1. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

Goky

Za normalnu upotrebu servisni interval je 15.000 km ili 1 godina. Ovo važi i za benzinske i za dizel motore.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Veterinar

 :ne:  Servisni interval u mojoj knjižici (0.9 tce, 2016. god.) je 20000km / 1 god. (Evropa 30000km / 2 god.).

mdbokic

Mislim da je za sve modele sada 20000 ili godina!!

kiconix

Nemojte da mislite, napisite tacan podatak.

mdbokic

Znam da je za 0.9 2016g, 20000, kao što je kolega već rekao.... a za ostale verzije neću da mislim!! Piše u servisnoj...

kiconix

O tome i pricamo.
Pise u servisnoj sve.

dekiv68

U mojoj servisnoj je 20k km ili 1godina, ali me zanima koliko ovlašćeni serviseri tolerišu da se pređe ta 1 god. :conf:

kiconix


mdbokic

Telefon u ruke, nazoveš servis gde misliš da ideš, pitaš njih i to ti je najsigurnija varijanta

dekiv68

Tolerišu da se vremenski resurs profula do mesec dana (pod uslovom da explatacioni resurs od 20.000km nije pređen).
Cena u Reno Sava Pančevo nešto preko 20.000 dinara za 0.9TCE LPG.  :banghead: malo skuplje

kiconix


Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

kiconix

Sve osim bubrega ne dolazi u obzir.
Zoki bre, pa sta moze da udje u prvi servis?
Da nece mozda i veliki da mu rade na 20000?
Bezobrazluk, cist.

Keka

Taman sto su ustedeli na plin, ode za servis  :bonk:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


dekiv68

#644
Kad smo kod uštede, po nekoj mojoj evidenciji ušteda na plinu za godinu dana je oko 36.000 dinara. Kada se apciguje redovan servis plinskog uređaja od 6.000 dinara, ušteda dođe oko 30.000 dinira.

Zoki, u mali servis, za 20.000 dinara, obuhvataju zamenu motornog ulja, filtera ulja, vazduha i klime i jednog filtera za plin (sad ne znam da li tečne i gasovite faze). Imaju još i određene kontrolne tačke celokupnog vozila. u tu cenu bi ušlo i čišćenje ventila na isparivaču (bez nadoknade u garanciji) koji pravi probleme pri prebacivanju sa benzina na plin.

a za Punto redovan servis (u razvlašćenom servisu) me izašao oko 4.000 dinara