukupno                                       = 7000,00 din

Pored ovog "obaveznog dela" izvrešene i ostale kontrole prema servisnoj knjižici - tečnosti, trap, vešanje ...

Sve u svemu sam veoma zadovoljan i kao što je neko već rekao Živa je dobio još jednu mušteriju.

PS. Račun sa servisa može da se pogleda na: http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=269.msg27051#msg27051
Svi smo mi deca. Jedina razlika je u našim igračkama.....

scepo

Odradio i ja I servis , kostalo 56 eura . Zamijenili ulje ELF 5W40 SXR -4.8X9.2eur/l =44.16
                                                                       Filter ulja = 10
                                                                       Tečnost za šoferšajbnu =1.5
                                                                       Podloška za karter = 0.40 
                                                                       Ukupno:56.06

brave

Ovako izgleda racun I servisa u Hit autu :

-ulje motorno(4l 5W40 Valvoline SYN Power)- 2 860,-
-filter ulja    - 626,-
-filter vazduha- 752,-
-podloska Cu-33,-
-selna plast.-16,-
-usluge 1,7 norma sati- 2 176,- UKUPNO :7.626,34 din

Loganovac

 :to:

Nego, ne znam da li se misli na šelnu filtera za vazduh, ako su je pokidali oni - zašto da je ti plaćaš, makar i tih 16 dinara?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

krle

#86
Kada sam ja kod njih radio prvi servis   plastična šelna je u stvari bila plastična vezica sa kojom kače
kartončić sa podacima (datum, kilometraža) o zameni ulja.

Off:
U Pančevu mi nikada nisu naplatili bakarnu podlošku.

Keka

SRAMOTA je da naplate zamenu ulja i filtera vazduha 2000+ dinara (to je moja cela dnevnica), i onda kao poslednji Cigani traze 33 din za podlosku i 16 din za vezicu (koje kupljene na veliko ne kostaju ni 10% te cene).

Takve treba baciti pod led  :ranting:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


bruno

Nakon malo odlaganja odradih danas prvi servis, ili je bolje reći zamjenu ulja. Odlučio sam se otići u Banjaluku gdje sam i kupio auto i tamo su mi samo promijenili ulje i filter. Ulje koje su nasuli je 10w40 elf ali ga sipaju iz velikog bureta što mi se baš i nije dopalo ali tako je kod njih. Servis je izašao prilično jeftin, svega 60 KM (oko 3230 din) i da ne zaboravim urađen je na 7500 km.

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.