Sijalice H4 i ostale - ???

prethodna tema - sledeća tema

Daniel

Čuj aMblemduješ....prste bi im sekao!!!! :cekicem:
Ovo u kombinaciji sa kišom i mrakom  :t2:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Lazar@

Vozim ksenone skoro pola godine i niko mi nikad nije blicao jer mu smetaju?
Ne znam da li vidite na prethodnim postovima jasnu cut off liniju u faru(svijetli samo gornji dio fara, donji dio razbacuje svijetlo u nebo, zbog toga je blokiran)

problem nastaje kad narod skine casper shieldove sa sijalica da bi jace svijetljele...i onda dobijes rak oka kad prodje pored tebe :Smiley:

Ivan91

A ja jos nisam video xenon svetlo u obicnom faru bez projektora koje mi nije smetalo kada mi ide u susret.

Loganovac

#468
Napisao sam ono što sam napisao isključivo posmatrajući priložene fotografije. Ne da malo rasipa nego otkida. Sa oborenim svetlima više od pola krošnje onog drveta je osvetljeno, kao i onaj razvodni orman na par metara visine. Znam 100% da bi moji farbički farovi napravili jasnu crtu u svom nivou a iznad toga mrkli mrak.
De facto, veliko svetlo razlikuje se od oborenog samo po tome što je kod velikog "sakupio" i usmerio nagore onaj deo svetlosti kojim je oboreno osvetljavalo travu. U "gornjim lagama" praktično nema promene i to i jeste problem.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

#469
I ja ubodem sta cu da pitam  :whistling: kao da sam pre 10 god imao biksenone.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


StrahinjaS.

Planirao sam u narednih par dana da stavim ksenone jer sam do sada na drugim kolima imao iste ali interesuje me sta vi kazete na to na osnovu licnih utisaka.  :ces:

Aleks

'ajd sto ocoraveh od ovih karabudzenih ksenona i led-ova dok vozim auto, ali cini mi se da dok vozim kamion to jos vise bije u oci iako sam tada oko 2m iznad!?  :ranting:
Kako li je tek pilotima?!   :laugh:

Ljota

To treba zabraniti! Vise od 90% je sa neispravnim rasipanjem snopa.  :ranting:

DrJekyll

Ostavio sam stare H4 Osram Nightbreaker, ali sam stavio LED pozicije sa 47 diodama po svakoj.....polako mi se čini da smetam ljudima :D .....kada izgovorim naglas: "moja pozicija zaslepljuje", počnem da se smejem ko lud  :lau:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Ljota

Jos vise bi se smejao kad bi cuo komentare onih kojima tvoja svetla smetaju!  :ne:

szs

Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Lekac

Mene zanima kolika je mogucnost da dodje do ostecenja sociva ili stakla( plastike) na faru usled dugotrajnog koricenja posto sad bukvalno nema odmora za svetla rade i dan i noc i da li se isplati ugradjvati neka dnevna svetla tj. hoce li to sacuvati far posto predpostavljam da ovi farovi nisu bas projektovani da rade dan-noc nego samo noc. :D I da li postoje neke sijalice koje mogu da sacuvaju far od nekog ostecenja, a da pritom rade konstanto?
Lukavi ljudi preziru nauku, prosti joj se dive, a mudri se njome koriste!

Lift je najbezbednije prevozno sredstvo na svetu!!!

DrJekyll

Citat: Ljota poslato 04.11.2016. - 14:21
Jos vise bi se smejao kad bi cuo komentare onih kojima tvoja svetla smetaju!  :ne:
Malo sam se šalio ja....gde mogu pozicije da smetaju :to:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Aleks

Citat: Lekac poslato 05.11.2016. - 01:09
Mene zanima kolika je mogucnost da dodje do ostecenja sociva ili stakla( plastike) na faru usled dugotrajnog koricenja posto sad bukvalno nema odmora za svetla rade i dan i noc...

Ne brini, moji farovi su i posle 12 godina ko novi.

Lazar@

Citat: Lekac poslato 05.11.2016. - 01:09
Mene zanima kolika je mogucnost da dodje do ostecenja sociva ili stakla( plastike) na faru usled dugotrajnog koricenja posto sad bukvalno nema odmora za svetla rade i dan i noc i da li se isplati ugradjvati neka dnevna svetla tj. hoce li to sacuvati far posto predpostavljam da ovi farovi nisu bas projektovani da rade dan-noc nego samo noc. :D I da li postoje neke sijalice koje mogu da sacuvaju far od nekog ostecenja, a da pritom rade konstanto?
pogledaj moj post na temu poliranje farova...posto vidim da vozis stepway...
Kod nas je odavno zakon da farovi moraju da rade po danu...
Svaki stepway u Podgorici pati od "perutanja" farova, ja sam moje ispolirao medjutim nece to izgurati jos 2 godine i morace da se mijenjaju farovi...Jer je plastika pocela da puca iznutra, postavicu sliku kasnije kako izgleda...

Posto nemamo drl mod kao Sandero druge generacije(da svijetla rade ali priguseno), ja sam narucio led diode od 12w za maglenke, da ih koristim kao drl