Sijalice H4 i ostale - ???

prethodna tema - sledeća tema

Lazar@

sinoc  u sred voznje na najgoroj i najmracnijoj dionici puta ostadoh potpuno bez prednjih svijetala i instrument table

Vozio par stotina metara pod sva 4 zmigavca dok su se srecom nekako oparavile pozicije i maglenke i instrument tabla...
Dovukao se nekako do lokalnog skupa i onda su momci pritekli u pomoc...

jedan balast od ksenona izgleda unutra spojio od vlage ili kondezacije i zapalio se citav...i crkao osigurac od ksenona
pa mi je neko srecom donirao slican osigurac da se dovucem do kuce na 1 far

sto se mene tice ksenon vjerovatno vise nikad...makar ovaj kineski

pa me interesuje preporuka za sijalice?
po mogucnosti 5000k?

philips diamond vision, osram nightbraker, osram cool blue?
Neko novo led resenje?

Loganovac

A da se ti lepo vratiš na originalnu Osram sijalicu od 3 EUR?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.


Keka

Kristi je imao svojevremeno neki tutorijal na tu temu, sve u svemu drek, zaslepljuje za medalju.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Lazar@

Philips je napravio LED za obicne farove...Sa diodama na mjestima gdje dodju zarulje za dugo i kratko svijetlo kod halogen sijalica...Imaju i takozvani casper shield da ne bi zaslepljivale druge vozace...oko 50 eura su po internetu
Cekam neki test da izadje, da vidi jesu li vrijedne kupovine


Keka

Ne shvatam sustinu i krucijalnu razliku u odnosu na obicne ili neke "nabudzene" klasicne sijalice tipa Oram Night Breaker ili Silverstar.

Taj far nije projektovan za LED, xenon i slicno. Tacka. Nikad nece biti kako treba.

Druga strana je cena, koja nije mala. 50 evra je sest kompleta Osram Daylight (Ultralife) sijalica, sa fabrickom garancijom tri godine, sto je 18 godina.

Trece je kvalitet i dugotrajnost (ako zanemarimo snop svetla) ovakvih resenja, da ne kazem karabudzevina. Opet crkne u nevreme u nekoj vukojebini i sta ces onda?

Cetvrto je zakonitost ovakvih resenja.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Daniel

The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

DrJekyll

Ja lično vozim sa Nightbreaker-ima i vrlo sam zadovoljan.
Nije me mrzelo da probam u nekoj zabiti po mrklom mraku da menjam obične sijalice sa Osram-ovim i da gledam rezultate. Subjektivno je razlika oko 20-30% bolja (bolje se vide na daljinu), a da ne pominjem onu "liniju" kada rade svetla, tj preciznost snopa (ilištaveć)  :whistling:

Tako da, moja preporuka je Osram Nightbreaker jer znam da su dobre (mada nešto kraćeg veka nego obične), a ostale stvarno nisam probao....ali u suštini, sve je bolje nego standardna fabrička varijanta.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Lazar@

Zamijenio pozicije sa LED  bijelim 4300k  2w
Slikano po danu, po noci je razlika drasticna...Bukvalno u slucaju nuzde mogu da vozim na pozicije, a ne zaslepljuju...I mnogo dobro izgledaju, pogotovo sa svjeze ispoliranim farovima...

U narednih nedelju dana bi trebali da stignu i kvalitetni ksenoni 4300k, led 4300k sijalice za maglenke(pretvaram ih u DRL), led rikverc svijetlo, led trece stop svijetlo i blinker( da blica pri naglom kocenju, kao kod novijih kola), pa kako sta bude stizalo pravicu apdejte  :to:







staracstol

Odlicno, mene interesuje taj kontroler, daj detalje.

Lazar@

U pitanju je GS100A kontroler...Veze se na trece stop svijetlo, i halogen sijalica se mora zamijeniti sa led sijalicom, jer halogen ne moze toliko brzo da "blinka"... ide 4 puta brzo, 4 puta sporo i onda nastavi da svijetli normalno...Imas po youtube-u dosta klipova kako igleda

Lazar@

Update 1:               (izvinjavam se zbog uspravnih slika)
Stigle ksenon sijalice 4300k potpuno bijele(vuku cak malo i na zuckasto)...Prezadovoljan :too:
Bukvalno sam progledao naspram 6000k koje su bile previse plave za moj ukus, i auto izgleda brutalno po noci...


(stigao i kontroler za trece stop svijetlo)


4300k vs halogen u maglenkama


stigla ogromna led sijalica za trece stop svijetlo


Trece stop svijetlo sam jedva upakovao iako je kontroler veoma mali,ali uz malo natezanja je upao unutra...Stvarcica radi vrhunski, narod je napokon poceo da drzi rastojanje  :respect:



Led pozicije iz prethodnog posta su nazalost sprzene od strane ksenona(toliko o urbanoj legendi da xenon manje grije far) jer su bile previsoke i preblizu glavnoj sijalici...Moracu da smislim nesto drugo za pozicije
jednu diodu sam spasio i stavio je u zadnju tablicu




Keka

Mene zanima kako izgleda snop kratkog i dugog svetla na zidu
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Lazar@

Citat: Keka poslato 01.11.2016. - 19:30
Mene zanima kako izgleda snop kratkog i dugog svetla na zidu
kratko


dugo





Loganovac

E pa zbog toga i treba svaki karabudž zabraniti ili bar atestirati. Ja ovakvima redovno aMblendujem. Nema jasne crte, rasipa svud redom...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.